2021 m. rugpjucio 6 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2021-07-30Lietuvių kalbos gynėjo Antano Macijausko premija - žurnalistui Vytautui Žeimantui (51)

Iškilaus kovotojo už lietuvišką spaudą, publicisto ir leidėjo Antano Macijausko premija šiemet paskirta žurnalistui, redaktoriui, vertėjui ir rašytojui Vytautui Žeimantui.
archyvas (834)  
 

2021-07-21Media4Change: Migrantų vaizdavimo žiniasklaidoje krizė (1)

Padidėję migracijos srautai iš Baltarusijos į Lietuvą įžiebė krizę ne tik pasienyje, bet ir žiniasklaidoje. Žurnalistų darbuose ryškūs visuomenės panikos kurstymo elementai: dominuoja pranešimai apie atvykusių žmonių sulaikymus, atkartojamos skambios prieš migrantus nukreiptos politikų frazės, o patiems migrantams balsas suteikiamas itin retai. Be to, nuolat vartojama sąvoka „nelegalus migrantas“, kurią iš savo žodyno išbraukė ir Jungtinės Tautos, ir didžiosios naujienų agentūros, pavyzdžiui, Associated Press.

2021-07-13Jolanta Beniušytė: Kviečiame atsiversti almanachą “Žurnalistika” 2021 (I)!

Išleistas pirmasis šių metų „Žurnalistikos“ almanacho numeris (per metus – du). Leidinį kviečiame skaityti Lietuvos bibliotekose, Žurnalistų namuose Vilniuje, prenumeruoti Lietuvos pašte. „Žurnalistika“ 2021 (I) bus publikuojama ir LŽS internetinėje svetainėje www.lzs.lt PDF formatu. Apie ką pasakoja pirmoji šių

2021-07-11Mato Šalčiaus premija – keliautojui ir žurnalistui Vytautui Kandrotui

Prienų miesto šventės metu buvo įteikiama tryliktoji Mato Šalčiaus vardo premija. Šiemet ji paskirta keliautojui, fotografui, leidėjui ir žurnalistui Vytautui Kandrotui.
archyvas (358)Naujienų prenumerata 
 

2021-08-03Spaudos konferencija „Kodėl dėl neteisėtų imigrantų reikia derėtis su Baltarusijos vadovu“

Seime rugpjūčio 4 d., trečiadienį 10.30 val. įvyks Seimo nario Petro Gražulio spaudos konferencija „Kodėl dėl neteisėtų imigrantų reikia derėtis su Baltarusijos vadovu“.
archyvas (2590)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-07-13Vytautas Šilas: Pamąstymui dėl Martyno Mažvydo amžiaus (3)

Pirmoji knyga yra išskirtinis įvykis kiekvienos tautos gyvenimui, o jos autorius ar sudarytojas jai yra didinga asmenybė. Taip pat ir lietuviams. Prie Karaliaučiaus pilies spaustuvę laikęs Hansas Veinreichas (Hans Weinreich), išspausdinęs pirmąjį prūsišką katekizmą (1545), išleido ir pirmąją lietuvišką knygą Catechismusa prasty szadei, Mokslas skaitima raschta... sugulditas Karaliauczui... metu M.D.XLII (t. y. 1547 metais). Kas tuomet buvo šio unikalaus darbo „suguldytojas“, kaip vėliau patvirtinta – Martynas Mažvydas? Gabus, Žemaitijoje gimęs, jaunuolis, ar jau subrendęs vyras? Juk iki šiol spėliojama, kada jis gimė.
archyvas (476)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-07-23Žurnalistai neturėtų manipuliuoti Baltarusijos režimo aukų teikiama informacija (2)

