2024 m. kovo 1 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Teklė Mačiulienė: graži ir prasminga sukaktis

2018-10-01
 
Teklė Mačiulienė

Teklė Mačiulienė

Vytautas Žeimantas

 

Smagu rašyti apie Teklę Mačiulienę, seną draugę, gerą kolegę. Juolab pažymint gražią jos sukaktį. Nors ji gyveno Kaune, o aš Vilniuje, anksčiau bendrų reikalų turėjome nemažai. Pirmoji pažintis su ją įvyko Lietuvos žurnalistų sąjungoje. Ten atkreipiau dėmesį į tuometinę Kauno rajono laikraščio redaktorę T. Mačiulienę. Ji pasirodė kaip principinga, drąsi redaktorė, dėl tiesos nebijanti stoti į konfliktus ir su rajono vadovais.
Vėliau, kai iškilo reikalas vietoje į pensiją išėjusio ilgamečio "Kauno tiesos" redaktoriaus Zenono Baltušniko parinkti naują miesto laikraščio redaktorių, tarp galimų kandidatų buvo įrašyta ir T. Mačiulienė. Kauno miesto valdžia, žinodama jos principingumą ir drąsą, prisibijojo tokios redaktorės. Tačiau buvo jau 1987 metai, Maskvoje buvo paskelbta "perestroiką" (pertvarka), jau brendo sąlygos kurtis Sąjūdžiui, todėl savo nuogąstavimus Kauno valdžia labai neryškino ir T. Mačiulienė iš rajono laikraščio redaktorės tapo antrojo pagal dydį Lietuvos miesto laikraščio redaktore. 
Kai po metų tapau Vilniaus miesto laikraščio "Vakarinės naujienos" redaktoriumi mūsų bendravimas peraugo į kitą plotmę - mūsų ir "Kauno tiesos" redakcijoms teko pereiti panašų kelią - visų pirmą atsisakyti partinės priklausomybės, o laisvė dykai nebuvo duodama nei Vilniuje, nei Kaune. Naujai susikūrusios miestų savivaldybės, tarsi buvusios komunistų partijos apmokytos, niekaip nenorėjo paleisti laisvėn miestų laikraščių. Vėliau prasidėjo redakcijų kovos dėl patalpų, informacijos gavimo, kitų būtinų normaliam žurnalistiniam darbui reikalingų dalykų.
Tvarkydamiesi čia, Vilniuje, dairėmės ir Kauną, kaip su šiais sunkumais tvarkosi kolegos? 
Dabar galima tik pasidžiaugti, kad T. Mačiulienės drąsa ir principingumas suteikė jai galimybę apginti savos redakcijos reikalus, sukurti nepriklausomą miesto laikraštį "Kauno diena". 
Vėliau žinoma žurnalistė Aušra Lieka parašys: "Tik didis Redaktorius gali ateiti į redakciją ir su tais pačiais žmonėmis padaryti kitokį laikraštį. Ačiū už turėtą galimybę būti to virsmo dalimi, už įkvėpimo ir žurnalistinės drąsos pamokas. Redaktoryte, būkite sveika, kad dar ilgai galėtumėte visu tuo dalytis." 
A. Liekai pritaria ir kolegė Audronė Jankuvienė: "Miela Redaktore, sakoma, kad gyvenime yra trys pagrindiniai dalykai - laikas, žodžiai ir galimybės. Trys dalykai, kurių neturėtume prarasti - ramybė, garbė ir viltis. Trys savybės kurios gyvenime žlugdo - arogancija, pavydas ir pyktis. Trys dalykai, kurie nėra amžini - sėkmė, jėga ir gerovė. Jūs net sunkiausiomis akimirkomis niekada neprarasdavote vilties ir garbės. Niekada ir su niekuo nebuvote pikta ir arogantiška. Supratote, kad ne galia ir gerovė yra svarbiausia gyvenime. Esminius dalykus - laiką, žodžius ir galimybes skyrėte mums. Už tai mes Jums visi esame nuoširdžiai dėkingi. Ir tas dėkingumas nemąžta jau 20 metų! Lenkiamės su gilia pagarba, apkabiname su meile ir glaudžiamės kaip kažkada..." 
Rašant sukakties proga reiktų bent trumpai paminėti jubiliatės nueitą kelią. Ji gimė Vievyje, Trakų apskrityje, Edmundo ir Eufruzinos Virpšų šeimoje. 1956 m. baigė Vievio vidurinę mokyklą. 1956-1961 m. Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos fakultete studijavo žurnalistikos specialybę. 1961 m. pradėjo dirbti Kauno ir Jonavos tarprajoninio laikraščio „Socialistiniu keliu" redakcijoje korespondente. 1962 m. reorganizavus šį leidinį į Kauno rajono laikraštį, kuris nuo tų metų ėmė vadintis „Komunizmo vėliava" - laiškų skyriaus vedėja, redaktoriaus pavaduotoja, 1980-1987 m. dirbo šio laikraščio redaktore. Nuo 1987 m. ji buvo dienraščio „Kauno tiesa", 1992-2000 m. „Kauno diena" redaktorė. 2000-2002 m. Norvegijos koncerno „Orkla Media" atstovė Lietuvoje, vėliau radijo laidos kaimui „Po antrųjų gaidžių" vedėja. Nuo 2006 m. iki visiško išėjimo į pensiją buvo laikraščio „Ūkininko patarėjas" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja. 
Ji nuo seno aktyviai veikė ir Lietuvos žurnalistų sąjungoje, LŽS Kauno skyriuje, kuriam jau daug metų sėkmingai vadovauja jos vyras Vidas Mačiulis.
T. Mačiulienė 2007 m. buvo apdovanota Lietuvos žurnalistų sąjungos medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai". 2009 m. jai buvo įteiktas II-o laipsnio Santakos garbės ženklas.
Nuoširdžiai sveikinu kolegę Tekle su gražia sukaktimi. Laimės gyvenime, kūrybinės sėkmės ir geros sveikatos!
Rubrika Sukaktys, jubiliejai yra Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-01-05 14:05
 
 

Komentarai (5)

Jūsų el. paštas

Dalia

2018-11-06 06:03

Puikus kolegos rašinys apie legendinę redaktorę. Tuo metu, kai ji vadovavo "Kauno dienai", tai buvo geriausias, profesionaliausias laikraštis. Pagarba!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Juozas Stasinas

2018-11-03 17:39

Sakoma, geriau vėliau, negu niekada. Sveikinu darbšiąją ir talentingąją žurnalistų bendruomenės narę, linkiu geros sveikatos, kūrybinės laimės, ir džiaugiuosi, kad Vidas Mačiulis turi tokią puikią žmoną. Kūrybinės sėkmės linkiu Jums, gerbiamoji Tekle, ir būkite sveika, rašykite dar daug daug metų.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Ipolitas Skridla

2018-10-27 15:10

Teklė, vadovaudama Kauno rajono ir miesto laikraščiams, atliko didelį darbą, kad mūsų žurnalistika būtu teisinga, drąsi, netarnautų melui, neaiškioms politinėms grupuotėms.Nuoširdžiai sveikinu su gražia sukaktimi.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Janina

2018-10-15 15:14

Ačiū už laimę ir galimybę dirbti "Kauno dienoje" Jums vadovaujant. Stiprios sveikatos ir dar daug gražaus laiko.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Juozas

2018-10-14 11:36

Sveikinu, Tekle, su gražia sukaktimi. Sveiktos ir laimės linkiu.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media