2021 m. sausio 23 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Lietuvos Nacionalinio dramos teatro spektaklis prestižiniame Avinjono festivalyje

2016-07-22
 
 

Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis Thomaso Bernhardo „Didvyrių aikštė", kurį režisavo garsus lenkų režisierius ir dailininkas Krystianas Lupa, buvo pristatytas viename  garsiausių pasaulyje teatro festivalių pietų Prancūzijoje Avinjono mieste.

Avinjono festivalis yra jubiliejinis, vykstantis jau  70 kartą, kuriame pristatomi įdomiausių pasaulio režisierių kūriniai.Festivalio vadovų šiais metais sudarytoje programoje  - per 40 teatro, šokio ir tarpdisciplininių pasirodymų, kurie bus rodomi visose įmanomose miesto erdvėse - teatruose, vienuolynuose, gatvėse, aikštėse, kavinėse, ir aišku, XIV a. popiežių rezidencijoje - Avinjono Popiežių rūmuose (Palais des Papes), kur spektakliai vaidinami po atviru dangumi.

Lietuvos nacionalinio dramos tetaro spektakliai, reikalaujantys modernių technologijų ir erdvinių subtilumų, vaidinami Vedène, kur yra net kelios moderniai įrengtos vaidybinės aikštelės. Vienoje iš jų - „Kitoje didžiojo Avinjono scenoje" (L‘autre Scene du Grand Avignon) ir bus rodoma „Didvyrių aikštė". Spektaklis vyksta su prancūziškais subtitrais, bus parodytas šešis kartus, 24-oji - paskutinė festivalio diena, tad garbė uždaryti festivalį suteikta būtent „Didvyrių aikštei".

Spektaklio trupėje vaidina aktoriai Eglė Gabrėnaitė, Valentinas Masalskis, Eglė Mikulionytė, Viktorija Kuodytė, Rasa Samuolytė, Toma Vaškevičiūtė, Doloresa Kazragytė, Neringa Bulotaitė, Vytautas Rumšas, Povilas Budrys, Arūnas Sakalauskas. Iki šiol nustebinę ne tik Lenkijos (Krokuvos ir Varšuvos), bet ir Kinijos (Tiandzino ir Harbino) publiką.

„Patenkame į dvasinio pasmerktumo, sunaikinto žmogiškumo sferą. Visuomenė, gyvenanti toje sferoje, yra dvasinis mutantas. Žmonės čia nesivysto - tai ypatingo apmirimo, kuris apsimetinėja gyvenimu, rūšis. Gerovė, civilizacijos kaukė leidžia tai paslėpti, sukurti brandaus humanizmo apgaulę. Tačiau tas tariamas humanizmas yra naujadaras, žmogus nuo jo miršta..." - apie savo spektaklį kalba režisierius Krystianas Lupa.

Avinjono festivalio  publika buvo sužavėta lietuvių aktorių vaidyba ir režisieriaus Krystiano Lupos originaliais meniniais sprendimais. Šis Lietuvos nacionalinio  dramos spektaklis pakviestas į šių metų gruodžio mėn. vyksiantį garsųjį Paryžiaus rudens festivalį.

Teatro gastroles Prancūzijoje remia Lietuvos kultūros taryba.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-07-22 13:49
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media