2024 m. birželio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Sustabdytas aštuonių propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų laisvas priėmimas Lietuvos teritorijoje

2022-02-25
 

 

2022 m. vasario 25 d. neeiliniame posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą laikinai sustabdyti laisvą rusų kalba retransliuojamų 6 televizijos programų priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Rusijos paskelbto karo Ukrainai akivaizdoje nuolat nustatant tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų grubius pažeidimus, grėsmę nacionaliniam saugumui keliančią skleidžiamą informaciją, karo ir tautinės neapykantos kurstymą, tendencingos dezinformacijos skleidimą, Lietuvos radijo ir televizijos komisija nusprendė laikinai sustabdyti televizijos programų „Planeta RTR", „Rossija 24", „NTV Mir" ir „Belarus 24" - 5 metams, o „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva" („PBK") ir „TVCi" - 3 metams retransliavimą Lietuvoje.
Lietuvos radijo ir televizijos komisija pareiškia, kad dėl aktyvios karo propagandos kurstymo bus stebimos interneto informaciją skelbiančios priemonės, kurios suteikia viešą prieigą prie Lietuvos Respublikoje pateikiamo neteisėto, priešiško dezinformaciją skelbiančio turinio. Komisija priėmė sprendimą dėl 6 rusų kalba retransliuojamų televizijos programų Lietuvoje sustabdymo.
Komisija prašo visų Lietuvos institucijų ir piliečių paramos informuojant apie dezinformaciją ir matomą nelegalų turinį Lietuvos informacinėje erdvėje.
Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sudėtyje yra ir Lietuvos žurnalistų sąjungos deleguotas LŽS pirmininko pavaduotojas Vytautas Kvietkauskas.

2022 m. vasario 28 d. neeiliniame posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija dėl skleidžiamos karo propagandos ir karo kurstymo priėmė sprendimą 5 metams sustabdyti dar dviejų propagandinių rusų kalba retransliuojamų televizijos programų - „MIR24" ir „RBK-TV" priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
Dėl grubių tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų pažeidimų, grėsmę nacionaliniam saugumui keliančios skleidžiamos informacijos, karo ir tautinės neapykantos kurstymo, tendencingos dezinformacijos skleidimo Lietuvos radijo ir televizijos komisija praėjusią savaitę sustabdė televizijos programų „Planeta RTR", „Rossija 24", „NTV Mir" ir „Belarus 24" - 5 metams, o „Pirmais Baltijas Kanals Lietuva" („PBK") ir „TVCi" - 3 metams retransliavimą Lietuvoje.
*
Atsižvelgdama į tikėtinus rusakalbių Lietuvos gyventojų poreikius turėti platesnę galimybę žiūrėti įvairesnį žiniasklaidos turinį televizijos programose rusų kalba, Lietuvos radijo ir televizijos komisija rekomenduoja retransliavimo paslaugas Lietuvoje teikiantiems telekomunikacijų operatoriams įtraukti į savo retransliuojamų programų sąrašą šias ukrainietiškas programas: „1+1", „2+2", „Channel Ukraine", „ICTV", „STB", „Inter", „New channel", „TET", „K1" ir „NTN" bei Rusijos nepriklausomos žiniasklaidos programą „Dozhd" ir Čekijos Respublikos - „Nastoyashcheye Vremya".

 

 

Daugiau informacijos:
Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-03-01 14:13
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media