2024 m. gegužes 29 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas

 

2014-02-04Užgeso garsaus sporto žurnalisto Algis Julijus Matulevičiaus gyvybė  (1)

Vasario 4 dieną užgeso kolegos, garsaus sporto žurnalisto Algio Julijaus Matulevičiaus gyvybė. Aktyvų šalies sporto pasaulio veikėją pakirto vėžys. Algis Julijus Matulevičius gimė 1934 m. rugsėjo 20 d. Kaune. 1954 m. jis baigė Kauno 9-ąją vidurinę mokyklą. 1963 m. Vilniaus universiteto Istorijos ir filologijos fakultete įsigijo žurnalistikos specialybę.

2014-01-21Mirė Lietuvos Romuvos krivis, etnologas Jonas Trinkūnas (1)

Sausio 20 dieną Vilniuje vežamas į ligoninę mirė Lietuvos Romuvos krivis, iškiliausias senojo baltų tikėjimo puoselėtojas, aktyvus spaudos darbuotojas, etnologas, religijotyrininkas, Jonas Trinkūnas.

2014-01-15Mirė žurnalistas, rašytojas, žvejys ir medžiotojas Ričardas Adamonis

Jonavoje sausio 14 dieną, eidamas 82-uosius savo gyvenimo metus netikėtai mirė žurnalistas, žinomas Lietuvos meškeriotojas, medžiotojas, Lietuvos sportinės žūklės federacijos viceprezidentas Ričardas Adamonis.

2014-01-09Mirė kolegė Ranana Malchanova (2)

Sausio 8 dieną mirė ilgametė, aktyvi Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, Lietuvos žydų bendruomenės ir buvusių getų ir koncentracijos stovyklų kalinių Sąjungos respublikinio komiteto narė Ranana Malchanova.Ji gimė 1932 metais, lakpričio 6 dieną.

2014-01-09Atsisveikiname su ilgamečiu “Mokslo ir gyvenimo” vyriausiuoju redaktoriumi, kolega Juozu Baldausku  (4)

Sausio 9 dieną staiga mirė ilgametis “Mokslo ir gyvenimo” vyriausiasis redaktorius, kolega Juozas Baldauskas. Išėjo geras bičiulis, žinomas žurnalistas, redaktorius, spaudos darbuotojas, kultūros veikėjas.

2013-11-19Mirė JAV lietuvių laikraščio „Dirva“ redaktorius Vytautas Radžius

Vytautas Radžius buvo ,,Draugo” dienraščio pirmojo puslapio redaktorius ir administratorius, ilgametis laikraščių ,,Lietuvių balso”, ,,Dirvos” redaktorius, literatūrinių konkursų, puoselėjančių lietuvių kalbą ir kultūrą renginių idėjų autorius ir organizatorius.

2013-11-14Išėjo kolega Juozas Kuckailis  (1)

Šių metų lapkričio 4 dieną Juozo Kuckailio širdis nustojo plakti. Leipalingis ir visas dzūkų kraštas neteko savo metraštininko, mes gero ir kūrybingo kolegos, bičiulio, LŽS nario. Jo moto buvo: „Gyvenimo laikrodis tiksi ir tiksi... Jei žemėje nieko didaus neatliksi, tu ją po savęs kaip plėšikas paliksi.” (P. Vaičiūnas

2013-11-01Atsisveikinome su skulptoriumi ir fotomenininku Vladu Vildžiūnu (2)

Šiandien, lapkričio 1 dieną atsisveikinome su skulptoriumi ir fotomenininku Vladu Vildžiūnu. Iš pradžių prie Jeruzalės bažnyčios, šventoriuje. O po Šv. mišių ir Vilniaus Jeruzalės kapinėse. Tai buvo dieną, o vakare per Info TV kanalą jau galėjome pamatyti kolegų Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus sukurtą filmą apie Vlado Vildžiūno kūrybą ir gyvenimą.

