2024 m. birželio 23 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LRTK: nauji sprendimai

2009-07-17
 

Bauda „Lietuvos ryto“ televizijai

 

Vykdydama televizijos programų stebėseną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nustatė, kad UAB „Lietuvos ryto“ televizija, pažeisdama Visuomenės informavimo įstatymą, keliose savo laidose neleistinai viršijo reklamai skirtą laiką.

 

Atsižvelgusi į tai, kad tokio pobūdžio prasižengimas užfiksuotas pirmą kartą, taip pat į tai, kad iki šiol UAB „Lietuvos ryto“ televizija įstatymo nebuvo pažeidusi, LRTK už šią pražangą UAB „Lietuvos ryto“ televizijai skyrė įspėjimą.

 

                                   

Į Lietuvą naujos TV technologijos

 

Moderniųjų televizijos technologijų diegimo ir jų plėtros skatinimas – vienas iš didžiųjų Lietuvos ir radijo komisijos (LRTK) rūpesčių. Kadangi tokios technologijos žymiai pagerina TV programų perdavimo kokybę, LRTK paskelbė konkursą trims raiškiosios televizijos (HDTV – High-Definition Television) programoms retransliuoti.

 

HDTV sistema įgalina perduoti itin kontrastingą ir ryškų vaizdą, taip pat girdėti erdvinį garsą. Be to, įdiegus tokią sistemą atsiranda galimybė perduoti kiekvienos retransliuojamos programos subtitrus įvairiomis kalbomis ir, naudojant kelis garso kanalus, vienu metu keliomis kalbomis retransliuoti kiekvieną TV programą. Ši sistema turi ir visus kitus (įprastos) skaitmeninės televizijos privalumus.

 

Per 37 TV kanalo skaitmeninę antžeminę televizijos stotį (DVB-TV – Digital Video Broadcasting-Terrestrial) Vilniuje, konkurso nugalėtojas privalės pradėti TV programų retransliaciją ne vėliau kaip 2010 m. sausio 1 d.

 

                                 

UAB „Focus Media“ prarado licenciją

 

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nustatė, kad UAB „Focus Media“, dėl nežinomų priežasčių, nuo š.m. balandžio 21 dienos nutraukė radijo programos „Vox Maris“ transliaciją Vilniuje.

 

Ilgą laiką UAB „Focus Media“ netasiliepus į LRTK reikalavimą pasiaiškinti, vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatymu, š.m. liepos 15 d. LRTK nusprendė UAB „Focus Media“ išduotą licenciją panaikinti.

 

 

 

Edmundas Juškys

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:51
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media