2019 m. gruodžio 7 d., Šeštadienis

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas

 

2018-09-06Martyno Mažvydo bibliotekoje - „Lietuvos žvalgybos šimtmetis“

Šiemet Lietuvos žvalgyba mini 100 metų sukaktį, šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centras ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras kviečia dalyvauti pokalbyje „Lietuvos žvalgybos šimtmetis“, kuris vyks rugsėjo 10 d. 17.30 val. Valstybingumo erdvėje (II aukšte).

2018-08-28Valentino Sventicko sukaktuvinis vakaras su nauja knyga „Dar gurinių“

Rugsėjo 25 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks Valentino Sventicko sukaktuvinis vakaras su nauja knyga „Dar gurinių“. Renginyje kalbės literatūrologės prof. Viktorija Daujotytė, habil. dr. Jūratė Sprindytė, poetas Rimvydas Stankevičius. Poeziją skaitys aktoriai Rimantas Bagdzevičius ir Jūratė Vilūnaitė. Dalyvaus Lazdijų krašto žmonės, žodį tars Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

2018-08-23Gamtosauginės žiniasklaidos plėtotojui, kolegai Juozui Stasinui – tik 80! (5)

Kolega Juozas Stasinas – daug metų leido ir redagavo laikraštį „Tėviškės gamta“, jis nusipelnęs Lietuvos gamtos apsaugos darbuotojas, Aplinkos ministerijos Česlovo Kudabos ir Juozo Kazicko premijų laureatas, rugpjūčio mėnesį pažymi savo gimimo 80-etį ir 55-erių gamtosauginės bei žurnalistinės veiklos metinių datas.

2018-08-22Kaimo mokytoja, tautotyrininkė, knygų autorė. Minint Joanos Dargužytės- Perednienės 80 metų jubiliejų

Paparčių mokyklos istorijoje viena iš ryškiausių asmenybių – mokytoja Joana Dargužytė-Perednienė. Paparčiai nėra jos gimtinė, ji kilusi nuo Krekenavos Panevėžio rajone. Ten ir pradėjo savo pedagoginį darbą, tačiau netrukus ištekėjo už Slikių vidurinės mokyklos direktorius papartėno Antano Perednio ir jiedu atsikraustė į vyro tėviškę. Taip buvo 1964-aisiais.

2018-08-22Pleneras „ART and Vilnius 2018“, skirtas Baltarusijos Liaudės Respublikos 100 metų jubiliejų paminėti

Gudų kultūros draugija Lietuvoje, Asociacija „Kryvija“ ir Jokūbo Kolaso kultūros centras kviečia žurnalistus į menininkų plenero atidarymą. Šių metų rugpjūčio 24–29 dienomis Vilniuje vyks menininkų kūrybos po atviru dangumi savaitė (pleneras) „ART and Vilnius 2018“, skirtas Baltarusijos Liaudės Respublikos 100 metų jubiliejų paminėti. Dalyvaus menininkai iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos.

2018-08-04Jonas Snarskis: literatas ir Biržų spaustuvininkas. 120 – osioms gimimo metinėms

Mano pažintis su Jonu Snarskiu prasidėjo 1980 metų birželio mėnesį. Praėjus metams po jo brolio Kosto Snarskio laidotuvių, Jonas, prisiminęs rajono laikraštyje išspausdintą nekrologą ir laidotuvių aprašymą, atsiuntė didoką rašinį „Daugiau metai Kostą minint.“ Jame buvo nemažai biografinių žinių. Po kurio laiko gavau retą ir brangią dovaną – nedidelę knygutę rausvu viršeliu, ant kurio buvo nupiešta griūvanti lūšna skylėtu stogu, paramstyta rąstigaliais. Viršum jos plakasi didžiulė juoda vargo vėliava, kurioje užrašas – „Kovos dešimtmečiai.“ Šitaip pavadintos Jono Snarskio eilės buvo išleistos 1926 metų rugsėjo mėnesį „Dirvos“ bendrovės spaustuvėje Marijampolėje.

2018-08-04Leonardas Gogelis: poetas, žurnalistas, politinis kalinys. 80 – osioms gimimo metinėms

Leonardo kurso draugas Juozas Aukštaitis 2005 metais rašė: „L. Gogelis, nesugadinus jo gyvenimo, galėjo savo turėta potencialia kūrybine veikla daug prisidėti prie Lietuvos kultūrinio gyvenimo turtinimo. Gal jis šiandien būtų ne gyvenimo nusviestas Čikagos akvariumo valytojas, o žinomas Lietuvos poetas, kurio niekur nespausdinti eilėraščiai jau tada skleidė maironišką Lietuvos atgimimo ir tikėjimo Dievu dvasią“.

