2024 m. birželio 14 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Savaitės tema

*print*

Archyvas :: Ramutė Šimukauskaitė: Su kalba, kuri augina, saugo ir gina…

2023-03-04
 
Nuotraukoje: Šventinė akimirka su Lietuvių kalbos instituto direktore, Apdovanojimų atrankos komisijos pirmininke dr. Albina Auksoriūte, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke dr.Violeta Meiliūnaite, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku

Nuotraukoje: Šventinė akimirka su Lietuvių kalbos instituto direktore, Apdovanojimų atrankos komisijos pirmininke dr. Albina Auksoriūte, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke dr.Violeta Meiliūnaite, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku

Ramutė Šimukauskaitė,
laikraščio „Gyvenimas" redaktorė, Prienai

 

Šiemet jau devintą kartą Valstybinė lietuvių kalbos komisija įteikė apdovanojimus už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą. Laureatais tapo ir skulptūrėle „Sraigė" apdovanoti Lietuvių kalbos instituto Baltų kalbų ir vardyno tyrimo centro vyriausiasis mokslo darbuotojas doc. habil. dr. Ilja Lemeškinas ir Gamtos tyrimų centro mokslininkas doc. dr. Zigmantas Gudžinskas. Džiaugiuosi, kad viena iš trijų Kalbos komisijos pirmininko padėkų už lietuvių kalbos puoselėjimą, aktyvią šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, skirtą lietuvių kalbai populiarinti, jos prestižui kelti atkeliavo ir į mūsų laikraščio redakciją.
Tai padėka - ne tik man, bet pirmiausia visai „Gyvenimo" šeimai ir bendraminčiams, palaikantiems mūsų siekį rūpintis gražia ir taisyklinga lietuvių kalba, krašto istorijos ir kultūros paveldo puoselėjimu. Padėka dalinamės ir su visais šias vertybes puoselėjančiais mūsų žurnalistų bendruomenės nariais.
Aš galiu tik padėkoti likimui, kad mane augino žmonės, kuriems buvo svarbus žodis, knyga, kuriems rūpėjo lietuvių kalbos saugojimas.
Pirmoji tarp jų buvo mama, priminusi knygnešių kelius, besidalinusi klojimo vaidinimų patirtimi, man, penkiametei, vietoj gražesnio kaspino už sutaupytus pinigėlius dovanojusi knygą. Ir šiandien prieš akis matau tą didelę gražią pasakų knygą „Baltas vilkas".
Paskui kalbos keliu vedė mokytojai Birutė ir Jonas Miliai Jundeliškių pradinėje ir Jiezno vidurinės mokyklos lituanistės Ieva Kanta­kevičienė, Agnė Mackevičienė, Birutė Grižienė, Vilniaus universiteto dėstytojai. Aš dar turėjau laimės klausytis mūsų kraštiečio, vieno žymiausių Lietuvos baltistų, profesoriaus Jono Kazlausko istorinės gramatikos kurso paskaitų. Tik egzaminą laikiau jau pas kitą dėstytoją, nes profesoriaus netekome...
Tikromis kelrodėmis žvaigždėmis šiame gyvenimo ir veiklos kelyje buvo mūsų kraštiečiai rašytojai Justinas Marcinkevičius ir Vytautas Bubnys, laiminę ne vieną idėją ir padėję ją įgyvendinti.
Jų šiandien šalia jau nebėra, bet jų idealai šviečia. Šviečia ir padeda kartu su Prienų Justino Marcinkevičiaus ir Birštono viešosiomis bibliotekomis, „Žiburio", Jiezno, Birštono gimnazijų ir kitų mokyklų lituanistais, dr. Reda Griškaite ir prof. Irena Buckley bei kitais bendraminčiais dalyvauti projektuose, skatinti literatų ir jaunųjų kalbininkų kūrybiškumą, kviesti į Stanislovo Moravskio skaitymus Jundeliškėse, kalbos atlaidus Matiešionyse ir kitus prasmingus renginius. Taip susitelkus gimsta knygos, pažintinę ir išliekamąją vertę turintys rašiniai „Gyvenime".
Jūsų sveikinimai šia proga- tai ir patikinimas, kad ir toliau drauge keliausime kalbos keliu ir kasdien prisiminsime žmogaus pareigą žodžiui, didžiuosimės gyva, gražia ir turtinga gimtąja kalba. Ačiū visiems!

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-03-04 12:00
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Vytautas Žeimantas

2023-03-04 12:10

Nuoširdžiai sveiku kolegę Ramutę!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media