2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas

 

2019-02-26Kolega Alfonsas Čepauskas savo jubiliejų pasitinka su didele dailės paroda (1)

Alfonso Čepausko, pasitinkančio savo 90-metį, kūryba daugiaplanė ir universali. Jis daug eksperimenuoja su skirtingomis grafikos technikomis, skirtingais meno žanrais. Jo meninių idėjų lauke – ekslibrisas, estampas, asanbliažas, skulptūra, koliažai ir kt., kur atsiskleidžia jo savitas mitologinis, filosofinis pasaulis. Ši paroda apima gana platų dailininko kūrybos diapozoną ir sudaryta tartum iš dviejų dalių – ankstyvoji (1964–2000) kūryba ir šio amžiaus pastarųjų metų.

2019-02-22"Verslo žinios" - 5000 laikraščio numerių! Sveikiname!

Sveikiname "Verslo žinių" redakcijos kolektyvą, išleidusį 5000 laikraščio numerių!

2019-02-16Istorikas ir LŽS narys, atskleidžiantis ryšį tarp Mažosios ir Didžiosios Lietuvos

Dabar savo 80 –metį švenčiantis LŽS narys, daktaras Algirdas Matulevičius teigia, kad Mažosios Lietuvos tematika jam artima nuo studijų metų. Vilniaus, Odesos, Kijevo, Novosibirsko, Tartu, Maskvos universitetuose mokslinėse konferencijose apie lietuvių tautinio sąjūdžio XIX a. II pusėje spaudą – pirmuosius didlietuvių laikraščius „Aušrą“, „Varpą“, remdamasis nepanaudota vertinga archyvine medžiaga, skaitė pranešimus dar studijuodamas istoriją Vilniaus universitete. Ta tematika parašė originalų diplominį darbą. Su gerbiamu istoriku, enciklopedistu, Mažosios Lietuvos tyrėju, LŽS nariu ir visuomenės veikėju susitikome Vasario 16-osios išvakarėse.

2019-02-08Viktoriui Trofimišinui - tik 50! Sveikiname!

Šiandien mūsų kolegai, LŽS Tarybos nariui, Visuomenės informavimo etikos komisijos pirmininkui Viktorui Trofimišinui sukanka 50 metų. Nuoširdžiai sveikiname kolegą Viktorą su gražia sukaktimi, linkimė sėkmės gyvenime ir kūryboje, geros sveikatos ir visada giedros nuotaikos. Stipriai spaudžiame dešinę. LŽS Taryba ir Valdyba.

2019-02-07Jubiliejiniai žurnalisto Jono Laurinavičiaus metai

Žurnalistas, ilgametis „Kaišiadorių aidų“ redaktorius, Jonas Laurinavičius 2018-aisiais šventė savo 80-metį. Jubiliejiniai metai jam buvo nepaprastai kūrybingi. Išleistos net 7 autorinės knygos, 3 leidiniai apie jį patį ir jo kūrybą. Dar 5 knygos redaguotos. Jo kūryba publikuota kolektyviniuose leidiniuose („Vardą rašysim ant laiko delnų“, „Vingis“), periodinėje spaudoje („Karštas komentaras“, „Lietuvos aidas“, „Gintaro gimtinė“) ir kt. Apie jo knygas palankiai rašė respublikiniai ir net užsienio laikraščiai („Čikagos aidas“ (JAV), 2018 nr. 11).

2019-02-02Vakaras „Tai aš langinę klebinu“, skirtas poeto Vinco Giedros 90-osios gimimo metinėms

Vasario 15 d. 17.00 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įvyks vakaras „Tai aš langinę klebinu“, skirtas poeto Vinco Giedros 90-osios gimimo metinėms. Dalyvaus literatūros kritikas Stasys Lipskis, aktoriai Rimantas Bagdzevičius, Vytautas Rumšas, Jūratė Vilūnaitė. Koncertuos Gunta Gelgotė (sopranas), Džeraldas Bidva (smuikas), Giedrius Gelgotas (fleita).

2019-01-31Žurnalui „Varpas“ – 130 metų

„Pradėjome išduoti laikraštį prie mažų spėkų, prie menkų turtų, bet turėdami didę viltį, kad skaitlius mūsų sądarbininkų greit pasididins, kad mūsų darbas neliks tuščias, bet ras atsišaukimą tarp visų Lietuvių, trokštančių Lietuviais būti ir tėvynei savo tarnauti“, – taip pristatomas Varpas pirmojo numerio įžanginiame straipsnyje „Naujas laikraštis“. Šios viltys išsipildė.

2019-01-23Janka Šutovičius: apie baltarusio meilę Lietuvai

Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki vasario 28 dienos veiks mažoji paroda „Mano vilnietiška biografija“, skirta baltarusių literatūrologo, leidėjo, visuomenės ir kultūros veikėjo Jankos Šutovičiaus 115–osioms gimimo metinėms paminėti. Parodą parengė LMA Vrublevskių biblioteka ir Gudų kultūros draugija Lietuvoje.

