2022 m. sausio 17 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Pasirodė naujas „Santaros“ numeris. 2021. Ruduo

2021-11-15
 
Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

 

Kaip smagu pajusi spaustuvės aromatą! Leidinys dar nenusitrynė tarp vartinėjančių rankų, neužgriebė lentynose dėl vietos besigalinėjančių kitų spaudinių kvapo...
Tarsi redaktoriaus žodį skaitome Vaclovo Havelo mintį: „Esu iš tų žmonių, savo darbą politikoje matančių kaip atsakomybę prieš visuomenę bei priedermę, netgi savotišką auką... Valdžios pagundose visada yra kažkas nepatikimo, iliuzinio ir dviprasmiško..."
Rugsėjo 11-oji... Dieną, „kuri pakeitė Ameriką ir visą pasaulį" prisiminė Vygaudas Ušackas. Ir klausytojai, Nacionalinės filharmonijos salėje klausę sezoną atidariusį simfoninį koncertą, ženklintą Krzysztofo Pendereckio, Mūzos Rubackytės, Justinos Gringytės, dirigentės Keri-Lyn Wilson vardais.
Šiame numeryje pristatomi tapytojo, prof. Giedriaus Kazimierėno darbai. Šį kartą monumentalios „Cantos. Pragaro ir Skaistyklos giesmės".
Poetės Ramutės Skučaitės jubiliejus pažymėtas jos poezija. „Aštuoniasdešimt devyni -/Rausvos šviesos prisilietimas,/Aštuoniasdešimt devyni. Pavasario atsiminimas", - eiliavo prieš metus.
Visada skaitau gydytojo Jurgio Brėdikio raštus: jis mokė mylėti žmogų, tobulinti įgūdį matyti save ir pasaulį. „Žmogus nėra tik kūnas. Jame yra įsikūnijusi siela, dėl kurių subtiliųjų laukų galimi ryšiai - metafiziniai ryšiai su kitu pasauliu... Kasdienine malda dėkoju už gyvenimą, gautą kaip dovaną, ir už svarbiausius man suteiktus gebėjimus: kūrybinius gebėjimus..." - J. Brėdikis rašė ir įgarsino atsisveikinimą kelios dienos iki kelionės Anapilin. Juodi puslapiai primena to nespėjusį atlikti, koronos liga netikėjusį ir menininko kelią nutraukusį Petrą Bingelį. Primenamos ir vietos, kurioms neseniai buvo suteikti Išėjusiųjų Justino Marcinkevičiaus, Sauliaus Sondeckio vardai. Prisimenama baigiantis vasarai Išėjusioji puiki dailininkė, vaikų knygų iliustratorė Sigutė Valiuvienė.
Publikaciją „Laiškas tėvui" tęsia Arvydas Juozaitis. L. Klimka primena Alfonsą Nezabitauską, prof., V. Landsbergis - savo tėvo pieštą Valdovų rūmų projektą. Galime ir pažiūrėti. Gediminas Jankus rašo apie Joną Vaitkų. Kodėl paantraštėje minimas Vydūnas? Dar galima paskaityti ir apie išleistą muzikologo Vaclovo Juodpusio trečiąją knygą „Tai buvo..." (Muzikų rėmimo fondas, 2021, 528 psl.). Kultūros žurnalistams tai galėtų būti parankinė, leidžianti pasitikrinti vardus, pavardes, datas, apžvelgti vienų ar kitų muzikinių įvykių panoramą.
Viktorija Daujotytė pristato Antano Sutkaus Vokietijoje išleisto fotografijų albumo „Planeta Lietuva", 218) eksponatus. Rimvydas Stankevičius pristato įdomų renginių ciklą „Tarp dviejų pasaulių", kuriame susitinka poezija ir muzika. Daugiau menų bendrauja R. Strausso operos „Rožės kavalierius" pastatyme LNOB teatre. Recenzija ir kelios nuotraukos.
Gal suintriguosiu Daivos Šabasevičienės interviu su Marium Ivaškevičium, Nacionaliniame dramos teatre pristatančiu pjesę „Miegantys"...?

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-11-15 11:46
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media