2021 m. sausio 20 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Užsienio naujienos

*print*

Archyvas :: Lietuviškų grafinių ženklų pristatymas Berlyne

2017-06-09
 
 

Dizaino tyrėja, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja, „Dizaino fondo" bendraįkūrėja  Karolina Jakaitė dalyvavo tarptautiniame dizaino projekte Berlyne "SYMBOL TO LOGO: lenkų grafiniai ženklai 1945-1969, 2000-2017". Tai - lenkų grafinio dizaino paroda, kurioje pristatomi 335 naujai atkurti XX a. 5-7 deš. grafiniai ženklai bei 335 šiuolaikinių dizainerių sukurti logotipai, taip pat eksponuojami plakatai, knygos, kiti grafinio dizaino pavyzdžiai. Ši paroda ir ją lydinti edukacinė programa buvo įtraukta į TYPO BERLIN'2017, vieną didžiausių Europos dizaino renginių, programą.

Berlyne Karolina Jakaitė pristatė pranešimą ir vizualinį pasakojimą apie lietuviškus grafinius ženklus, sukurtus XX a. 7-8 dešimtmečiais. Juos kūrė lietuvių dizaineriai, tuo metu vadinti dailininkais-konstruktoriais, dirbę Vilniuje nuo 1964 m. veikusiame Eksperimentiniame taros ir įpakavimo konstravimo biure. Pranešimus Bethanien meno centre Berlyne veikiančioje lenkų dizaino parodoje taip pat pristatė parodos kuratoriai Patryk Hardziej ir Rene Wawrzkiewicz bei Jens Müller, knygos "Logo Modernism" autorius.

Savo pranešime Karolina Jakaitė pristatė naujai atrastus archyvinius grafinio dizaino pavyzdžius, kuriuos planuojama pristatyti „Dizaino fondo" projektuose. Dizaino tyrėja akcentavo lietuvių ryšius su Lenkijos grafinio dizaino scena ir Rytų Vokietijos dizainu: XX a. 7-8 dešimtmečiais beveik kiekvienas grafinio dizaino srityje kūręs lietuvių dailininkas prenumeravo lenkų architektūros ir dizaino žurnalą Projekt, leistą nuo 1956 m. arba vokišką Neue Werbung, kuriuose buvo nemažai informacijos, straipsnių ir iliustracijų apie naujausią Vakarų Europos ir JAV dizainą.

Šis renginys yra Lietuvos kultūros instituto prie LR kultūros ministerijos, Adomo Mickevičiaus instituto ir Lenkijos instituto Vilniuje bendradarbiavimo rezultatas. Pernai Adomo Mickevičiaus instituto kvietimu Karolina Jakaitė dalyvavo Lietuvos dizaino ekspertų vizite Gdanske, lankėsi Gdynės dizaino dienų parodose, kur susipažino su parodos kuratoriais Patryk Hardziej ir Rene Wawrzkiewicz ten pristačiusiais jų išleistą.

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017-06-09 10:15
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media