2011-06-07Žurnalistų saugumui skirtą ESBO konferenciją pasitiko piketas dėl nuteisto G. Visocko
Šiandien Vilniuje prasidėjo dviejų dienų ESBO konferencija, skirta žurnalistų saugumo problemoms aptarti. Konferencija prasidėjo kiek neįprastai. Apie 8 val. ryte į konferenciją atvykusius dalyvius pasitiko už generolo, buvusio kandidato į Prezidentus Česlovo Jezersko įžeidimą nuteistas Gintaras Visockas ir jį palaikantys keturi piketuotojai.
2011-06-06Birželio 7-ąją - piketas dėl žurnalistui G.Visockui iškeltos baudžiamosios bylos
Šių metų birželio 7-8 dienomis Vilniuje (viešbutyje "Radisson Blu Lietuva", Konstitucijos pr. 20) vyks ESBO konferencija, skirta žurnalistų saugumo problemoms aptarti. Į konferenciją suvažiuos atstovų iš įvairių pasaulio šalių. Konferencijoje bus kalbama apie šiandieninės žiniasklaidos tendencijas, jos bėdas, skaudulius, ateitį. Taip pat bus kalbama apie kai kuriose šalyse egzistuojančius grubius spaudos laisvės suvaržymus.
2011-05-31Paskutinė registracija į ESBO konferenciją, skirtą žurnalistų saugumui!
Šių metų birželio 7-8 dienomis Vilniuje (viešbutyje "Radisson Blu Lietuva", Konstitucijos pr. 20) vyks ESBO konferencija, skirta žurnalistų saugumui. Ta proga Lietuvos žurnalistų sąjunga planuoja surengti Vilniuje, o vėliau ir kituose regionuose, specialų renginį pavadinimu „Demokratijos pamoka valdžioms".
2011-05-25LŽS Etikos komisijos internetinės žurnalistų apklausos rezultatai
Žurnalistų apklausos rezultatai parodė, kad norint užtikrinti žurnalistų nepriklausomumą, pirmiausia turi būti užtikrinta galimybė jiems uždirbti. Galimybę būti nepriklausomiems dar mažina darbdavių spaudimas ir menka žurnalistų profesinė kompetencija. Tokius rezultatus gavo LŽS Etikos komisija, atlikusi internetinę žurnalistų apklausą. Vertybės, į kurias labiausiai turėtų orientuotis Lietuvos žmonės, apklaustųjų manymu, yra teisingumas ir sąžiningumas, profesionalumas, pilietiškumas ir išsilavinimas. Demokratija ir laisvė į pirmąjį žurnalistų išvardytų vertybių dešimtuką nepateko.
2011-05-23Radijo eteryje: kas yra internetinė televizija arba televizija internete?
Kas yra internetinė televizija arba televizija internete? Sunku pasakyti ar tuos televizinius siužetus, kuriuos užtinkame internete, jau galime vadinti televizija, tačiau patys informacijos kūrėjai save taip pristato: Delfi TV, Balsas TV, Bernardinai TV... Liksime ir mes prie internetinės televizijos pavadinimo ir pabandysime pasiaiškinti kokios šios televizijos perspektyvos, ko tikimasi iš šios veiklos, į ką orientuojamasi, kokie jos privalumai ir trūkumai, kokie savitumo aspektai, kokia ligšiolinė praktinė patirtis, santykiai su reguliariomis televizijomis, ženkiant į skaitmeninės televizijos erą?
2011-05-19Išrinktas naujas LRTK pirmininkas
Š. m. gegužės 18 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos nariai pirmininku išsirinko Paulių Subačių. Jį į komisiją yra delegavusi Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų Konferencija.
2011-05-16G. Visockas: maždaug 40-imt parų teks praleisti kalėjime
Šių metų balandžio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai Benediktas Stakauskas, Rimantas Baumilas ir Viktoras Aidukas atmetė mane ginančios advokatės Liudvikos Meškauskaitės pareiškimą „dėl aiškiai netinkamo baudžiamojo įstatymo pritaikymo". Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjų nutartis, mano supratimu, keistoka.
2011-05-16Radijo eteryje: kiek žiniasklaida paliesta korupcijos?
Kalbant apie žiniasklaidą, ilgus metus galiojo nerašytas dėsnis: viešojoje erdvėje - tik gerai arba nieko. Ilgainiui, didėjant žiniasklaidos įvairovei, atsirandant naujoms technologijoms ir stiprėjant konkurencijai, tylos siena tapo praardyta. Prieš keletą metų Lietuvoje išleista vokiečių žurnalisto Udo Ulfkottes knyga „Taip meluoja žurnalistai", nagrinėjanti juodąsias žiniasklaidos technologijas ir skaitytojų mulkinimo praktiką Vakaruose. Pastaruoju metu ir Lietuvoje žurnalistai vis drąsiau prabyla apie negeroves žiniasklaidoje, įskaitant ir korupcinius santykius. Apie tai ne kartą esame kalbėję ir „Žiniasklaidos anatomijos" laidoje.
2011-05-10Profesinės žurnalistų dienos proga - diskusija ir humoristinės nominacijos
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga teismų savivaldos institucijų atstovai žurnalistus pakvietė į susitikimą, kurio metu ne tik įteikė humoristines nominacijas labiausiai pasižymėjusiems žiniasklaidos atstovams, bet ir diskutavo apie teismų ir žiniasklaidos bendradarbiavimą, teismo posėdžių viešumo ir teisėjų priimamų sprendimų aiškumo klausimais.
2011-05-10Diskusija radijo eteryje: ką atskleidžia interneto komentarai?
Kalbėsime apie interneto komentarus. Žvilgtelėjus į juos, dažnai apima dvejopas jausmas. Viena vertus, nesunku pastebėti, kad tarp skaitytojų komentarų rasi ir taiklių pastabų, kartais net svarbių teksto papildymų, įskaitant faktografinius duomenis, daugiau ar mažiau pagrįstų vertinimų. Antra vertus, konstruktyvūs atoliepiai vis dėlto - mažuma. Vyrauja plūstamasis stilius, kabinėjimaisi, užgauliojimai ar net autorių niekinimai. Nereti atvejai - ir neapykantos kurstymas, taip pat ir tarp tautų.