2021 m. sausio 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2010-09-16Ukrainoje bus paminėtos dešimtosios žurnalisto Gongadzės nužudymo metinės

Šiandien, žurnalisto Georgijaus Gongadzės dingimo dieną, Ukrainos sostinėje Kijeve ir Lvovo mieste bus paminėtos dešimtosios jo nužudymo metinės. Žurnalistas dingo Kijeve 2000 metų rugsėjo 16-ąją. Tų pačių metų lapkritį miške Kijevo srityje buvo rastas, kaip spėjama, jo lavonas be galvos. 2010 m. gegužę Ukrainos generalinis prokuroras O.Medvedenka pareiškė, kad kaukolė, rasta Kijevo srityje 2009 metų liepą, yra G.Gongadzės. Žurnalisto G.Gongadzės, vadovavusio interneto leidiniui "Ukrainskaja pravda", nužudymas 2000 metais tapo didžiausiu politiniu skandalu nepriklausomos Ukrainos istorijoje.

2010-08-23Rusijos radijo stotis "Echo Moskvy" švenčia 20-ąjį jubiliejų

"Echo Moskvy", tapusi pirmąja nevalstybine SSRS radijo stotimi ir iki šiol laikoma kone vienintelė Rusijoje iš tikrųjų nepriklausoma žiniasklaidos priemone, sekmadienį paminėjo 20-ąjį jubiliejų. "Echo Moskvy" ("Maskvos aidas"), kurią žurnalistai juokaudami vadina "Maskvos ausimi", buvo užregistruota 1990 m. rugpjūčio 9 d., o pirmą kartą išėjo į eterį rugpjūčio 22 d. Nuo pirmosios savo gyvavimo dienos "Echo Moskvy" laikėsi vienos taisyklės: "Visi svarbūs požiūriai į įvykius turi būti pateikti".

2010-07-28“Pinigų kartą” žiūri ir Kurdistane

Artimiausiu metu „Pinigų kartos. Vasaros“ filmavimo aikštelės persikels ir į užsienį – Didžiojoje Britanijoje ir Ispanijoje žurnalistai mėgins savo jėgas ir ištvermę sezoniniuose darbuose. Dar labiau „Pinigų kartos“ kūrybinę grupę nustebino kitą dieną po laidos gautas elektroninis laiškas iš Kurdistano... Kamaranas Omeras teigia nesupratęs nei žodžio, kas yra kalbama, tačiau atsiradus užrašams jis stabdydavęs vaizdą ir išsiversdavęs juos „Google Translate“ pagalba. Išsivertęs titrus Kamaranas susirado kūrybinės grupės elektroninio pašto adresą ir parašė laišką, išreikšdamas susižavėjimą reportažais ir pačia laida.

2010-07-20Latvijoje matoma tik skaitmeninė televizija

Jau du mėnesius Latvijos gyventojai mato tik skaitmeninę televiziją. Nors dalis ir nenoriai priėmė modernią šiuolaikinės televizijos technologiją, dabar gyventojai gali džiaugtis geresniu vaizdu ir galimybe matyti daugiau kanalų. Visiškai atsisakyti televizijos transliavimo analoginiu signalu, t.y. matomos su paprasta antžemine antena ir pereiti prie skaitmeninės, Latvija apsisprendė labai greitai – beveik per metus ir nuo birželio išjungė visus analoginius siųstuvus, praneša „Panorama“.

2010-07-15JAV apeliacinis teismas panaikino draudimą keiktis žiniasklaidoje

Pastaruosius šešis metus JAV televizijų vadovai nerimaudavo – kad tik kas nors tiesioginio eteriu metu nenusikeiktų. Mat baudą už keiksmus tekdavo mokėti televizijai Nuo šiol viskas bus kitaip. JAV apeliacinis teismas panaikino vyriausybės politiką, kuria buvo draudžiama transliuoti keiksmažodžius, nuspręsdamas, kad šis sprendimas prieštarauja konstitucijai, praneša BBC. Draudimas buvo priimtas 2004 m., pagal jį transliuotojams galėjo būti skirta bauda, jei jie eteryje transliuotų nešvankius žodžius.

2010-06-21EBU ragina Kroatiją permąstyti drastišką licencijos mokesčio sumažinimą

Europos transliuotojų sąjunga paragino Kroatiją persvarstyti sprendimą nuo rugpjūčio 1 d. ketvirtadaliu sumažinti Kroatijos visuomeninio transliuotojo HRT abonentinį mokestį. EBU generalinė direktorė Ingrid Deltenre pabrėžė, kad ekonomikos krizė negali sutrukdyti HRT atlikti jai skirtos misijos – kritiškai nušviesti politikos ir ekonomikos aktualijas, užtikrinti pliuralizmą ir įvairioms visuomenės grupėms skirtų radijo bei televizijos laidų transliavimą.

2010-06-14Kas naujo britų žiniasklaidoje? Žurnalistai praranda darbus, o kokybės mažėja

Jungtinėje Karalystėje artėja redakcijos darbo vietų mažinimas. Birželio 11 dieną bendrovė “Trinity Mirror” paskelbė apie planus mažinti 200 redakcijos darbuotojų savo trijų nacionalinių leidinių grupėje – “The Daily Mirror” ir “Sunday Mirror” ir “The People”.