Liepos 22 dieną viename Lietuvos leidinyje pasirodė išskirtinis Baltarusijos režimo sulaikyto ir šiuo metu namų arešto prižiūrimo žurnalisto ir visuomenininko Romano Protasevičiaus interviu. Kritiškai mąstantys skaitytojai bei žiūrovai gali aiškiau suprasti šio interviu paėmimo ir skelbimo aplinkybes, dėl kurių objektyviai ir adekvačiai vertinti turinį gali tik įvertindamas esminę sąlygą – interviu davęs žurnalistas nėra laisvas savo pasirinkimuose.
archyvas (138)  
 

2021-07-30Algirdas Butkevičius: garsiai apie Biržų krašto garsintojus (2)

Ką tik iš gero kolegos, biržiečio žurnalisto Algirdo Butkevičiaus gavau jo naują knygą „Biržų krašto siluetai“. Manau, kad kolegos Algirdo viltys išsipildys. Jo gimtinė gavo gražų kultūros paminklą, kuris ne tik primins visiems skaitantiems Biržų krašto garsiuosius, bet ir skatins sekti gerais pavyzdžiais.

2021-07-27Žinomam sporto žurnalistui, redaktoriui Broniui Čekanauskui – tik 70! Sveikiname!  (39)

Žinomas sporto žurnalistas, redaktorius Bronius (Bronislovas) Čekanauskas mini gražią sukaktį – 70-metį. Gimė jis 1951 m. liepos 27 dieną Kaune. 1969 m. baigė Kauno 6 vidurinę mokyklą, 1974 m. – Vilniaus universitete žurnalistiką.

2021-07-18Žurnalistui, poetui Antanui Andrijonui – 70! Sveikiname! (33)

Liepos 20 dieną mūsų geram kolegai, LŽS ir NŽKA nariui, žinomam žurnalistui, poetui Antanui Andrijonui sukanka 70 metų! Nuoširdžiai sveikiname!

2021-07-10Žurnalistui, rašytojui, leidėjui Stasiui Lipskiui – tik 80! Sveikiname! (21)

Liepos 11 dieną mūsų geram kolegai, redaktoriui, leidėjui, rašytojui, LŽS ir NŽKA nariui Stasiui Lipskiui sukanka 80 metų. Nuoširdžiai sveikiname sukaktuvininką!
archyvas (92)  
 

2021-07-23Mūsų kolegai, LŽS ir NŽKA nariui, poetui Jonui Laurinavičiui – Jono Aisčio literatūros premija! Sveikiname! (19)

Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus Jono Aisčio literatūros premijos laureato regalijas įteikė žurnalistui, kraštotyrininkui, poetui, rašytojui Jonui Laurinavičiui, kurį šiai premijai gauti pasiūlė Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija. Taip įvertinti jo eilėraščių rinkinys „Rugsėjo gėlės“ (2020) ir esė knyga „Ąžuolai žalieji“ (2020).

2021-07-17Rugsėjo 18 diena - ir vėl šurmuliuos VAIŽGANTINĖS! (5)

2021 m. rugsėjo 18 dieną lietuvių literatūros klasiko, visuomenės veikėjo kanauninko Juozo Tumo-Vaižganto gimtuosiuose Malaišiuose (Anykščių rajonas, Svėdasų seniūnija) vėl organizuojamas tradicinis respublikinis renginys – Vaižgantinės. Visus galinčius ir norinčius prisidėti prie Vaižgantinių organizavimo, prašytume piniginę auką pervesti į Vaižgantiečių klubo „Pragiedrulys“ sąskaitą banke Swedbank LT367300010094626497 . Klubo kodas 300554682, banko kodas 7300. Tikslinę paramos paskirtį reikėtų nurodyti: parama Vaižgantinių organizavimui.

