2020 m. lapkricio 30 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2017-06-09Lietuviškų grafinių ženklų pristatymas Berlyne

Berlyne Karolina Jakaitė pristatė pranešimą ir vizualinį pasakojimą apie lietuviškus grafinius ženklus, sukurtus XX a. 7-8 dešimtmečiais.

2017-06-09Ermitaže – M.K. Čiurlionio fotografijų paroda

Sankt-Peterburgo valstybiniame Ermitažo muziejuje įvyko M.K. Čiurlionio fotografijų parodos atidarymas. Garsūs pianistai Rokas ir Sonata Zubovai surengė kompozitoriaus kūrybos vakarą. Renginio svečiai galėjo išgirsti kompozitoriaus muzikinius kūrinius fortepijonui, kurių skambesys iliustravo jo tapybą. Taip pat buvo skaitomos ištraukos iš M.K.Čiurlionio literatūros kūrinių. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis, kultūros atašė Aleksandras Šimelis ir valstybinio Ermitažo muziejaus atstovė Natalija Orlova. Renginio iniciatoriai ir organizatoriai – Lietuvos kultūros institutas, LR generalinis konsulatas Sank-Peterburge, M.K Čiurlioinio namai Vilniuje, LR ambasada Rusijoje, Valstybinis Ermitažo muziejus.

2017-05-17„Gyvenimas“: perspektyvios fotografės karjeros vos nesužlugdė meilė

„Nesvarbu, kur bebūtum ir ką bedarytum, tikrasis pašaukimas visada tave susiras“, – vaikščiodama Braitono pajūriu LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams savo istoriją pasakojo Giedrė Umbrasaitė. 28-erių lietuvė Didžiojoje Britanijoje jau gyvena dešimt metų ir sėkmingai skinasi kelią į mados fotografijos pasaulį. Ji dirba su tokiomis garsiomis pasaulio modelių agentūromis, kaip „Image group“, „Elite“, „Next“, „Wilhelmina“, „Model management“, „Metropolitan“ ir „New York based“, o savo darbais žavi ne tik Jungtinės Karalystės bei Prancūzijos, bet ir JAV profesionalus.

2017-02-10Baltarusijoje Laisvės gynėjų metinės paminėtos fotografijų paroda „Fotoamnestija. 1988 -1999“

Baltarusijoje minint Laisvės gynėjų dienos 26-ąsias metines atidaryta fotožurnalisto Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „Fotoamnestija. 1988 -1999“ – atgimstančios Lietuvos vaizdai. Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje iniciatyva ši Spaudos fotografų klubo surengta paroda buvo atidaryta Minske. Visą ambasados erdvę užpildę darbai liudija ypatingą tautos dvasią, o taip pat ir kontrastingą sistemų kaitos periodą.

2016-12-17Paroda “Lietuvos fotografija. Kasdienybė. 1963-2013” Filadelfijoje

2016 m. gruodžio 15 – 2017 m. balandžio 22 dienomis Filadelfijoje, Print Center fotografijos galerijoje veiks paroda Lietuvos fotografija. Kasdienybė. 1963-2013 Lietuvių parodą pristatė Lietuvos fotomenininkų sajungos pirmininkas, parodos kuratorius – Gintaras Česonis.

2016-12-02Režisieriaus Lino Mikutos filmas „Šaltos ausys‘‘ rodomas tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje Florencijoje

Galimybę pamatyti ir įvertinti Lino Mikutos dokumentinį filmą turėjo ir Italijos žiūrovai. „Šaltos ausys‘‘ buvo parodytas „Festival dei Popoli“ (liet. „Žmonių festivalyje‘‘) kino teatre La Compagnia, Via Cavour 50/R, Florencijoje, Italijoje. Filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierius Linas Mikuta ir prodiuserė Jurga Gluskinienė.

