2023 m. rugsejo 24 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas :: Seimas patobulino žiniasklaidos savireguliacijos modelį

2023-05-26
 
Seimas pritarė siūlymui naujai reglamentuoti Visuomenės informavimo etikos asociacijos (toliau - Asociacija) formavimo tvarką. Visuomenės informavimo įstatyme nebebus įtvirtintas Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių baigtinis sąrašas. Asociacijos nariais galės būti viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus vienijančios organizacijos.
Nustatyta, kad Visuomenės informavimo etikos komisijos (toliau - Komisija) nariai bus skiriami trejų metų kadencijai ir jais galės būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Po vieną savo atstovą į Komisiją deleguos Asociacijos nariai, vieną atstovą - LRT, tris narius deleguos Medijų taryba. Kandidatus Medijų tarybai teiks universitetai, vykdantys žurnalistikos studijų programą. Komisijos nariu galės būti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnę kaip penkerių metų žurnalistinio, teisinio ar su žiniasklaidos veikla susijusio darbo patirtį turintis asmuo.
Įstatymas taip pat patikslintas nustatant, kad Komisijos priimti sprendimai dėl profesinės etikos pažeidimų bus skelbiami pažeidimą padariusioje visuomenės informavimo priemonėje ir Asociacijos tinklapyje, atsisakant šiuo metu galiojančios nuostatos, kad viešosios informacijos rengėjui ir (ar) skleidėjui per dvi savaites nepaskelbus Komisijos sprendimo dėl profesinės etikos ar kitų pažeidimų savo visuomenės informavimo priemonėje, šis sprendimas paskelbiamas per Lietuvos nacionalinio radijo pirmąją programą, paskelbimo išlaidas apmokant pažeidėjui. Ši nuostata išbraukta ir dėl to, kad joje nurodoma Lietuvos nacionalinio radijo pirmoji programa nebeegzistuoja.
Už Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus (projektas XIVP-1796(3) balsavo 81, prieš buvo vienas, susilaikė penki Seimo nariai.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta, kad žurnalistų profesinės etikos laikymąsi užtikrina viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus vienijanti Visuomenės informavimo etikos asociacija. Sprendimus dėl konkrečių skundų priimta iš Asociacijos narių deleguotų narių sudaryta Visuomenės informavimo etikos komisija. Asociaciją sudaro organizacijos, kurios vienija viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus ir kurių narių veiklai taikomos Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso normos: Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5) 239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-05-26 12:13
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media