2020 m. liepos 4 d., Šeštadienis

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Dėl karantino keičiasi LRT programa, eteryje – daugiau žinių

2020-03-17
 
Dėl visoje šalyje paskelbto karantino LRT keičia darbo procesus ir programų tinklelį.
„Pagrindinis mūsų tikslas dabar - užtikrinti darbuotojų saugumą ir LRT programų, pirmiausia informacinių, tęstinumą visose trijose žiniasklaidos platformose. Radijo ir televizijos programų darbuotojai yra suskirstyti komandomis ir nuo šiol dirbs pamainomis, kad ligos atveju galėtų vieni kitus pakeisti. Mūsų žiūrovai ir klausytojai taip pat jau pastebėjo, kad daug LRT radijo ir televizijos eterio skiriama neplanuotoms tiesioginėms transliacijoms. Dėl to keitėsi įprastos programos - dalis laidų buvo arba bus transliuojamos vėliau. Operatyviam visuomenės informavimui skirsime aukščiausią prioritetą, todėl pertvarkydami vidinius darbo procesus, atliekame ir programų pakeitimus", - sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.
Pagrindiniai LRT TELEVIZIJOS programos pakeitimai - laikinai, karantino laikotarpiu eteryje neliks darbo dienomis transliuojamos laidos „Laba diena, Lietuva" (tačiau bus transliuojamos 14.00, 15.00 ir 16. 00 val. Žinios), šeštadieniais nebus transliuojama laida „Labas rytas, Lietuva", sekmadieniais - „Savaitė". Savaitgaliais LRT TELEVIZIJOS eteryje bus transliuojamos LRT RADIJO žurnalistų rengiamos žinios - šeštadieniais 7.00, 9.00, 10.00 ir 11.00 val., sekmadieniais - 7.00, 8.00, 9.00 ir 10.00 valandomis. LRT TELEVIZIJOS laida „Panorama" (20.30 val.) ir 15.30 bei 17.30 val. Žinios bus transliuojamos kaip įprastai.
LRT komanda taip pat yra pasirengusi bet kurią akimirką rengti specialiąsias transliacijas tiesioginiame eteryje.
Pašnekovus tiek radijo, tiek televizijos žinių tarnybų žurnalistai nuo šiol stengsis kalbinti nuotoliniu būdu, pasitelkę ryšio priemones.
Namuose likusiems vaikams ir suaugusiems LRT Mediatekoje taip pat jau yra sukurta speciali meniu juosta „Ką veikti" (https://www.lrt.lt/mediateka), kurioje LRT atrinko įvairaus įdomaus turinio. Čia bus galima rasti filmus, serialus, spektaklius ir koncertus, mankštų namuose užsiėmimus. Daug turinio yra skirta vaikams:
Animacija 
Pasakos 
Mokykla su LRT 5-6 klasė
Mokykla su LRT 7-8 klasė
Mokykla su LRT 9-10 klasė
LRT TELEVIZIJOS programoje nuo šios savaitės darbo dienomis taip pat atsiras vaikams skirta valandos trukmės tiesiogiai transliuojama laida „Įdomiosios pamokos tiesiogiai".
Nuo šios savaitės dalis LRT darbuotojų jau dirba iš namų - nuotoliniu būdu dirbs dauguma LRT administracijos ir LRT.lt portalo žurnalistų. Taip pat imtasi papildomų priemonių apsaugoti tuos darbuotojus, kurie dėl darbo specifikos negali dirbti nuotoliniu būdu, - LRT patalpose įrengti dezinfekcinio rankų skysčio dozatoriai; dezinfekuojami paviršiai; atšaukti visi vidiniai susitikimai; reporteriai, operatoriai ir fotografai prireikus yra aprūpinami respiratoriais, kt.
Praėjusią savaitę taip pat priimtas sprendimas televizijos laidas filmuoti be žiūrovų.


Jovita Bazevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49
LT-03123 Vilnius
Tel. 8 5 236 3240
Mob. 8 610 39 805
jovita.bazeviciute@lrt.lt 
www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-03-17 13:23
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media