2021-06-23Europos Parlamentas paskelbė kvietimą teikti paraiškas Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai

Europos Parlamentas paskelbė kvietimą teikti paraiškas Dafnės Karuanos Galicijos žurnalistikos premijai. Jas galima teikti iki šių metų rugsėjo 1 d. svetainėje www.daphnejournalismprize.eu

2021-04-22Skelbiamas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei – taip!“  (1)

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija skelbia žurnalistų kūrybinį konkursą „Organų donorystei – taip!“ Konkurso dalyviai Komisijai pateikia nuo praėjusiųjų metų rugsėjo 16 dienos iki einamųjų metų rugsėjo 16 dienos šalies žiniasklaidoje skelbtas publikacijas, reportažus ar nuotraukas organų donorystės tema.
archyvas (534)Naujienų prenumerata 
 

2021-07-30 Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius rugpjūtyje  (9)

LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu, nuoširdžiai sveikinu kolegas, žinomus žurnalistus, aktyvius klubo narius rugpjūčio mėnesį švenčiančius savo gimtadienius

2021-07-17Alytaus žurnalistų „Auksinė plunksna“ – medikui

Šįmet LŽS Alytaus skyrius, 27-ą kartą rinkdamas Metų žmogų, siekė pandemijos dėl koronaviruso laikotarpiu pagerbti medikus, savanorius, kovojančius už mūsų visų gyvybes. Todėl skyriaus visuotiniame susirinkime nuspręsta Alytaus žurnalistų apdovanojimą – simbolinę „Ausinę plunksną“ – skirti kaip padėkos ženklą visai medikų bendruomenei ją įteikiant vienam asmeniui. Tai Alytaus apskrities S,Kudirkos ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus slaugytojo padėjėjui Valdui Marcinkevičiui, kuris vienintelis šioje gydymo įstaigoje net du mėnesius išbuvo komos būklės dėl užsikrėtimo koronavirusu darbe ir iki šiol vis dar kovoja su infekcija, tačiau nepraranda optimizmo bei vilties sugrįžti į darbą. V.Marcinkevičiui „Auksinė plunksna“ įteikta tik dabar, kai jis baigė gydymą ligoninėse.

2021-07-08Konkursas žurnalistams „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje“. Skelbiami straipsnių konkurso nugalėtojai (2)

Komisija nusprendė I vietą konkurse skirti klaipėdietei žurnalistei Jolantai Beniušytei už straipsnį „Žurnalistų diskusijos apie religijų ir įsitikinimų laisvę Lietuvoje“ (publikuotas almanache „Žurnalistika“ 2021 (I)), II vietą - vilnietei žurnalistei Daivai Červokienei už straipsnį „Ar pajus Totorių metus?“ (publikuotas laikraštyje „XXI amžius“) ir kėdainietei žurnalistei Rasai Jakubauskienei už straipsnį „Kėdainiai – (ne) draugiškas miestas religinės mažumoms?“ (publikuotas www. rinkosaikste.lt, www.15 min.lt)

2021-05-18Baigiama rengti leidybai nauja knyga „Žurnalistai senjorai“ (5)

Knyga „Žurnalistai senjorai" bus informacinis - pažintinis leidinys, skirtas LŽS Senjorų klubo nariams. Kiekvienas kolega knygoje galės prisistatyti pats, tai yra parašyti tekstą apie save, savo darbus, kūrybą ir pateikti prie šio teksto nuotraukų ar kitokių iliustracijų. Tik šį kartą kiekvienam bus skirta ne po vieną, kaip buvo kolegos Jono Vėlyvio 2009 metais išleistoje „Senjorų" knygoje, bet po du knygos puslapius.
archyvas (310)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-07-29Povilas Sigitas KRIVICKAS: Pirmasis vizitas į Maskvą ir Medininkai (1)

Lygiai prieš trejetą dešimtmečių, vaiskų 1991 metų liepos 29-osios rytą iš Vilniaus oro uosto pakilo specialus lėktuvas ir pasuko Maskvos kryptimi. Lėktuve – Lietuvos aukščiausio lygio delegacija, kaip nepriklausomos valstybės atstovė, vykstanti oficialaus vizito į Rusiją pirmąkart po Antrojo pasaulinio karo. Delegacijos sudėtyje – tuometinės Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo seimo ir Vyriausybės vadovai, parlamentarai, ministrai ir didelis būrys žurnalistų.
archyvas (336)  
 

2021-08-02Česlovas Iškauskas. Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (4)

Baigiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.

