2021 m. rugpjucio 1 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Aktualijos

*print*

Archyvas :: Aldonos Ruseckaitės romano „Padai pilni vinių“ sutiktuvės

2019-09-17
 
Aldonos Ruseckaitės romano „Padai pilni vinių" sutiktuvės įvyks 2019 m. rugsėjo 24 d. (antradienį) 17.00 val. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).
Dalyvauja: knygos autorė Aldona RUSECKAITĖ, akad. Vytautas MARTINKUS, skaitovė Aldona DAUČIŪNIENĖ, dainininkė Regina ŠILINSKAITĖ, pianistė Diana ENCIENĖ.
Renginio vedėjas rašytojas akad. Vytautas MARTINKUS.
Aldonos Ruseckaitės romanas „Padai pilni vinių" yra skirtas poetės Salomėjos Nėries 1940 m. birželio 15 d. - 1945 m. liepos 7 d. gyvenimo laikotarpiui.
Romano veiksmas vyksta Kaune, Maskvoje, Penzoje, Ufoje, vėl Maskvoje ir galop Kaune. S. Nėries kūryba ir pažiūros sukasi spirale: būdama toli nuo ją įtakojančių žmonių, poetė virsta pati savimi, rašo talentingus eilė-
raščius ir be galo ilgisi Lietuvos. Atsidūrusi bolševikinėje apsuptyje tiek 1940 m. Lietuvoje, tiek vėliau Maskvoje,
ji tarsi tiki nauju socialistiniu gyvenimu, pasiduoda įtakoms, prisiderina, nors galop ima vis labiau suprasti, kad šitas kelias jai svetimas. Grįžusią į Lietuvą, ją apninka dvejonės ir baimė, kodėl tiek daug pažįstamų išvežta į Sibirą ar pasitraukė į Vakarus, o realių okupacinio režimo veiksmų poetė vis dar negali iki galo suvokti.
Ši knyga iškelia S. Nėries pažiūrų ir kūrybos skaudulius, apie juos kalba ir ją kritikuoja romano veikėjas Smakas, o veikėjai - Gerieji balsai įrodinėja priežastis, kodėl vienaip ar kitaip poetė pasielgė. Autorė tarsi preparuoja
tuos įvykius, dėl kurių S. Nėris yra iki šiol puolama, siekia įrodyti, kaip menininką gali įtraukti laikmečio sąlygos.
Be to, pasirinkimą lemia ir žmogaus prigimtis, charakteris, išsilavinimas, artimieji. Autorė S. Nėries neteisia ir neteisina, ji pateikia daug medžiagos, o išvadas palieka pasidaryti skaitytojui.
LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS SKYRIUS „MOKSLININKŲ RŪMAI"
LIETUVOS MOKSLŲ AKADEMIJOS HUMANITARINIŲ IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ SKYRIUS
LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA
Paskutinį kartą atnaujinta: 2019-09-17 16:02
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media