2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas

 

2012-03-20Mirė žinomas gamtos žurnalistas Zenonas Butkevičius

Sekmadienį (kovo 18d.) po sunkios ligos mirė vienas iš žinomiausių Lietuvos gamtos žurnalistikos kūrėjų, seniausios Lietuvos radijo laidos „Gamta - visų namai" vedėjas, savaitraščio „Žaliasis pasaulis" redaktoriaus pavaduotojas, internetinio portalo „Delfi" straipsnių autorius Zenonas Butkevičius. Urna su jo palaikais bus šarvojama kovo 21 dieną, trečiadienį, 10:00 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga" (Ąžuolyno g. 10). Laidotuvės - 15:00 val. šalia „Ledo arenos" esančiose kapinėse.

2012-03-12Mirė žurnalistas, publicistas V. J. Lukoševičius

Šeštadienio naktį mirė žurnalistas, publicistas Vytautas Jonas Lukoševičius. Atsisveikinimas su velioniu - šiandien nuo 12 val. Vilniuje, Olandų gatvėje esančiuose laidojimo namuose.

2012-01-13Nuoširdi užuojauta LŽS pirmininkui D. Radzevičiui nuo visos žurnalistų bendruomenės

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininką Dainių RADZEVIČIŲ ir jo šeimą aplankė skaudi netektis. Ankstyvą penktadienio rytą po sunkios ligos Vilniuje mirė jo mylima ir brangi mama - Palmyra Radzevičienė. Laidotuvės įvyks pirmadienį 12 val. Šv. mišios už velionę bus aukojamos Katedroje 11 val.

2012-01-09Išėjo Albertas Laurinčiukas

Vakar, sausio 8 dieną išėjo Anapilyn mūsų kolega, žinomas žurnalistas, rašytojas ir dramaturgas Albertas Laurinčiukas. Išėjo žmogus, su kuriuo daugeliui teko bendrauti, ir ne vienam iš mūsų šis bendravimas yra palikęs gilų, neretai ir lemtingą pėdsaką.

2011-11-21Netekome žurnalistės ir menotyrininkės Vidos Savičiūnaitės

Penktadienį po ilgos ir sunkios ligos mirė žinoma žurnalistė, menotyrininkė teatrologė, vertėja, pedagogė ir visuomenininkė Vida Savičiūnaitė.

2011-02-17Mirė poetas Justinas Marcinkevičius

Poetas, J. T Vaižganto premijos laureatas Justinas Marcinkevičius mirė eidamas 81-uosius metus. Velionis bus pašarvotas Lietuvos Mokslų akademijos Didžiojoje salėje. Atsisveikinti su velioniu poetu Justinu Marcinkevičiumi, pašarvotu Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje salėje (Gedimino pr.3), Lietuvos žmonės kviečiami penktadienį, vasario 18 d., nuo 15 iki 22 val. ir šeštadienį nuo 8 iki 13 valandos.

2010-11-16Garbė ir principai tarp dviejų pasaulių

Šį rudenį Lietuva (ir jos išeivija) neteko dviejų politikos žurnalistų. Viliaus Bražėno (mirė spalio 3 d.) ir Juozo Kojelio (lapkričio 11 d.). Sutapimas: abu išeiviai ne savo noru, o bėgdami nuo antrosios sovietų okupacijos. JAV jie praleido turiningiausius ir veikliausius gyvenimo metus, į nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą grįžo jau senatvėje, bet visus stebino savo veiklumu ir energija iki paskutinio atodūsio.

