2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Lietuvos radijo ir televizijos komisija ragina Google pašalinti programėles, per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.

2022-03-23
 
2022 m. kovo 22 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau - LRTK) kreipėsi į technologijų bendrovę Google, prašydama pašalinti iš Google internetinės parduotuvės (angl. Google Play Store) programėles (angl. apps), per kurias galima žiūrėti uždraustas televizijos programas.
LRTK nustatė, kad Google internetinėje parduotuvėje yra mažiausiai 38 Rusijos Federacijos programėlės, su kurių pagalba galima žiūrėti propagandines televizijos programas, tarp kurių yra dėl karo ir tautinės neapykantos kurstymo bei tendencingos dezinformacijos skleidimo Lietuvoje retransliuoti uždraustos rusiškos programos, o taip pat ir propagandinės televizijos programos „RT", kurios dėl agresyvaus Rusijos karo Ukrainoje yra uždraustos Europos Sąjungos mastu.
Atsižvelgdama į tai, LRTK kreipėsi į Google prašydama šioms programėlėms taikyti geografinį blokavimą Lietuvos teritorijoje. Tokiu būdu šios programėlės Lietuvos vartotojams bus nepasiekiamos ir tai prisidėtų prie efektyvesnės dezinformacijos prevencijos.

 

Birutė Keršienė
Visuomenės informavimo skyriaus vedėja
El. paštas birute.kersiene@rtk.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-03-25 10:05
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media