2021 m. sausio 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas

 

2012-08-02Lietuvos žurnalistai susitiko su Airijos lietuvių bendruomenės atstovais

Liepos 13-27 dienomis Lietuvos žurnalistų sąjungos vicepirmininkas Audrys Antanaitis su keliais kolegomis ir bendraminčiais lankėsi Airijoje, kur dalyvavo Europos Esperanto sąjungos kongrese, vykusiame Golvėjuje (Glaway). Kongreso metu įvyko Pasaulio esperantininkų žurnalistų asociacijos, kuriai vadovauja A. Antanaitis (generalinis sekretorius - Vytautas Šilas), metinis susirinkimas. Jo metu padiskutuota apie organizacijos padėtį, aptartas ruošiamas naujo internetinio puslapio projektas.

2012-04-26V. Žeimantas - oficialiai akredituotas „Zviazdos" korespondentas Lietuvoje (5)

Lietuvos užsienio reikalų ministerija oficialiai akreditavo kolegą Vytautą Žeimantą Baltarusijos laikraščio „Zviazda" korespondentu Lietuvoje. Tai, be abejo, sudomino mūsų žurnalistinę bendruomenę. Atsirado daug klausimų, į kuriuos aš paprašiau atsakyti kolegos Vytauto.

2012-04-05Sankt Peterburge gyvenantiems lietuviams rūpi Tėvynės ateities perspektyvos

Kovo 31 - balandžio 1 dienomis Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) vicepirmininkas Audrys Antanaitis kartu su Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktoriumi prof. dr. Boguslavu Gruževskiu istorinėje Rusijos sostinėje Sankt Peterburge (Rusija) susitiko su čia gyvenančiais lietuviais.

2012-03-22Paskelbtas pirmasis „Re:baltica“ tyrimas apie Rusijos paramą Lietuvoje veikiantiems visuomenininkams

Šiandien, kovo 22 d. viešai paskelbtas pirmasis naujai įkurtos ne pelno siekiančios organizacijos "Re:baltica" tyrimas apie Rusijos paramą Lietuvoje veikiantiems visuomenininkams. Tyrimo metu "Re:baltica" Lietuvoje elektroniniu paštu ir telefonu susisiekė su daugiau kaip dvidešimčia nevyriausybinių rusų tautinės mažumos organizacijų ir paprašė galimybės susipažinti su jų metinėmis ataskaitomis. Tačiau nė vienos ataskaitos nepavyko gauti.

2012-03-19Kaip žurnalistui išgyventi Somalyje?

Somalis, pastaruosius du dešimtmečius neturėdamas efektyvios ir normaliai funkcionuojančios centrinės valdžios, turi neįtikėtinai įvairų šalies žiniasklaidos peizažą. Nors krašte veikia šimtai žiniasklaidos priemonių, žurnalistams čia ypač nesaugu: daugeliui jų gresia užpuolimai, laisvės atėmimas, pasikėsinimas į gyvybę. Daugelis Somalyje gyvenančių ir dirbančių žurnalistų yra priversti vadovautis savo susikurtomis darbo taisyklėmis tam, kad išvengtų tapti sekančiais smurto prieš žurnalistus taikiniais.

2012-03-05Vakarų Lietuvos leidėjai patirties sėmėsi Norvegijoje

Labiausiai spaudą skaitančiai Norvegijai itin tiktų lietuvių liaudies patarlės dalis, kad anksti kėlęs nesigailėsi. Naujųjų technologijų proveržyje vertindami norvegų prieraišumą laikraščiams šie stengiasi neapvilti savo skaitytojų ne tik naujienų operatyvumu, bet ir ankstyvu spaudos leidinių pristatymu. Tad norvegų rytas prasideda su šviežutėliu laikraščiu rankose. Mūsuose jau vakare išspausdintas laikraštis geriausiu atveju skaitytoją pasiekia po vėlyvų pusryčių, o dažniausiai tik pavakare.

2011-12-16Europos konferencija jauniesiems žurnalistams

Europos esperanto sąjunga (EEU, www.europo.eu ) 2012 m gegužės 9-11 dienomis Tiesto mieste (Italija) organizuoja tarptautinę konferenciją „Kaip atrodytų Europa be Europos Sąjungos". Šiam projektui pritarė ir finansavimą skiria Europos Komisijos Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji įstaiga (EACEA). Konvencija skiriama jauniesiems Europos šalių bei žurnalistikos studentams.

