2024 m. birželio 12 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Televizija

*print*

Archyvas :: LRT nekurs užsakomųjų rinkiminių laidų

2014-02-19
 
 

Virginija Bunevičiūtė

LRT atstovė ryšiams su visuomene

 

LRT taryba pritaria LRT administracijos siūlymui šiemet vyksiančių rinkimų metu nekurti ir netransliuoti užsakomųjų diskusijų politinės reklamos laidų, kurias užsako ir finansuoja rinkiminės kampanijos dalyviai. Toks nutarimas priimtas antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje.

LRT administracija įpareigota užtikrinti, kad politinė reklama per LRT radijo ir televizijos laidas būtų skleidžiama tik tokiu būdu, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos įstatymuose.

Taip pat posėdyje LRT taryba įpareigojo administraciją iki gegužės 1-osios parengti naują kultūros sklaidos LRT programose plėtros planą, kuriame turėtų būti išdėstytos visuomeninio transliuotojo televizijos ir radijo kultūros kanalų koncepcijos, atsispindėtų su kultūros produkcija susijusio finansavimo poreikis ir struktūriniai pokyčiai. Plane taip pat turėtų būti numatyta, kaip kultūros kanaluose bus pristatoma, viešinama, archyvuose išsaugoma nacionalinė kultūra. Nutarimas priimtas atsižvelgus į LRT programų strategijos nuostatas, LRT tarybos Redakcinės politikos grupės išvadas ir LRT administracijos pasiūlymus.

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Peleckis informavo tarybą, kad, siekdama prisidėti prie neįgaliųjų socialinės integracijos, LRT televizija nuo kovo mėnesio papildomai kas savaitę titruos po du pilnametražius filmus. Kaip ir iki šiol, ir toliau bus titruojamos populiarios LRT televizijos laidos „Gustavo enciklopedija", „Popietė su A. Čekuoliu", sekmadienio vaidybinis ir dokumentinis filmai, pirmadienio dokumentika, LRT Kultūros kanalu rodomi „Elito kino" filmai. Taip pat titruojamos informacinės laidos „Šiandien", „Panorama", „Vakaro žinios".

LRT naujienų tarnybų vadovai Audrius Matonis (televizijos) ir Audronis Braukyla (radijo) Tarybai pristatė informacinių laidų analizę. Tiek LRT radijo, tiek LRT televizijos tarnybos yra daugiausia per dieną transliuojančios tarnybos. LRT radijas žinias transliuoja visą parą, LRT televizija „Labas rytas, Lietuva" ištaria 6 ryto, o atsisveikina su žiūrovais prieš pat vidurnaktį - tai ilgiausiai per parą dirbanti TV naujienų tarnyba Lietuvoje.

Nors ir menkai finansuojama, LRT radijo naujienų tarnyba turi bendradarbių tinklą net 25 užsienio šalyse, o LRT televizijos naujienos sugeba konkuruoti pasitelkdamos naujausias technologijas. Pavyzdžiui, mobiliojo interneto komplektų „Teradek" pagalba žiūrovai operatyviau informuojami ne tik iš Vilniaus, bet ir iš atokiausių regionų.

Pasak LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, esant didesniam finansavimui, galima būtų galvoti ir apie žinių studijų, naujienų vizualikos, darbui reikalingos technikos atnaujinimą.

Kitas LRT tarybos posėdis vyks kovo 18 d.

 

Kontaktams:

S. Konarskio g. 49,

LT-03123 Vilnius

Tel. +3705 236 3240

Mob. +370 686 91963

Faks. +370 5 2363208

lrt@lrt.lt www.lrt.lt

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-02-19 12:47
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media