2024 m. gegužes 29 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Baigta tirti fotografo Stasio Šeštausko nužudymo byla

2014-06-21
 
Fotožurnalistas Stasys Šeštauskas. “Mano Gargždų” redakcijos archyvo nuotrauka

Fotožurnalistas Stasys Šeštauskas. “Mano Gargždų” redakcijos archyvo nuotrauka

 

Birželio 20 dieną Klaipėdos apygardos prokuratūroje kaltinamojo akto surašymu baigtas tirti didelį rezonansą Vakarų Lietuvoje sukėlęs brutalus žinomo Gargždų fotožurnalisto nužudymas. Nusikaltimą įtariami įvykdę du nepilnamečiai bei kartu su jais buvęs mažametis, kurio dėl amžiaus negalima patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Kaltinamajame akte teigiama, jog du penkiolikmečiai  ir vienas trylikametis, veikdami bendrininkų grupe, šių metų vasario 28 d. apie 18 val. Kulių k. Klaipėdos r. prie Minijos upės užpuolė 60 m. vyrą dėl to, kad jis neturėjo su savimi cigarečių.

Būdami apsvaigę nuo alkoholio, moksleiviai vyrą sumušė ir suspardė bei apiplėšė - pavogė rastus 15 litų, mobilųjį telefoną, asmens dokumentus, nuolaidų korteles. 

Vyriškio kūną prie Minijos rado atsitiktinis praeivis kitos dienos rytą. Paaiškėjo, jog nužudytasis yra žymus Gargždų fotožurnalistas. Tą pačią dieną įtariamieji buvo sulaikyti, o mažametis po apklausos perduotas tėvų globai.

Penkiolikmečiai šiuo metu yra suimti ir teismo laukia Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje. Vienam iš jų jau rytoj sukaks 16 metų, antrasis savo 16-ąjį gimtadienį minės rugsėjo pradžioje.

Nukentėjusieji byloje pareiškė 1,5 mln. litų civilinius ieškinius neturtinei žalai atlyginti bei 9538 litų turtinės žalos civilinį ieškinį.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, kuris ir palaikys valstybinį kaltinimą teisme.

Primintina, kad maksimali bausmė, kuri gali būti skiriama nepilnamečiams asmenims mūsų šalyje - laisvės atėmimas iki 10 metų.

Iš "Mano Gargždai"

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-06-21 10:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media