2020 m. rugsejo 30 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Siūloma tiesiogiai transliuoti Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžius

2019-11-13
 
Guoda Burokienė

Guoda Burokienė

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Guodos Burokienės pristatytas Seimo statuto pataisas (projektas Nr. XIIIP-4125), kurios įpareigotų tiesiogiai transliuoti Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžius, o jų vaizdo įrašus skelbti viešai. Išimtis dėl transliacijų galiotų tik rengiant uždarus ar apklausos būdu rengiamus Seimo valdybos posėdžius.
Pagal teikiamas naujas nuostatas Seimo interneto svetainėje taip pat būtų skelbiamos Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkės.
Pasak pataisų iniciatorių, tikimasi, kad viešas Seimo valdybos ir Seniūnų sueigos posėdžių transliavimas, vaizdo įrašų bei darbotvarkių skelbimas didins informacijos apie Seimo veiklą prieinamumą, užtikrins didesnį Seimo atvirumą visuomenei, sukurs palankesnes sąlygas žiniasklaidos veiklai nušviečiant įvykius Seime.
„Šiuo metu Seimo valdybos bei seniūnų sueigos posėdžių darbotvarkės nėra viešos, šie posėdžiai nėra transliuojami, jų įrašai taip pat nėra vieši arba nebūna daromi, tad informacija visuomenei bei žiniasklaidai apie šių Seimo padalinių veiklą pateikiama fragmentiškai ir visa apimtimi nėra prieinama", - pažymima dokumento aiškinamajame rašte.
Po pristatymo už Seimo statuto pakeitimus balsavo 58 Seimo nariai, prieš - 2, susilaikė 20 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 10 d.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5) 239 6132, 
el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-11-13 11:39
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media