2011-12-01Dvi įsimintinos dienos Sankt Peterburge (2)

Sankt Peterburgo lietuvių bendruomenės kvietimu, drauge su LŽS vicepirmininku Audriu Antanaičiu, lapkričio 26 ir 27 dienomis viešėjome istorinėje Rusijos sostinėje. Mus pasitiko tenykštės bendruomenės pirmininkas, Sankt Peterburgo konservatorijos profesorius Gintautas Želvys ir LR konsulas Gintautas Tamošiūnas.

2011-11-28Velikij Novgorod - Rusijos valstybingumo lopšys

Didysis Naugardas - senas miestas ir gali drąsiai vadintis visos Rusijos valstybingumo lopšiu, nes čia pradėti kloti demokratinės valstybės pamatai, XII amžiuje susikūrė Naugardo respublika, o miestas vadinosi ypatingu vardu - Jo Didenybė Ponas Didysis Naugardas. Kitąmet 2012 metais Rusijos valstybė minės 1150-ties metų jubiliejų ir pagrindinės iškilmės numatomos švęsti Velikij Novgorode.

2011-11-10Vytautas Žeimantas – baltarusiško dienraščio „Zviazda“ korespondentas (4)

Вітаўтас Жэймантас: цяпер і пазаштатнік "Звязды"- tokiu pavadinimu Minske leidžiamame baltarusiškame laikraštyje „Zviazda" pasirodė informacija apie mūsų kolegą Vytautą Žeimantą. Straipsnio pavadinimą parašiau baltarusiškai todėl, kad būtų aiškiau kaip skamba kalba, kuria buvo parašytas Lietuvos Statutas ir V. Žeimanto naujas žurnalistinis amplua - jis korespondentas kaimyninėje užsienio valstybėje.

2011-09-13Tarptautinėje konferencijoje žurnalistų sąjungos balsavo už „sąžiningumo sąlygą“ tam, kad būtų apsaugoti žurnalistai

Londone vykusios konferencijos metu Nacionalinės žurnalistų sąjungos (angl. NUJ) generalinė sekretorė Michelle Stanistreet ragino visus žiniasklaidos atstovus dalyvauti plataus masto diskusijose tam, kad būtų priimti atitinkami teisės aktai, užtikrinantys žurnalistų saugumą.

2011-09-05Olštyne eksponuota ekslibrisų apie Žalgirio pergalę paroda

Dailininko bei žurnalisto Alfonso Čepausko sumanyta bei parengta ekslibrisų, skirtų Žalgirio pergalei, paroda pavasarį ir vasarą buvo eksponuojama Punske bei Seinuose, o rugpjūčio mėnesį ja grožėtis galėjo Olštyno - Lenkijos Varmijos ir Mozūrijos sostinės - gyventojai.

2010-12-28Seminaras vokiškai kalbantiems žurnalistams

Seminaras vokiškai kalbantiems žurnalistams iš rytų ir vidurio Europos.

2010-10-07Azerbaidžano Spaudos taryba parengė etikos kodekso pakeitimus

Azerbaidžano Spaudos taryba, padedama ESBO, parengė etikos kodekso projektą su papildymais ir pakeitimais. Etikos kodesko projekto principai, kurie buvo priimti 2003 m. kovo mėn. 15 d. Azerbaidžano žurnalistų kongrese, yra taip pat įtraukti į etikos kodekso tobulinimo procesą, atsižvelgiant į Spaudos tarybos gaunamus nusiskundimus ir siūlymus. Dar nuo 2003 m. žiniasklaidoje įvyko gausybė dinamiškų pasikeitimų ir procesų: žiniasklaidos veikla pastebimai išsiplėte ir išaugo, priimta nemažai su žiniasklaida susijusių teisės aktų, atnaujinami kai kurie teisiniai ir kiti dokumetai. Visi šie pokyčiai turėjo įtakos ir Profesionaliosios žurnalistų etikos kodeksui.

2010-09-27Europos komisija patvirtino projektą dėl lygybės ir saviraiškos laisvės klausimų

Europos komisija patvirtino IFJ ir kitų bendradarbiaujančių organizacijų bendrą pasiūlymą-projektą pavadinimu „Etinės žiniasklaidos iniciatyva: kampanija, skirta kovai su rasizmu, ksenofobija bei antisemitizmu pasitelkiant saviraiškos laisvę ir žurnalistikos aukščiausius profesinius standartus". Įgyvendinant šį 18-mėnesių trukmės projektą, bus siekiama gerinti žurnalistikos standartus, pateikiant informaciją apie migrantų bendruomenes, religines grupes, etnines mažumas bei skatinant naujus dialogus tarp žiniasklaidos profesionalų, pilietinės visuomenės ir politikų.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media