2022 m. gruodžio 9 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Vytauto Kumžos personalinė paroda „Permainingas būvis“

2021-06-12
 
Birželio 15 d. - liepos 10 d. „Prospekto" galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veiks Vytauto Kumžos personalinė paroda „Permainingas būvis".
Šioje personalinėje parodoje Vytautas pristato naujausius fotografinius kūrinius, kuriuos erdvėje jungia su panašios logikos skulptūriniais objektais. Susidomėjęs aplinkos materialumu, iš kur kyla mūsų pažintinė patirtis, Kumža pasitelkia skirtingus gamybos procesus, sunaikindamas, pašalindamas ar rekombinuodamas suteikia galimybę atsirasti alternatyvai.
Vytauto kūryboje dažnai užfiksuojama ir sustiprinama absurdo ar keistumo jausmas nestabiliais, iliuziniais ir kartais apgaulingais kasdienio gyvenimo momentais. Pagrindinis dėmesys skiriamas ne žmonėms, o jų paliekamiems pėdsakams ir kokią prasmę tai turi.
Kūriniai gali būti matomi kaip priežasčių ir padarinių tyrinėjimas, ar skirtingų būdų, kuriuose paprasti gestai gali pakeisti objekto poziciją bei tam turėti svarbių pasekmių. Kumža naudoja įvairių priemonių arsenalą, kad transformuotų giliai rezonuojančius prasmės nešėjus. Pasitelkdamas medžiagų įvairovę - fotografijos, stiklas, epoksidas, plaukai, veidrodis ar spalvos filtras - menininkas kuria keisto rezonanso aplinką, apsvarstymų erdvę, kuri sutrikdo kasdienių daiktų santykius.
Ši paroda primena fotosintezės procesą, tarsi šiltnamio erdvę. Ji tampa ekosistema, siūlanti permąstyti įsitikinimus ar atsisakyti išankstinių nuostatų.
Lietuvos fotomenininkų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Parodos rėmėjas Mondriaan Fonds
Grafinis dizainas: Laslo Strong
Dėkojame: Gabriel Lester

„Prospekto" galerijos darbo laikas II-V 12.00-18.00, VI 12.00-16.00

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-06-12 15:15
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media