2010-10-05Vilius Bražėnas - žodžiu, plunksna ir ginklu gynęs Tėvynę

Š. m. spalio 3 d., eidamas 98-sius metus, mirė politikos analitikas, publicistas, aktyvus visuomenės veikėjas Vilius Bražėnas. V. Bražėnas Lietuvos visuomenei pažįstamas iš gausių jo pasisakymų įvairiuose patriotiniuose renginiuose, straipsnių spaudoje bei užsienyje ir iš Lietuvoje išleistų jo knygų: „Normuotos šypsenos" (feljetonų rinkinys) 1948 m.; „Kalorijos ir doleriai" (feljetonų rinkinys) 1952 m. „Sąmokslas prieš žmoniją" (publicistika) 1975 m. ir kt. Jis su paskaitomis apkeliavo visas JAV valstijas, būdamas geru oratoriumi, amerikiečiams aiškino apie globalizmo ir komunizmo grėsmę, skatino kongreso narius pasmerkti SSRS vergiją, nukreipti pastangas pavergtų tautų išvadavimui.

2010-09-06LŽS bendruomenė neteko A. Čaikovskio

Eidamas septyniasdešimt penktuosius metus staiga mirė Lietuvos žurnalistų sąjungos Tarybos narys Arnoldas Čaikovskis. Su kolega galima atsisveikinti Vilniaus laidojimo rūmuose Olandų g. 22, rugsėjo 6 d. 14 val.

2010-05-13Modestas Vaišnoras

Liūdna, kad trapios širdies žurnalistikos absolventas – toks jaunas, kūrybiškas, imlus kritikai staiga atsisveikino. Prisiminkime Modestą Vaišnorą ir kaip gerą studentą, kaip laisvo žodžio kišenėje neieškojusį žmogų, kuris sugebėjo originaliai įsukti informacijos laukus apie save... 2000 – 2004 Modestas Vaišnoras (g. 1981-09-24) studijavo Vilniaus universitete žurnalistiką. Sėkmingai apgynė baigiamąjį darbą, įgydamas komunikacijos ir informacijos bakalauro diplomą.

2010-02-22Režisierius Egidijus Zenonas Bačiulis

Vasario 21 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos televizijos režisierius, vienas vyriausių LRT darbuotojų Egidijus Zenonas Bačiulis (1935-2010). E.Bačiulis Lietuvos televizijoje dirbo nuo 1973 m., režisavo daugelį Kaune kurtų laidų, paskutiniu metu - "Laisvės alėją", "Aerodromą" ir "Klausimėlį".

2010-02-01Prozininkas, žurnalistas, surdopedagogas Bronius Jauniškis (1)

Spalvinga asmenybė – Bronius Jauniškis, jaunystėje keliavęs po Indiją, gilinęsis į induizmą, savo pergyvenimus ir įspūdžius aprašęs knygelėse vaikams, poetas, savo Baltiškojo tikėjimo prasmę išreiškęs eilėmis, Romuvos vaidila – iškeliavo… Šių metų kovo 17 d. Jam būtų sukakę 90.

2009-12-03LŽS bendruomenė neteko A.Prokopavičiaus

Gruodžio 2 d. nutrūko vyriausio LŽS nario Antano Prokopavičiaus gyvybė. Garbus senjoras mirė būdamas 92 metų amžiaus.

2009-11-30Jau 10 metų neturime Vytauto Gedgaudo

Prieš 10 metų, 1999 m. lapkričio 29-ąją, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Klyvlendo mieste, nustojo plakti žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo širdis. Jo palaikai dabar ilsisi Vilniaus Antakalnio Literatų kalnelyje, šalia mūsų menininkų, taip pat kitų garsių išeivių lietuvių, mylėjusių Lietuvą ir dirbusių jos laisvei ir kultūrai.

2009-10-30Atsisveikinant su Jonu Vildžiūnu

Lapkričio 2-ąją, Vėlinių dienos popietę, į Amžinojo poilsio vietą Petrašiūnų kapinėse palydime buvusio ilgamečio „Šviesos“ leidyklos redaktoriaus, seniausio Lietuvos žurnalisto sąjungos Kauno apskrities skyriaus nario Jono Vildžiūno, su kuriuo man teko drauge dirbti net trisdešimt metų, palaikus. Kolega mirė eidamas 87-uosius savo gyvenimo metus...
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media