2010-05-10Pietų Amerikoje vėl pradėta transliuoti lietuviška radijo laida

Gegužės 9 d. naują sezoną pradėjo vienintelė lietuviška radijo valandėlė “Ecos de Lituania”, transliuojama visoje Pietų Amerikoje. Ši dviejų valandų trukmės laida transliuojama gyvai kiekvieną pirmadienį nuo 1 iki 3 val. nakties Lietuvos laiku. Ką naujo, įdomaus savo klausytojams pasakoja radijo laidos “Ecos de Lituania” vedėjai, galite išgirsti ir jūs. Ši laida pasiekiama per interneto svetainę www.ecosdelituania.com.ar .

2010-03-26Buvęs KGB agentas tapo britų laikraščio „Independent“ savininku

Buvęs Sovietų Sąjungos saugumo tarnybos agentas Aleksandras Lebedevas už simbolinę vieno svaro sterlingų sumą nusipirko žlungantį dienraštį "Independent", sekmadieninį leidinį "Independent on Sunday", pranešė ketvirtadienį "Independent News & Media" (INM). Žiniasklaidos bendrovė INM pareiškė esanti "laiminga pranešdama, jog perleidžia "The Independent" ir "The Independent on Sunday" bendrovei "Independent Print Limited" (IPL), kurią valdo pono Aleksandro Lebedevo šeima".

2010-03-23Baltarusijos žurnalistams uždrausta vadintis spauda

Baltarusijos Aukščiausiasis teismas patvirtino šalies Teisingumo ministerijos, kuri reikalauja pašalinti iš Baltarusijos žurnalistų asociacijos (BŽA) narių pažymėjimo žodį "spauda" ir apriboti Žurnalistų teisinės apsaugos centro veiklą, pretenzijas. Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, toks teismo sprendimas smarkiai apsunkins neetatinių žurnalistų darbą Baltarusijoje, be to, BŽA nebegalės teikti žiniasklaidos priemonėms teisinės pagalbos.

2009-11-24Krizė – grėsmė Europos visuomeniniams transliuotojams?

Lapkričio 2 d. Europos transliuotojų sąjungos (EBU) vykdomasis komitetas nutarė parengti „Baltąją knygą apie riziką visuomeniniams transliuotojams” („White Paper on Public Service Media at Risk”). Šis tarptautinės organizacijos žingsnis skirtas koordinuoti 2009 metų liepos mėnesį pradėtą specialų projektą, kurio tikslas – padėti ir konsultuoti Europos visuomeninius transliuotojus teisės, kontrolės, struktūros, finansų ir kitose srityse. Specialios pagalbos būtinybę lemia didėjanti grėsmė, su kuria ekonominiu sunkmečiu susiduria visuomeniniai transliuotojai.

2009-10-12„Draugui – 100. Už tikėjimą ir lietuvybę“

Taip vadinasi Vilniuje išleista didelė ir sunki (524 psl.) knyga, kuri vadinasi „Draugui – 100. Už tikėjimą ir lietuvybę“. Ji skirta seniausio ir be pertraukos leidžiamo lietuviško laikraščio „Draugas“ šimtmečiui. Ši sukaktis dabar Čikagoje leidžiamam leidiniui suėjo neseniai – liepos 12 dieną.

2009-10-08Europos Parlamentas aptarė informacijos laisvę Italijoje

EP plenarinės sesijos debatuose dėl informacijos laisvės Italijoje Europos liaudies partijos, Europos konservatorių ir reformistų, taip pat Laisvės ir demokratijos Europos frakcijų atstovai ragino nenaudoti ES institucijų valstybių vidaus problemoms spręsti. Tuo tarpu Socialistų ir demokratų, Liberalų ir demokratų aljanso, Žaliųjų bei Europos vieningųjų kairiųjų atstovai kvietė priimti ES teisės aktus, kurie užtikrintų žiniasklaidos pliuralizmą.

2009-10-02Europos žurnalistai remia italų akciją dėl spaudos laisvės

Europos žurnalistų federacija (EFJ) ir Tarptautinė žurnalistų federacija (TŽF) paragino kolegas paremti rytoj Romoje prasidėsiančią akciją, kurioje Italijos žurnalistai, pilietinės visuomenės grupės ketina griežtai pasisakyti prieš nuolatinius išpuolius, kuriuos patiria laisva spauda.

2009-07-24 FPC - užsienio žurnalistų paslaugoms

Specialiai LŽS tinklalapiui iš Niujorko Jums reikia interviu su žymiu menininku, politiku, gal net pačiu JAV prezidentu? Norite nuvykti į kurią nors jus dominančią šios šalies vietą ir apsirūpinti transporto bilietais, viešbučiu? Jums reikia statistikos duomenų, istorijos ar biografinių faktų? Norite akredituotis prie valstybės ar vietinių institucijų spaudos tarnybų?
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media