2018 m. rugpjucio 22 d., Treciadienis

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas

 

2018-07-17S. Haaso knygos „Dharmos knyga“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi

S. Haaso knygos „Dharmos knyga“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi įvyks Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje liepos 19 d. 18 val. Renginių erdvėje, III aukšte.

2018-06-29Stasys Lipskis: Poeto ir kunigo Vinco Mykolaičio Putino drama

Į mano vienu ypu perskaitytų knygų sąrašėlį pastaruoju metu jų patenka ne taip ir daug. Nesuklysiu pasakęs, kad tokią tiesiog “prarijau” - leidyklos “Žuvėdra” išleistą rašytojo ir LŽS nario Stasio Lipskio biografinę knygą apie rašytojo Vinco Mykolaičio Putino gyvenimą (1893-1967) “Poeto ir kunigo drama”.

2018-06-27Romas Sadauskas: ”Katino dienos. Gyvenimas Žygiai Darbai”

Negaliu prieštarauti rašytojui ir žurnalistui Romui Sadauskui, kad “Žuvėdros” leidyklos išleistoje jo knygoje “Katino dienos. Gyvenimas. Žygiai. Darbai” esantis katinas Mikutis nėra pats protingiausias, gudriausias ir smalsiausias. Katino dienos - senas lietuvių kalbos priežodis, frazeologijos žodyne aiškinamas kaip patogaus, lengvo gyvenimo apibūdinimas.

2018-06-21Dainius Ručinskas: ar matysime Lietuvos lankose ištikimuosius žirgus - žemaitukus? (1)

Lietuvoje atsiminimų knygų apie iškilių žmonių gyvenimą ir jų veiklą išleista gana daug. Tačiau leidykla “Trys žvaigždutės”, vadovaujama LŽS ir NŽKA nario Jeronimo Lauciaus, išleido tikrai unikalaus asmens - Stasio Svetlausko prisiminimus “Gyvenimas be pėdsakų nepraeina”.

2018-06-10Sonatos Tamašauskaitės ir Juozo Elekšio dainos vokaliniams ansambliams žemaitiškai ir lietuviškai - “Dangaus vidury. Dongaus vėduriē”

Šiemet “Jusidos” leidykla išleido naują Sonatos Tamašauskaitės ir Juozo Elekšio knygą “Dangaus vidury. Dongaus vėduriē”. Joje dainos vokaliniams ansambliams žemaitiškai ir lietuviškai.

2018-05-23Linos Vėželienės knygos „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ pristatymas

Šįkart Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pakalbėti apie meilę. Nes būtent šiuo žodžiu autorė apibūdina savo naująją knygą „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“: „Iš esmės ši knyga apie meilę. Dirbdama psichoterapinį darbą atradau dėsningumą: kiek žmogus geba mylėti ir kiek yra kitų mylimas, tiek jis ir sveikas.“ renginys vyks gegužės 29 d. 18 val. Renginių erdvėje, III aukšte.

2018-05-23Eugenijus Skerstonas pristatys savo naujausią leidinį „Prabanga. Mada. Stilius“

Leidinio „Prabanga. Mada. Stilius“ tema turėtų sudominti didelį skaitytojų ratą, visus mėgėjiškai ir profesionaliai besidominčius gyvensenos kultūra, ypač – išvaizdos mada, stilingumu, naujovėmis ir veiklos organizavimu prabangos bei mados sektoriuose. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos sutiktuves ir susitikimą su jos autoriumi socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skerstonu. Renginys įvyks gegužės 30 d. 18 val. Konferencijų salėje, V aukšte.

2018-05-21Julius Norkevičius: suartino knygos, svajonės

Skaičiau žurnalisto, rašytojo Jono Laurinavičiaus knygutę „Taip jau gyvenimas norėjo" ir iš atminties klodų išplaukė Fridos Vikdorovos paklausimas romane „Mano klasėje": ar mokytojas gali turėti mylimą mokinį?