2016-12-02Lietuvos fotografas M. Kavaliauskas dalyvauja tarptautiniame festivalyje Kijeve

Tarptautinis fotografijos festivalis ,,KievFotoCom“ prasidėjo Lietuvos fotomenininko Mindaugo Kavaliausko paroda ,,Travel‘AIR“. Kijevo galerijoje ,,RA“ žinomas Lietuvos menininkas, parodų kuratorius, organizatorius bei edukologas pristatė savo darbų ciklą, skirtą kelionėms lėktuvu. Ši paroda jau buvo demonstruota Lietuvoje, Belgijoje ir Naujoje Zelandijoje.

2016-12-02Sigutė Chlebinskaitė – „Viva Literatura!“ festivalyje Berlyne

Berlyne vyko antrasis tarptautinis festivalis „Viva literatura!“, pristatantis Vidurio ir Rytų Europos iliustruotą literatūrą vaikams, kuriame dalyvavo knygų dailininkė, Knygų Šalies kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ įkvėpėja Sigutė Chlebinskaitė.

2016-09-15Jeronimas Laucius: bendrauti – vadinasi, duoti ir gauti (1)

Mūsų kolega, LŽS narys, žurnalo “Žvaigždutė” redaktorius, Baltarusijos rašytojų sąjungos narys Jeronimas Laucius ką tik sugrįžo iš Minsko. Mes paprašėme pasidalyti įspūdžiais iš šios kelionės.

2016-07-22Naujas „Keymono“ albumas „Laiko kapsulė“ pristatytas Londone

Londono menų centre „Rich Mix“ koncertavo grupė „Keymono“. Tai – festivalio „Encore! Euro 2016”, švenčiančio Europos futbolo čempionatą, dalis. „Keymono“ Londono publikai pristatė savo naująjį albumą – „Laiko kapsulė“ („Time capsule“).

2016-07-22Lietuvių menininko Das Vegas filmas – FILE meno parodoje San Paule

17-ajame FILE elektroninio meno festivalyje San Paule (Brazilija) buvo parodytas lietuvių menininko Das Vegas videofilmas.

2016-07-22Lietuvos Nacionalinio dramos teatro spektaklis prestižiniame Avinjono festivalyje

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė“, kurį režisavo garsus lenkų režisierius ir dailininkas Krystianas Lupa, buvo pristatytas viename garsiausių pasaulyje teatro festivalių pietų Prancūzijoje Avinjono mieste.

2016-07-16Lietuviško filmo „Amžinai kartu“ pasaulinė premjera – Karlovy Varų kino festivalyje

Prestižiniame A klasės Karlovy Varų kino festivalyje Čekijoje įvyko pasaulinė naujo lietuviško filmo „Amžinai kartu“ premjera. Jaunosios lietuvių kino kartos režisierės Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“ kartu su kitais vienuolika filmų dalyvauja konkursinėje „East of the West“ programoje.

2016-06-29Kolekciją Lietuvoje pristačiusi L. Dailidėnienė jos pristatyti vyks ir į Austriją

Neseniai mados mylėtojai rinkosi Vilniaus Neries krantinėje, kur dizainerė Laura Dailidėnienė ir jos prekės ženklas „Laura Daili“ surengė išskirtinį šou savo gerbėjams ir pristatė 2017 m. pavasario-vasaros kolekciją. „Pastarieji metai mums yra itin užimti ir darbingi, po kolekcijos pristatymo Lietuvoje, laukia pristatymas Austrijoje“, - po įspūdingo renginio ateities planais dalinosi kūrėja. Dizainerė ruošiasi savo kūrinius pristatyti Austrijos sostinėje, Vienos Operos Teatre.

2016-03-24Visvaldo Morkevičiaus fotografijų rinkinys „Public Secrets“ pristatomas Londone

Kovo 30 dieną Londone, meno leidinių knygyne „Claire de Rouen books“, vyks Visvaldo Morkevičiaus fotografijų albumo „Public Secrets“ („Viešos paslaptys“) pristatymas. Renginyje dalyvaus ir pats fotografas. Renginį remia Lietuvos kultūros institutas ir LR ambasada Londone.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media