2018-06-27Jono Laurinavičiaus 80-mečio jubiliejui: brendant gimtinės laukais

Ne kartą esu mačiusi poetiškos sielos žurnalistą ir rašytoją Joną Laurinavičių, brendantį savo gimtinės laukais... Viskas jam čia buvo miela ir brangu, bet kartu sunkiai beatpažįstama..

2018-06-15Lietuvos laisvės lygai – 40! Kokia LLL įtaką žiniasklaidai? (1)

Prieš 40 metų – 1978 m. birželio 15 d. – buvo įsteigta Lietuvos laisvės lyga (LLL). Tai buvo nepartinė, demokratiniais principais veikianti organizacija, neturėjusi griežtos narystės ir formalaus vadovo. Idėjinis jos lyderis buvo Antanas Terleckas, o daugelis narių (Kęstutis Jokubynas, Leonas Laurinskas, Romualdas Ragaišis, Vladas Šakalys, Jonas Volungevičius ir kiti) jau buvo kalėję už antisovietinę veiklą, dalyvavimą ginkluotos rezistencijos kovose. Pats A. Terleckas buvo teistas tris kartus.

2018-06-10Kolegai Dainiui Ručinskui – tik 80 metų! (2)

Šiandien, birželio 11 dieną, nuoširdžiai sveikiname mūsų kolegą Dainių Ručinską su gražia sukaktimi – 80-mečiu.

2018-06-03Laisvės moterys. „Solidarność“ ir „Sąjūdžio“ moterų susitikimas

2018 m. birželio 7 d. 16 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančioje diskusijoje dalyvaus: Urszula Doroszewska, Maria Przełomiec, Ewa Tomaszewska, Jadwiga Chmielowska, taip pat Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Halina Kobeckaitė, Nijolė Oželytė ir Angonita Rupšytė. Jos pasidalins asmenine patirtimi ir įžvalgomis, primins svarbiausius ano meto įvykius, kuriuose teko dalyvauti, pasikalbės apie ryšius tarp abiejų garsiųjų visuomeninių judėjimų, apie Solidarność ir Sąjūdžio struktūrų veiklos skirtumus ir panašumus. Prieš diskusiją birželio 7 d. 12 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks filmo „Solidarumas pagal moteris“ („Solidarność według kobiet“) peržiūra.

2018-05-24Vilniaus universiteto Dramos teatro spektaklis „HINC ITUR AD ASTRA“, skirtas autoriaus Povilo Sigito Krivicko 80-mečiui paminėti

Maloniai kviečiame į Vilniaus universiteto Dramos teatro spektaklį „HINC ITUR AD ASTRA", skirtą autoriaus LŽS ir NŽKA nario Povilo Sigito Krivicko 80-mečiui paminėti. Tai edukacinis spektaklis apie įžymųjį XVIII a. astronomą, švietėją, VU rektorių Martyną Počobutą. Spektaklis rodomas 2018 m. gegužės 26 d. 16 val. VU teatro salėje, Universiteto g. 3. Įėjimas laisvas

2018-05-14Koncertas Kauno televizijos 50-mečiui pažymėti

2018 gegužės 12 d. Kauno televizijos 50-mečio bei Spaudos atgavimo proga žurnalistams muzikinį sveikinimą atliko J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos Gailės Markevičienės moksleivės fleitininkės Akmėja Čyžaitė ir Margarita Žemaitytė.

2018-05-11Vakaras, skirtas rašytojo ir žurnalisto, ilgamečio „Šluotos“ redaktoriaus JUOZO BULOTOS šimtosioms gimimo metinėms

Lietuvos rašytojų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia į vakarą, skirtą rašytojo ir žurnalisto, ilgamečio „Šluotos“ redaktoriaus JUOZO BULOTOS šimtosioms gimimo metinėms, kuris įvyks š. m. birželio 5 d. 18 val. Rašytojų sąjungos klube Vilniuje, Sirvydo g. 6.

2018-05-11LDK Valdovų rūmuose: 100-mečio poezija ir dainos kitataučių lūpomis

Balturkos kultūros akademija vykdo projektą „Po Lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ ir gegužės 17 d. 18 val. LDK Valdovų rūmuose pristatys programą, kurioje 40 kitataučių deklamuos įdomiausią lietuvišką poezija ir dainuos lietuviškas dainas.

2018-05-09Renginiai - Seimo pirmininko Jono Staugaičio 150-osioms gimimo metinėms

Maloniai kviečiame dalyvauti 2018 m. gegužės 16 d. (trečiadienį) Seimo Pirmininko Jono Staugaičio 150-osioms gimimo metinėms skirtuose renginiuose, kurie vyks Lietuvos Respublikos Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius).

2018-04-22Akademiko Romualdo Grigo knygos “Lietuvos piliakalnių paslaptys” sutiktuvės

2018 m. balandžio 24 d. 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui: Akademiko Romualdo Grigo knygos “Lietuvos piliakalnių paslaptys” sutiktuvės.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media