2018-05-21Dr. Regina Kuzmaitė–Norkevičienė: knygoje savosios mokyklos pasaulis

Skaitau išleistą J. Laurinavičiaus knygą „Onuškio vidurinė – mano mokykla“ (Kaunas, 2018). Mokyklos gyvenimas nesvetimas kiekvienam – visi turime savo mokyklą. Ją prisimename, lyginame su Onuškio – kokia ta mūsų mokykla buvo mums – mokiniams. Tiems, kuriems teko ilgiau ar trumpiau ragauti mokytojo duonos, lyginame, kokie mes buvome mokytojai. Gal turėjome diplomus, gal kiek daugiau žinių, bet ar visada tokie nuoširdūs, tokie atsidavę savo profesijai, savo mokiniams kaip šioje knygoje aprašytieji. Nejučia ateina mintis: o kokie likome savo mokinių atmintyje, kokį ženklą palikome jų gyvenime (jeigu iš viso palikome).

2018-05-16Leidinio „Buvusios Kražių kolegijos 1803 m. knygų sąrašas“ pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka gegužės 22 d. 17.30 val. kviečia į Valstybingumo erdvę (II aukštas) susipažinti su neseniai išleistu dvitomiu katalogu „Buvusios Kražių kolegijos 1803 m. knygų sąrašas“.

2018-05-16Monikos Krikštopaitytės knygos „Konstantinas Bogdanas: šviesioji nesėkmės pusė“ sutiktuvės

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia gegužės 22 d., 18 val. į Meno erdvę (V aukšte) į Monikos Krikštopaitytės knygos „Konstantinas Bogdanas: šviesioji nesėkmės pusė“ pristatymą.

2018-05-04Karta, iš kurios mokėmės. O kur “dingo” Salomėja Nėris? (1)

Leidėjas Donas Rudys išleido naują knygą apie primirštus Panevėžio Mergaičių gimnazijos (dabar V.Landsbergio-Žemkalnio) mokytojus “Karta, iš kurios mokėmės”. Knygos sudarytojai -panevėžietis istorikas Juozas Brazauskas ir šiaulietė , Garbės kraštotyrininkė Irena Dambrauskaitė - Rudzinskienė.

2018-05-02Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus leidinio „Maršalo lazda“ pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į M. K. Sarbievijaus leidinio „Maršalo lazda, parodyta laidojant LDK maršalą Joną Stanislovą Sapiegą“ sutiktuves. Jos įvyks gegužės 8 dieną, 17.30 val. Valstybingumo erdvėje, II aukšte.

2018-05-01Zenowiuszo Ponarskio knygos „Lietuvos ir paukščių bičiulis. Apie Oskarą Miłoszą” pristatymas ir diskusija „Czesław Miłosz – Oskar Miłosz. Diplomatai Lenkijos ir Lietuvos tarnyboje”

Zenowiuszo Ponarskio knygos „Lietuvos ir paukščių bičiulis. Apie Oskarą Miłoszą” pristatymas ir diskusija „Czesław Miłosz – Oskar Miłosz. Diplomatai Lenkijos ir Lietuvos tarnyboje” - gegužės 14 d., 18 val., Lietuvos nacionalinė M.Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius)

2018-05-01Knygos „Vysla per Lenkiją“ pristatymas

Knygos „Vysla per Lenkiją“ pristatymas -gegužės 9 d. 18.00 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31)

2018-04-22Eugenijaus Ignatavičiaus kūrybos vakaras su nauja publicistikos knyga „Nepabūgę laisvės“

Balandžio 23 d. 17.30 val. Rašytojų klube įvyks rašytojo Eugenijaus Ignatavičiaus kūrybos vakaras su nauja publicistikos knyga „Nepabūgę laisvės“. Vakare bus parodytas dokumentinis filmas „Stirna“ (scenarijaus autorius Eugenijus Ignatavičius, režisierius Juozas Sabolius). Renginyje kartu su autoriumi Eugenijumi Ignatavičiumi dalyvaus literatūrologas prof. Petras Bražėnas, teisininkas prof. Alfonsas Vaišvila, žurnalistas Edmundas Ganusauskas.

2018-04-22Pristatyta V. Stanislovaičio knyga „Įgyvendink idėją per „Kickstarter”. Sutelktinio finansavimo vadovas”

Dienos šviesą išvydo nauja Viliaus Stanislovaičio knyga „Įgyvendink idėją per „Kickstarter”. Sutelktinio finansavimo vadovas”. Ji skirta smalsiems, versliems ir kūrybiškiems žmonėms.
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media