2023 m. gruodžio 11 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Viešosios įstaigos „Bernardinai.lt“ direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys

2023-02-10
 
Juozas Ruzgys

Juozas Ruzgys

Interneto dienraštį „Bernardinai.lt" valdančios viešosios įstaigos direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys. Jis pakeitė iki šiol VšĮ „Bernardinai.lt" šešerius metus vadovavusią Veroniką Kimbrytę. Tokį sprendimą sausio pabaigoje priėmė viešosios įstaigos steigėjas - Lietuvos šv. Kazimiero provincijos Vilniaus šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolynas, atsižvelgdamas į V. Kimbrytės prašymą.
„Viskam yra metas, ir kiekvienam reikalui tinkamas laikas po dangumi" (Koh 3, 1). Tie beveik septyneri metai „Bernardinuose" pralėkė labai greitai. Visiems buvusiems ir esantiems kolegoms, bendradarbiams, autoriams, partneriams, bendraminčiams, rėmėjams, skaitytojams negailiu gerų žodžių, nes kartu patyrėme daug ir įvairių dalykų: kilome ar leidomės, kūrėme ar klydome, svajojome ar niurzgėjome, bet vis ta pačia dvasia, panašiu kvėpavimu. Labai daug išmokta, patirta, padaryta, kartais tiesiog išbūta, o sunkiais laikais - veik stebuklingai išlikta. Visa ši patirtis ir pamokos, bet labiausiai žmonės visam laikui lieka mano atmintyje ir širdyje. Liekantiems ir tęsiantiems darbus bei naujajam vadovui linkiu ištvermės, išminties, profesinio sąžiningumo bei drąsos atsiliepti į popiežiaus Pranciškaus kvietimą žurnalistams „Būkite budrūs, neužmirškite tikrovės".
O aš, regis, dar galėsiu būti naudinga įgyvendinant lėšų telkimo projektus „Bernardinuose", taip pat svarstau kelis įdomius darbo siūlymus, tačiau pačioje pradžioje tiesiog leisiu sau šiek tiek pailsėti", - sako V. Kimbrytė.
„Esame dėkingi Veronikai Kimbrytei, kuri prieš šešerius metus, itin sudėtingu laikotarpiu, ėmėsi atsakomybės vadovauti interneto dienraštį leidžiančiai viešajai įstaigai. Kartu nueitas kelias buvo toks, koks ir mūsų visų gyvenimas: lygus ir duobėtas, tiesus ir vingiuotas, atveriantis saulės šviesą nuo aukščiausių viršukalnių ir panyrantis į tamsą giliausiuose kloniuose, - sako Vilniaus šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolyno gvardijonas brolis kun. Arūnas Peškaitis OFM. - Šiuo keliu žengdami kartu su „Bernardinai.lt" žmonėmis visuomet prisimename mūsų prisiimtą misiją drauge atpažinti laiko ženklus ir kūrybingai priimti iššūkius. Šiandienė situacija reikalauja naujo požiūrio ir aiškesnio žvilgsnio į priekį. Tikime, kad prie „Bernardinai.lt" ištakų buvusio žmogaus paskyrimas į įstaigos direktoriaus postą įgalins dienraštį žengti tolesnio nuolatinio atsinaujinimo keliu neatitrūkstant nuo ilgamečių mažesniųjų brolių puoselėjamos dialogo kultūros tradicijų."
Naujojo direktoriaus J. Ruzgio teigimu, į trečiąjį dešimtmetį jau po metų įžengsiančiam interneto dienraščiui reikia daugiau stabilumo ir aiškesnių veiklos gairių.
„Nuo pat „Bernardinai.lt" pradžios visuomet tekdavo būti netoliese, tad ir brolių kvietimas vadovauti dienraštį leidžiančiai viešajai įstaigai atrodė visai natūralus, nors buvo ir kiek netikėtas, - sako J. Ruzgys. - Šiomis dienomis daug laiko skyriau susipažinti su redakcijos darbu, išsamiems pokalbiams, kad ir su itin negausios redakcijos ir administracijos žmonėmis. Galbūt net galima pasakyti, kad kitąmet dvidešimtmetį minėsiantis ir į trečią dešimtį žengiantis dienraštis ir jo darbuotojai, visai kaip ir iš paauglystės į jaunystę išaugęs pilietis, nori aiškesnio veiksmų plano ateičiai, aiškesnio matymo, kuriuo keliu bus einama bent jau artimiausiais metais. Tam ir skirsime daugiausia dėmesio siekdami, kad „Bernardinai.lt" esamus, būsimus ar buvusius, taip pat ir dar grįšiančius skaitytojus pasiektų tikrai aktuali ir tvari informacija bei turinys."
Juozas Ruzgys - komunikacijos profesionalas, Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos narys. Prieš 25 metus, studijuodamas Romos šv. Antano universitete ir būdamas pranciškonų ordino laikinųjų įžadų broliu, jis darbą žiniasklaidoje pradėjo kaip Laisvosios Europos radijo korespondentas ir kitų lietuviškų žiniasklaidos priemonių bendradarbis Romoje. Vėliau rūpinosi Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijos komunikacijos projektais, o pasitraukęs iš ordino dirbo Lietuvos vyskupų konferencijos sekretoriato referentu komunikacijai. 2001-2009 m. dirbo Prezidento Valdo Adamkaus komandoje, kurioje vykdė spaudos tarnybos darbuotojo funkcijas ir buvo vienas iš Prezidento kalbų bei sveikinimų rašytojų. Vėliau J. Ruzgys dirbo Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėju ir atstovu spaudai. Nusprendęs atsisakyti darbo su politikais, pasuko į privatų sektorių, jame vadovavo komunikacijai energetikos ir finansų sektoriaus įmonėse, o pastaraisiais metais teikė komunikacijos konsultacijas įvairiose srityse veikiančioms įmonėms bei verslininkams.
Bernardinai.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-02-10 10:17
 
 

Komentarai (4)

Jūsų el. paštas

Jūratė Kraujalytė

2023-02-10 11:00

Sveikinu

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Apolinaras Stankevičius

2023-02-10 10:30

Sveikinu.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Virginija Bunevičiūtė

2023-02-10 10:24

Sėkmės, Juozai!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media