2020 m. rugsejo 30 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Apolinaras Juodpusis: Akmenės tinklaraštininkas Anicetas Lupeika

2020-01-29
 

Apolinaras Juodpusis,

LŽS narys 

 

Daugelį metų asmeniškai pažįstu Anicetą Lupeiką, buvusį ilgametį statybų įmonės vadovą, trijų kadencijų Akmenės rajono merą, keturiasdešimt trejus metus dirbusį rajono taryboje, iškalbingą, išsilavinusį žmogų, savo asmeniniame muziejėlyje sukaupusį galybę kraštotyrinės literatūros, išleidusį kelias knygas, surinkusį daugybę Lietuvos miestų ir miestelių herbų, kitokių heraldikos eksponatų.
Anicetas Lupeika, Akmenės rajono garbės pilietis, turintis kelis kitus itin aukštus darbo bei visuomeninės veiklos įvertinimus, ką jis šiuo metu veikia, kai už nugaros jau nutolo aštuoni gyvenimo dešimtmečiai? Nustebsite: dabar jis produktyvus... internetinis žurnalistas, portalo internete „Akmenės kraštietis" sumanytojas, vedėjas ir juodadarbis, nes visas šis darbas - ant jo pečių.
Nežinau, ar Lietuvoje daug tokių tinklalapių ir išvis ar yra tokių, taip vaisingai išplėtojusių veiklą. Atsidarai „Akmenės kraštietį" ir randi šio krašto žmones dominančių tekstų, sveikinimų jubiliejinėmis progomis, aktualių, kritiškų pasakojimų ekonomikos ir kultūros temomis, socialinės plėtros klausimais.
Kaip buvęs ilgametis Akmenės rajono ūkinis vadovas, daugelį praėjusių dešimtmečių aktyviai bendravęs su buvusių kolūkių, įmonių, įstaigų vadovais, A. Lupeika pastaruoju metu „Akmenės kraštietyje" parengė jau bene devyniolikta pasakojimų su rubrika „Septyni dešimtmečiai, pakeitę kraštą ir žmones". Iš praeinančių užmarštin metų skaitytojams sugrąžinami įvykiai ir žmonės - statybininkai, medikai, melioratoriai, prekybininkai, pedagogai ir kt., - taip sąžiningai anuo metu dirbę atokiame Lietuvos pakraštyje. 
- Kartais pasigirsta priekaištų anų laikų vadovų adresu. Ar visada pagrįsta toji kritika? - klausiu Aniceto.
- Kas ką besakytų, bet sąžiningai dirbome Lietuvai, jos žmonėms, ir mano pareiga dabar atiduoti duoklę - gerą žodį jiems, padėką, pripažinimą, atmintį.
„Akmenės kraštietis" turi arti dviejų tūkstančių, o gal ir daugiau sekėjų. Ir ne tik Lietuvoje. Palankių atsiliepimų gaunama, kai portalas praneša apie kultūros renginius, apie puikiai tvarkomas sodybas, miesto šventes, akmeniškių gimtadienius. Aš stebiuosi - žmogus, nors raštingas, iškalbingas, komunikabilus, bet neturintis tiesioginio kontakto su profesionaliąja žurnalistika, kaip jis sklandžiai rašo, kaip profesionaliai fotografuoja! Nuoširdžiai linkiu sėkmės šiam darbštuoliui iš Akmenės. 
Rubrika Žiniasklaida Lietuvoje yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-04-05 12:21
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media