2021-07-29„Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir žada kurti kokybišką virtualų turinį

Žiniasklaidos priemonė „Aviacijos pasaulis“ pakeitė valdytojus ir sukūrė naują viešąją įstaigą „Baltijos aviacijos žinios“. Steigėjais tapo 9 privatūs asmenys ir viena uždaroji akcinė bendrovė.

2021-07-23Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (3)

1990-1992-ieji buvo pats mano kūrybinių kelionių su vaizdo kamera pakilimas. Nespėjai grįžti iš Italijos ar Alandų salų, jau kviečia į kitą Europos regioną. Be abejo, sutikdavau – vienas ar su kūrybine grupe.

2021-07-10Česlovas Iškauskas: Iš žurnalistinių kelionių. Su vaizdo kamera (2)

Tęsiame kolegos Česlovo Iškausko žurnalistinių kelionių su vaizdo kamara aprašymą.
archyvas (1069)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-07-29Žurnalistui, poetui, dainų autoriui Juozui Elekšiui – tik 90! Sveikiname jubiliatą! (14)

Šį gražų liepos mėnesį mūsų geras kolega, LŽS Senjorų klubo narys, poetas, dainininkas, daugelio dainų autorius Juozas Elekšis švenčia savo 90-metį. Nuoširdžiai jį sveikiname ir tvirtai spaudžiame jam dešinę.

2021-07-21Žurnalui „Literatūra ir menas“ – 75!. „Literatūra ir menas“ kaip epocha

1946 m. liepos 21-ąją Vilniuje išėjo pirmasis savaitraščio „Literatūra ir menas“ numeris. Ši vasara „Litmeniui“ (taip įprasta jį vadinti) jau 75-oji. Nuo tada išleista 3730 numerių.

2021-07-13Žurnalistui, poetui, vertėjui Romui Daugirdui – 70! Sveikiname! (7)

Šią saulėtą ir karštą liepą Romas Daugirdas švenčia savo septyniasdešimtmetį. Palinkėkime jubiliatui geros sveikatos ir sėkmės gyvenime ir kūryboje.

2021-07-12Paroda skirta Pranciškonų spaustuvės Vilniuje 350-osioms metinėms

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki rugsėjo 30 dienos veikia nauja paroda „Mažesniųjų brolių spauda“, skirta Pranciškonų spaustuvės Vilniuje 350-osioms metinėms.
archyvas (377)  
 

2021-08-04Jono Laurinavičiaus „Brūkštelėjimai“ (1)

Iš mūsų gero bičiulio, LŽS ir NŽKA nario, rašytojo Jono Laurinavičiaus ruošiamos spaudai knygos „Brūkštelėjimai“.

2021-07-21Ipolitas Skridla: Baltijos banga (16)

„Atostogų metas. Pasveikinkime Baltiją. Pasidžiaukime vasaros dovanomis,“ – rašo mūsų geras kolega Ipolitas Skridla.

2021-07-13Edmundas Ganusauskas: SARGO GYVENIMAS  (3)

Pradedame skelbti mūsų kolegos Edmundo Ganusausko esė apie žinomą žurnalistą, publicistą, rašytoją Romą Sadauską. Iš knygos "Ekscelencija, monsinjoras ir..."

2021-07-10Virgilijus Juodakis: P A G A L B A (2)

Mūsų geras kolega Virgilijus Juodakis atsiuntė jaunystės užrašuose rastą linksmų plaučių žurnalisto Vytauto Misevičiaus pasakojimą.
archyvas (535)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-07-20Rimanto Dichavičiaus fotografijos paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ (6)

Rimanto Dichavičiaus paroda „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ veiks Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius). Jos atidarymas 2021 m. liepos 21 d. 18 val. Parodą bus galima aplankyti iki 2021 m. lapkričio 26 d.

