2022 m. gruodžio 8 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Fotografija

*print*

Archyvas :: Analoginiu būdu įamžinęs atlaidus Virgilijus Usinavičius – fotografijų konkurso nugalėtojas

2021-07-09
 
Atlaidai 07. Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka

Atlaidai 07. Virgilijaus Usinavičiaus nuotrauka

Baigėsi Naujųjų religijų informavimo ir tyrimų centro kartu su LŽS ir NŽKA vykdyto projekto „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją", fotografijų konkursas.
Nuotoliniu būdu dirbusi komisija atrinko geriausiųjų trejetuką. Į konkursą buvo pateikta bemaž 200 darbų, sukurtų per pastaruosius, pandeminius, metus. Atsižvelgiant į šias aplinkybes vienas vertintojų, Jonas Staselis, pasidžiaugė, kad fotografai rado būdų save realizuoti net ir tada, kai regis viskas buvo uždaryta, nevyko jokie renginiai.
Komisijos nariai darbus atrinkinėjo nuotoliniu būdu, nesitardami tarpusavyje. Jie skyrė balus ir per kelis turus buvo išrinktas nugalėtojų trejetukas.
Pirmoji vieta atiteko Virgilijaus Usinavičiaus nuotraukų serijai, kurioje vaizduojami atlaidai. Nuotraukos darytos pernai, o pats autorius pripažino, kad jas kūrė dvi dienas - Kryžių kalno atlaiduose ir Žemaičių Kalvarijoje.
V.Usinavičius nėra naujokas šioje temoje, autorius jau kelerius metus savo laiką skiria fiksuodamas nuotraukas religijų tema. Yra pelnęs pripažinimą laimėdamas „Auksinį kadrą" Lietuvos spaudos fotografų konkurse.
Laureato nuotraukos darytos juostiniu, panoraminiu fotoaparatu. Todėl ne retas žiūrovas pagalvoja, kad jos yra dirbtinai sujungtos, nes visos yra horizontalios ir pakankamai plataus formato. Tačiau, tai tik iliuzija, visos jos kurtos išskirtinai analoginiu būdu, nenaudojant jokių specialiųjų efektų ar kompiuterio pagalbos.
Paklaustas kodėl nesirenka skaitmeninio fotoaparato V.Usinavičius atviras: „Nustojau ir telefonu fotografuoti, su „skaitmena" turi galimybę daryti daug kadrų, daug pakartojimų, paskui juose pasimeti. Fotografuodamas į juosteles turi tam tikrą kadrų kiekį, juosta ne begalinė. Mąstai kada spausti užrakto mygtuką, ką fotografuoti, o ko ne. Fotografuoji konkretų darbą. Jeigu žiūrėdamas negatyvus pamatai, kad nepataikei, vadinasi kitą kartą labiau teks galvoti".
Norintys gyvai išvysti kitus Virgilijas darbus tą gali padaryti medinėje Kernavės koplytėlėje. Joje šiuo metu eksponuojama 7 darbų paroda.
Antrosios vietos laimėtoju tapo Ramūnas Danisevičius, kuris nufotografavo kunigą Ričardą Doveiką statomoje bažnyčioje.
Alfredas Pliadis tapo trečiuoju laureatu. Jis įamžino Rasos šventės Rumšiškėse akimirką. „Pandemija sunkino šios, gilias tradicijas turinčios šventės vyksmą. Tačiau entuziastai šventė tikrai nuoširdžiai", - sakė A.Pliadis.
Pasibaigus konkursui 40 geriausiųjų konkurso darbų įgis materialų pavidalą parodos forma, kuri keliaus po skirtingas Lietuvos vietas.
Projektas „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją", finansuotas per Aktyvių piliečių fondą pagal EEE finansinį mechanizmą (www.eeagrants.org / www.norwaygrants.org).
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021-07-09 14:17
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media