2020 m. gegužes 27 d., Treciadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Įsigaliojo sprendimas blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net

2019-07-14
 
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos (toliau - LLA) 2019 m. birželio 28 d. prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net 2019 m. liepos 10 d. šį prašymą patenkino.
LLA prašyme nurodė, kad minėtoje interneto svetainėje vartotojams yra suteikiama galimybė skaityti ir atsisiųsti literatūros kūrinius, t.y. be teisių turėtojų sutikimo joje yra atgaminami ir viešai skelbiami autorių teisių saugomi literatūros kūriniai - knygos. 
2019 m. vasario 4 d. buvo raštu kreiptasi į interneto svetainės http://pdfknygos.net administratorių prašant pašalinti neteisėtai viešai skelbiamą autorių teisių saugomą turinį, tačiau jis ir toliau buvo neteisėtai viešai joje skelbiamas. 
Prašymo nagrinėjimo metu nustatyta, kad interneto svetainėje http://pdfknygos.net viešai buvo skelbiama virš 8500 autorių teisių saugomų kūrinių.
LRTK priimtas sprendimas taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams, blokuojant interneto domeno vardą http://pdfknygos.net, identifikuojantį interneto svetainę, kurioje neteisėtai viešai buvo paskelbtas autorių teisių saugomas turinys, įsigaliojo 2019 m. liepos 12 d. jį sankcionavus Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 

Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-07-29 13:07
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media