2019 m. lapkricio 12 d., Antradienis

Nuomonių barometras

*print*

2019-11-02Kviečiame į diskusija “Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius” Varšuvoje

Kviečiame į diskusija “Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius” Varšuvoje, kuri įvyks lapkričio 15 d., 18 val., Susitikimų su istorija namuose (Dom Spotkań z Historią, Karowa g. 20, Varšuva).

2019-10-31Kviečiame į diskusiją „Ir už ką gi tas Nobelis!? Pokalbis apie Olgą Tokarczuk ir jos kūrybą“

Lapkričio 13 d., 17.30 val., Lietuvos rašytojų sąjungoje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) įcyks diskusija „Ir už ką gi tas Nobelis!? Pokalbis apie Olgą Tokarczuk ir jos kūrybą“

2019-10-25Ingė Lukšaitė: tiems, kurie išsaugojo lietuvių kalbos tęstinumą ir plėtė jos vartojimo ribas

XVI a. reformacija Europos mastu iškėlė gimtųjų kalbų vertės klausimą, atvėrė galimybes plačiau jas vartoti raštui, religinės veiklos sferose. Lietuvoje išaugo asmenybės ir susidarė tylių, darbščių raštijos darbuotojų grupės, kurios visą savo gyvenimą paskyrė, kad kalba išeitų tik iš sakytinės kalbos barų, kad ji taptų pilnaverte, Naujųjų laikų poreikius atliepiančia, kad ji pajėgtų gyvuoti visose gyvenimo sferoje. Asmenybės, kurios suvokė laiko esminį iššūkį ir visas jėgas skyrė valstybės, visuomenės modernizavimui ir lietuvių kalbos vartojimo ribų plėtimui, vertos mūsų atminimo, padėkos ir pagarbos ženklo. Tokio paminklo „Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams“ kūrimą ir statybą Vilniaus reformatų skvere inicijavo Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugija.
archyvas (372)Naujienų prenumerataRSS
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media