2021 m. balandžio 16 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

LRTK siūlo peržiūrėti metinės įmokos dydžius

2021-04-03
 
2021 m. kovo 31 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) viešosioms konsultacijoms paskelbė 2011 m. LR Kultūros ministro įsakymu patvirtinto aprašo „Dėl metinės įmokos už radijo ir (ar) televizijos programų transliavimo, retransliavimo, platinimo internete, užsakomųjų visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikimo veiklą dydžio nustatymo tvarkos" pakeitimo projektą.
Paskutiniai aprašo pakeitimai buvo daryti prieš 5 metus. Nuo to laiko audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų rinkoje ir jų teikėjų veikloje įvyko nemažai pokyčių. Kai kurios aprašo nuostatos, nustatančios atitinkamų įmokų dydžius, yra pasenusios ir neatitinka dabartinės situacijos, ir netgi stabdo technologinę pažangą ir teisėtų paslaugų atsiradimą rinkoje. Todėl, LR Kultūros ministerijai pritarus metinės įmokos dydžių peržiūrėjimui, LRTK parengė minėto aprašo pakeitimo projektą.
Parengtu projektu siekiama suderinti aprašą su Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimais, nustatyti mažesnes įmokas LRTK prižiūrimiems ūkio subjektams, kurie paslaugas teikia naudodamiesi internetu, tuo būdu sumažinant jiems finansinę naštą, paskatinti legaliai veikti ir kitus subjektus, kurie vengė registruotis dėl nustatytų metinių įmokų, nustatyti metinę įmoką atsižvelgiant į gaunamas pajamas, netaikyti aprašo nuostatų asmenims, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 6 mėnesius ir kt.
LRTK tikisi, kad parengtas aprašo projektas paskatins verslo plėtrą ir technologinį vystymąsi bei prisidės prie palankesnės ir skaidresnės verslo aplinkos kūrimo.
Pasibaigus viešosioms konsultacijoms ir įvertinus gautas pastabas bei pasiūlymus, aprašo projektas bus išsiųstas tvirtinti LR Kultūros ministerijai.

 

Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-04-03 10:47
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media