2024 m. balandžio 22 d., Pirmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

2024-04-20Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (II)

Frazeologizmų žodyne aptinkame gana įdomių pasakymų apie jos ,,didenybę“ nosį: Nosį atsišluostyti - susitvarkyti; Nosį braukyti - apgaudinėti; Nosį įbesti - arti prisikišus, žiūrėti; Nosį įmerkti į šakumą - nusigerti; Nosį iškelti - įsivaizdinti; Nosį kaišioti - lįsti, stengiantis pamatyti; Nosies nerodyti - neužeiti, neužsukti...

2024-04-07Alfonsas Kairys: Pažinti ir atpažinti (I) (1)

Romėnų filosofas, politikas, retorikas ir rašytojas Markas Tulijus Ciceronas (Marcus Tullius Cicero, gyvenęs 106 m. pr. m. e. sausio 3 d. – 43 m. pr. m. e. gruodžio 7 d.) , yra palikęs daug išminties krislų apie įvairius dalykus ir, be abejo, apie žmogų. Šįkart apie veidą ir jame mums kelią rodančias akis: ,,Veidas – sielos atspindys“,- sakė filosofas.

2024-03-31Eugenija Šulgaitė, Gediminas Karka: ir scenoje, ir gyvenime (4)

Panevėžys. Nuo aktorių Eugenijos Šulgaitės ir Gedimino Karkos namų į teatrą veda vešli liepų alėja. Toliau ji nubėga Nevėžio krantine ir atsiremia į pilką teatro mūrą. Kasdienis jų kelias. Aktorė sakė, kad ji mėgstanti eiti viena – tai jos savos, brangios minutės. Galinti pabūti su savimi.

2024-03-22Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2024 m. gegužės 10 d. teikti siūlymus dėl 2027 atmintinų metų paskelbimo, atsižvelgiant į istorinės, kultūrinės, socialinės atminties išsaugojimo svarbą ir prioritetus, išskirtines istorinių įvykių, kultūros reiškinių, žymių asmenybių sukaktis.
archyvas (404)  
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media