2021 m. sausio 16 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRTK susitiko su „Google“ atstovais

2019-05-03
 

 

2019 m. gegužės 3 d. LRTK susitiko su interneto technologijų kompanijos „Google" atstovais aptarti galimybę pašalinti iš „Google" paieškos sistemos LRTK užblokuotas interneto svetaines. Taip pat buvo aptartas klausimas dėl galimybės apriboti informacijos pasiekimą per „Google" DNS serverį, kad LRTK sprendimai dėl interneto svetainių blokavimo būtų sunkiau apeinami ir efektyviau įgyvendinami.
Susitikimo metu „Google" atstovas paaiškino, kad dėl užblokuotų interneto svetainių pašalinimo yra galimybė kreiptis į „Google" užpildant specialią formą internete, tačiau informacijos pasiekimo apribojimo per „Google" DNS serverį galimybė yra sunkiai įgyvendinama.
Vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis LRTK priima sprendimus duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją, naudojamą vykdant veiklą, apie kurią nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka, t. y. ji priima sprendimus blokuoti interneto svetaines, kuriose neteisėtai teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams.
Siekdama efektyviau įgyvendinti tokio pobūdžio sprendimus LRTK ieškojo galimybės susitikti su „Google" atstovais ir aptarti galimybę pašalinti iš „Google" paieškos lauko Lietuvos teritorijoje užblokuotas interneto svetaines. LRTK susiduria su tam tikrais sunkumais įgyvendinant sprendimus dėl blokavimo, kadangi minėtus sprendimus interneto vartotojai nesunkiai apeina. Neteisėtai teikiant televizijos programų platinimo internete paslaugas iškreipiama konkurencija šioje rinkoje.
 

 

Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-05-03 16:32
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media