2019-01-18Kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ 10-mečio minėjimas

Sausio 22 d. 18.00 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius įvyks vakaras „Autoportretas pašvaistėje“ / Kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ 10-mečio minėjimas. Dailininkių Indrės Ercmonaitės ir Kristos Kurilionok tapybos parodos atidarymas.

2019-01-15Gudų kultūros draugijai Lietuvoje – 30 metų (2)

Vilniuje, Tautinių bendrijų namuose įvyko Gudų kultūros draugijos Lietuvoje jubiliejinis vakaras. Iš visos Lietuvos suvažiavę baltarusiai gražiai ir prasmingai pažymėjo savo draugijos trisdešimtmetį. Į šventę atvyko ir svečių iš Baltarusijos, Lenkijos. Visus pasitiko Gudų kultūros draugijos Lietuvoje pirmininkas, žurnalistas, daktaras Aliaksandras Adamkovičius.

2019-01-11Vilniaus Romos katalikų vyskupijos 630-osioms įkūrimo metinėms: paroda „Praeities pėdsakai“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skaitykloje sausio 14 d. – vasario 10 d. veiks paroda, skirta Vilniaus Romos katalikų vyskupijos 630-osioms įkūrimo metinėms.

2019-01-10Kolegai LŽS nariui, žinomam Mažosios Lietuvos tyrėjui daktarui Algirdui Matulevičiui – tik 80 metų  (2)

Yra žmonių, kuriems greitai bėgantys metai nepalieka jokio pėdsako. Toks yra ir mūsų kolega, LŽS Senjorų klubo Tarybos narys, žinomas enciklopedininkas, istorikas, Mažosios Lietuvos tyrėjas daktaras Algirdas Matulevičius. Žvelgiant į jį nesinori tikėti, kad šiam veržliam ir energingam vyrui jau sukako jubiliejinė data - aštuoniasdešimtmetis.

2019-01-10Mažosios Lietuvos Reikalų Taryba sveikina LŽS narį, daktarą Algirdą Matulevičių – 80-mečio proga

2018 m. sausio 10 d. LŽS nariui, įžymiam Mažosios Lietuvos istorikui Algirdui MATULEVIČIUI sukanka 80 metų! MAŽOSIOS LIETUVOS REIKALŲ TARYBA Iškiliam istorikui enciklopedininkui, Mažosios Lietuvos šului ir MLRT steigėjui, Ordino Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiaus kavalieriui, Dr. Algirdui MATULEVIČIUI taria PADĖKOS ŽODĮ.

2018-12-27Viltinga šviesa mus paglostanti Reginos Biržinytės poetiškoji karalija (6)

2019 metų sausio 1 dieną poetei Reginai Biržinytei sukaktų 70 metų. Ji gimė Anykščiuose, bet netrukus su tėvais persikėlė gyventi į Kelmę ir visą gyvenimą praleido čia. Dirbo Kelmės centrinėje bibliotekoje. Kurti eilėraščius pradėjo dar besimokydama vidurinėje mokykloje. Greitai atėjo pripažinimas – juos spausdino rajoninis laikraštis, respublikiniai periodiniai leidiniai, almanachai „ Poezijos pavasaris”.

2018-12-18Maskvoje paminėtas režisierius Giedrius Mackevičius ir jo Plastinės dramos teatro 40-metis

Maskvos meno darbuotojų rūmuose prisimintas lietuvis režisierius, legendinis teatro novatorius Giedrius Mackevičius (1945–2008), įėjęs į istoriją kaip Plastinės dramos teatro, gyvavusio Maskvoje 1973–1992 metais, įkūrėjas ir vadovas. Į minėjimą susirinko Mackevičiaus teatro aktoriai, kritikai, mokslininkai, meno istorikai, tiesiog gerbėjai, kažkada pakerėti lietuvio režisieriaus naujoviško teatro.

2018-12-04Gudų kultūros draugijos Lietuvoje 30-ies metų sukaktis

Gerbiamieji, 2018 m, gruodžio 8 dieną bus iškilmingai paminėta Gudų kultūros draugijos Lietuvoje 30-ies metų sukaktis. Renginys įvyks Tautinių bendrijų namuose (Raugyklos g. 25, Vilnius) 14 val. Kviečiame.

2018-12-03Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta jėzuito kun. Martyno Počobuto-Odlianickio 290-osioms gimimo metinėms

Gruodžio 5-6 d., 9 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Baltoje salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) vyks tarptautinė mokslinė konferencija, skirta jėzuito kun. Martyno Počobuto-Odlianickio 290-osioms gimimo metinėms „Rektorius kunigas Martynas Počobutas-Odlianickis – ryškiausia Vilniaus žvaigždė“. Kviečiame žurnalistus.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media