2021 m. birželio 16 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Leidinio „Prezidento rūmai Kaune“ sutiktuvės

2019-05-13
 
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojai turės galimybę susipažinti su nauju leidiniu - Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos metams ir Prezidento institucijos įkūrimo 100-osioms metinėms paminėti išleista kolektyvine monografija „Prezidento rūmai Kaune".Renginys vyks gegužės 16 d. 17.30 val. Valstybingumo erdvėje, II aukšte..
Knyga turi rimtą mokslinį pagrindą, tačiau iliustracijų gausa ir naujas įdėmus žvilgsnis į Kauno, Lietuvos ir Europos istoriją pro Vilniaus g. 33 stovinčių rūmų langus patrauks ne tik istorijos profesionalus, bet ir visus, besidominčius mūsų bendru kultūros paveldu.
Knygoje pasakojama apie vieną išskirtinį Kauno pastatą ir jame gyvenusius ir dirbusius žmones. Buvusi gan kukli rezidencija šiandien gali pasigirti anaiptol nekuklia istorija. Tvirtos mūro sienos ir tarp jų vykęs gyvenimas leidžia papasakoti beveik dviejų pastarųjų šimtmečių miesto ir valstybės gyvenimą. Kauno gubernijos gubernatorius ir kanceliarija, vokiečių okupacinė karinė valdžia per Pirmąjį pasaulinį karą, Lietuvos valstybės Prezidentai ir kanceliarija, marionetinis prezidentas pirmosios sovietų okupacijos metais, Reichskomisariatas ir vokiečių nacionalsocialistų darbininkų partija per Antrąjį pasaulinį karą, pionieriai ir mokytojai sovietų okupacijos metais, galiausiai muziejaus darbuotojai bei lankytojai - štai kokiu plačiu rezidentų spektru iki šiol stebina istorinis pastatas Kaune, Vilniaus g. 33, šiandien vadinamas Istorine Lietuvos Respublikos prezidentūra. Plačiau apie pristatomą leidinį ›
Partneriai ir rėmėjai - Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra Kaune
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-05-13 15:36
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media