2021-07-18Editos Voverytės fotografijų paroda „Autoportretai: sekretai“

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) liepos 20 – rugpjūčio 14 d. veiks fotografės Editos Voverytės personalinė paroda „Autoportretai: sekretai“.

2021-07-11Lee Marie Sadek: „Tarkovskio planeta – motinos pienas“/ „Pripildant balionus vaiduoklių, arba Mūzos“

Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43) liepos 14 – rugpjūčio 7 d. veiks Lee Marie Sadeko fotografijų paroda. Ši paroda yra konkurso „reStart“ tęsinys. L. M. Sadek 2020 m. organizuotame konkurse tapo finalistu ir gavo teisę surengti personalinę parodą vienoje iš fotografijos galerijų Vilniuje.

2021-07-09Analoginiu būdu įamžinęs atlaidus Virgilijus Usinavičius – fotografijų konkurso nugalėtojas

Baigėsi Naujųjų religijų informavimo ir tyrimų centro kartu su LŽS ir NŽKA vykdyto projekto „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“, fotografijų konkursas. Nuotoliniu būdu dirbusi komisija atrinko geriausiųjų trejetuką. Į konkursą buvo pateikta bemaž 200 darbų, sukurtų per pastaruosius, pandeminius, metus.
archyvas (535)  
 

2021-07-17Delfi TV: Renginių organizatorė R. Barauskaitė ėmėsi naujos šokiruojančios veiklos

Liepos 18 d. Delfi TV eteryje startuoja nauja gyvenimo būdo laida „Pokalbiai prie jūros. Atostogų ritmu“.

2021-07-17TV3: Keturis kartus Lietuvą apkeliavusi V. Skaigirė nežada sustoti

Žinoma prodiuserė Vaida Skaisgirė jau ketvirtą vasarą televizijos žiūrovus džiugina sėkmingu kelionių po Lietuvą projektu „Maisto kelias“. Skersai ir išilgai išnaršiusi gimtąją šalį moteris džiaugiasi, kad projektas TV žiūrovams tapo neatsiejama vasaros dalimi, o paklausta, ar per keturis sezonus dar randa ką parodyti laidoje, nedvejodama atsako, jog Lietuvoje nuostabių vietų – dar keliems sezonams į priekį. Taip pat moteris prasitaria, kad jos planuose – ir dar vienas grandiozinis tarptautinį formatą ir pripažinimą pelnęs kelionių projektas, kuris kelią tiesia per įdomiausius viso pasaulio kampelius.

2021-07-10TV3: Po egzotinius kraštus kartu su Leonardu Pobedonoscevu keliavęs aktorius Audrius Bružas gali pasidžiaugti...

Po egzotinius kraštus kartu su bičiuliu Leonardu Pobedonoscevu keliavęs aktorius Audrius Bružas gali pasidžiaugti ragavęs ne vieną gurmanišką patiekalą. Draugai drąsiai neria į kulinarinių skonių paieškas ir nedvejodami ragauja troškintus šikšnosparnius, pūdytą ryklį, buliaus sėklides, keptus skorpionus ir kitus egzotinius delikatesus.
archyvas (688)  
 

2021-07-16Penkioliktoje Gatvės muzikos dienoje — tiesioginė LRT OPUS transliacija

Liepos 17 d. į miestų gatves ir skverus grįžta penkioliktoji Gatvės muzikos diena (GMD) prie kurios prisijungia ir alternatyviosios muzikos radijo stotis LRT OPUS. Antrus metus dėl pandemijos iš gegužės į liepą perkelta muzikos šventė šiemet skambės net 27-iuose Lietuvos miestuose.
archyvas (257)  
 

2021-07-22Mirė mūsų kolegė, LŽS narė, žurnalistė, vertėja Goda Ferensienė (29)

Vilniuje liepos 21 dieną, eidama 89 metus, mirė gera mūsų kolegė, LŽS Senjorų klubo narė, žinoma žurnalistė ir vertėja Goda Ferensienė. Tai mums pranešė jos dukra Algirdė.

