2021 m. sausio 16 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRTK pradėjo vykdyti teisių turėtojų priežiūrą internete

2019-05-14
 
Vykdydama intelektinės nuosavybės teisių turėtojų internete priežiūrą, 2019 m. gegužės 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) pirmą kartą priėmė sprendimą dėl privalomų nurodymų interneto prieigos paslaugų teikėjams davimo. 
Šį sprendimą LRTK priėmė vadovaudamasi 2019 m. balandžio 1 d. įsigaliojusio Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnio pakeitimais. Pakeitimai numato galimybę, leidžiančią teisių turėtojams ginant pažeistas teises, kreiptis į LRTK su prašymu taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams, teikiantiems paslaugas tretiesiems asmenims, kurie šiomis paslaugomis naudojasi neteisėtai viešai skelbdami kūrinius, gretutinių teisių ar sui generis teisių objektus viešo naudojimo kompiuterių tinklais (internete). 
Lietuvos gretutinių teisių asociacija „AGATA" kreipėsi į LRTK su prašymu, kuriame buvo nurodyta, kad interneto svetainėje vartotojams yra suteikiama galimybė nemokamai perklausyti ir atsisiųsti Lietuvos atlikėjų ir fonogramų gamintojų muzikos įrašus, t. y. be teisių turėtojų sutikimo yra atgaminamos ir viešai skelbiamos atlikėjų ir muzikos leidėjų fonogramos. Remdamasi šiuo prašymu LRTK priėmė sprendimą nurodyti interneto prieigos paslaugų teikėjams ne vėliau kaip per 5 dienas nuo sprendimo gavimo dienos panaikinti galimybę interneto domeno vardo, identifikuojančio interneto svetainę, blokavimo interneto prieigos paslaugų teikėjo srities serveryje (angl. Domain Name System, DNS) būdu pasiekti interneto svetainėje neteisėtai viešai paskelbtą autorių teisių saugomą turinį.
Šį LRTK sprendimą 2019 m. 13 d. sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas. 
Bandantys prisijungti prie blokuotos interneto svetainės bus nukreipti į LRTK sukurtą informacinį interneto svetainės tinklalapį stop.rtk.lt. Visą aktualią šiuo klausimu informaciją taip pat galima rasti LRTK interneto svetainėje adresu https://www.rtk.lt/neteisetos-veiklos-vykdytojai-illegal-online-service-providers/ 
 
 
 Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-05-14 10:06
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media