2013-09-23Netekome operatoriaus Skirmanto Bradaičio

Savaitgalį netekome operatoriaus Skirmanto Bradaičio (gim. 1981 05 09). 2008-aisiais LRT pradėjęs dirbti S. Bradaitis filmavo svarbiausius televizijos projektus, jo valdoma kamera įamžino „Auksinį balsą“, „Lietuvos tūkstantmečio vaikus“, „Eurovizijos“ nacionalinę atranką, daugelį visiems žinomų laidų ir koncertų.

2013-09-09Mirė režisierius Arūnas Žebriūnas

Rugsėjo 9 dieną, eidamas 84-uosius metus mirė lietuvių kino režisierius, scenarijų autorius Arūnas Žebriūnas. Režisierius yra žinomas kaip filmų „Gražuolė“, „Paskutinė atostogų diena“, miuziklo „Velnio nuotaka“ kūrėjas.

2013-06-29Išėjo mūsų kolegė Filomena Taunytė

Vilniuje, birželio 28 dienos vakare mirė žurnalistė, publicistė, rašytoja, gydytoja Filomena Taunytė. Šiemet kovo mėnesį mūsų garbaus amžiaus kolegę buvo ištikęs insultas, ji gydėsi ligoninėje.

2013-04-02Mirė žurnalistas Adolfas Uža

Šeštadienį, kovo 30 d., po ilgos ir sunkios ligos užgeso LŽS Senjorų klubo nario, žurnalisto, redaktoriaus ir karikatūristo Adolfo Užos gyvybė.

2013-01-24Mažutis žodžių requiem Aldonai

Prie savo darbo stalo šių metų sausio 23 dieną mirė mūsų kolegė Aldona Svirbutavičiūtė. Tai baugiai graži ir prasminga mirtis, – kaip kario, krintančio mūšio lauke, kovojančio už savo tėvynę. Kaip muzikanto ar aktoriaus scenoje, atliekančio mylimą kūrinį, kurį stebi pilnutėlė žiūrovų salė. Kaip kunigo, kuris prie altoriaus aukoja Mišias, nenujausdamas, kad jas skiria ne tik gyviesiems ir mirusiems, bet ir pačiam sau...

2013-01-23Mirė V. Kudirkos premijos laureatė, žurnalistė Aldona Svirbutavičiūtė

Aldona Svirbutavičiūtė buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narė, daugelio kūrybinių konkursų nugalėtoja.

2013-01-19Mirė kolega Stepas Jauga

Sausio 17 dieną, Vilniuje mirė kolega, spaudos ir radijo žurnalistas Stepas Jauga. Jis gimė 1931 metų gruodžio 3 dieną Žemalėje, Mažeikių rajone. Įsigijo aukštąjį išsilavinimą. Žurnalisto karjerą pradėjo Sėdos rajono laikraštyje „Raudonoji žvaigždė“. Vėliau dirbo korespondentu „Tiesos“ ir „Vakarinių naujienų“ laikraščiuose. Daugiausiai rašė pramonės, ekonomikos temomis.

2013-01-08Netekome kolegos Aloyzo Urbono

Sausio 5 dieną Raudondvaryje staiga mirė mūsų kolega Aloyzas Urbonas. Dar penktadienį jis buvo žurnalo „Mokslas ir technika“ redakcijoje, tarėsi su vyr. redaktoriumi Jonu Baziu dėl naujų straipsnių žurnalui, sakė, kad baigia rašyti naują knygą apie kažkokios įstaigos jubiliejų. Po to išvažiavo į savo namus Raudondvaryje. O kitą dieną sūnus jį randa jau išėjusį...

2012-12-19Mirė pirmasis LŽS skyriaus pirmininkas Jonas Garadauskas

Gruodžio 13 d. po sunkios ligos mirė žinomas uostamiesčio žurnalistas, apybraižų knygų autorius, ilgametis Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos skyriaus vadovas, pedagogas, o jaunystėje ir žymus sportininkas lengvaatletis Jonas Garadauskas.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media