2023 m. sausio 30 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

2023-01-23 Mingaila Rastenis: Tylus Česlovo Skaržinsko kalbėjimas apie svarbius dalykus  (1)

LŽS narys Česlovas Skaržinskas neseniai tapęs ir Lietuvos rašytojų sąjungos nariu, išleidęs keletą knygų, daug kam pažįstamas, daug kam naujas žmogus lietuvių literatūroje. Neseniai pasirodžiusi eilėraščių knyga „Tyka“ paperka nuoširdumu, paprastumu, ramybe. Tyka ir reiškia ramybę. (...) Poetas knygoje tykiai kalba apie žmogaus gimimą, gyvenimą, mirtį, apie gimtinę, netgi apie miestą, kuriame jaučiasi prigijęs.

2023-01-03Žurnalistas Jonas Laurinavičius: „Tai mūsų stiprybės pagrindas, gyvybiškai svarbi sąauga su gimtuoju kraštu“ (1)

Žinomas žurnalistas ir kraštotyrininkas, daugelio knygų autorius Jonas Laurinavičius kartu su sūnumi Valdu netoli Vilniaus yra įsteigęs privatų literatūros ir istorijos muziejų „Riešė“. Čia jau sukaupta daugybė įdomiausių eksponatų apie talentingų Aukštaitijos poetų Pauliaus Širvio bei Antano Vienažindžio gyvenimą ir kūrybą (knygos, straipsniai, nuotraukos, laiškai). Šio privataus muziejaus tikslas, anot paties Jono Laurinavičiaus, ne tik kaupti, saugoti ir eksponuoti surinktą medžiagą apie istorinius Lietuvos įvykius, garbius žmones, ypač mūsų šeimų kraštiečius, mūsų buvusius bendramokslius, bendradarbius, pažįstamus, bet ir apie pačius mūsų šeimos narių prosenelius, senelius, tėvus.
archyvas (670)  
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media