2021-07-21KRITO KAIP GALIŪNAS ĄŽUOLAS. Enciklopedistui, žurnalistui Antanui Račiui atminti (2)

"Eidamas 86-uosius metus staiga, per alinančius karščius, mirė žymiausias lietuvių enciklopedistas, mokslo ir kultūros darbuotojų gerbiamas Kolega. Man su juo teko 43-ejus metus dirbti leidžiant įvairias lietuviškas enciklopedijas, monografijas, žodynus, žinynus. Skaudi, širdį verianti nelaimė. Dar buvo palyginti energingas, darbštus", - rašo LŽS narys, daktaras Algirdas Matulevičius.

2021-07-17Mirė mūsų kolega, LŽS narys, vienas žinomiausių Lietuvos enciklopedininkų Antanas Račis (25)

Šiandien ryte (liepos 17 dieną) Vilniuje mirė geras mūsų kolega, aktyvus LŽS Senjorų klubo narys, vienas žinomiausių Lietuvos enciklopedininkų Antanas Račis. Dar visai neseniai, kovo 25 dieną mes sveikinome kolegą Antaną su gražią sukaktį – 85-mečiu. Prasidėjus vasarai, jis vėl kvietė apsilankyti jo jaukioje sodyboje Sidariškėse, esančioje prie Linkmenų, kurioje jis ne tik vasarojo, bet ir aktyviai ūkininkavo. O dabar...

2021-07-16Mirė LŽS narys, radijo režisierius, etnomuzikologas, muzikantas ir kompozitorius Algirdas Klova (19)

Vilniuje, liepos 16 dieną, eidamas 63-iuosius metus staiga mirė mūsų kolega, LŽS narys, radijo režisierius, etnomuzikologas, kompozitorius, muzikantas Algirdas Klova.
archyvas (274)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (3)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (6)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutinis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kriterijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (33)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1820 pavardžių  (27)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1820 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2080 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2021-07-10Edmundas Ganusauskas: "Ekscelencija, monsinjoras ir..."

Publicistas Edmundas Ganusauskas knygoje pasakoja apie ypatingus žmones, kuriuos, jo žodžiais, jam buvo leista sutikti ir ne vienus metus artimai bendrauti. Tarp jų – dailininkas, dvasininkas, kosmonautas, fenomenalus plaukikas, generolas, aktorius, alpinistai, oro baliono pilotas ir kiti iškilūs, daug nuveikę žmonės. Įtaigiu stiliumi parašytoje knygoje autorius ne tik jautriai atskleidžia vidinį savo herojų pasaulį, bet ir profesionaliai įsigilina į kiekvieno jų veiklos esmę.
archyvas (599)  
 

2021-07-30Kęstutis K. Šiaulytis: Humoro kalendorius. Rugpjūtis. Aksominių Atostogų Pauzė (1)

„Labas, Vytautai. Vasara toliau rieda, atnešdama visokiausių netikėtumų... Siunčiu straipsnį "HUMORO KALENDORIUS. Rugpjūtis...", - rašo mūsų geras kolega Kęstutis K. Šiaulytis.

2021-07-26Horacijus Drapakas: LYG ĮGĖLUS ŠIRŠEI (4)

Horacijus Drapakas kartais mėgsta pažaisti homonimais - vienodai arba panašiai rašomais, bet skirtingai suprantamais žodžiais priklausomai nuo konteksto.

2021-07-13Horacijus Drapakas: KARŠTA (3)

Horacijus Drapakas, pamatęs, kad net katinai kenčia nuo kaitros, vėl griebėsi plunksnos...

2021-07-11Jonas Paulauskas: Sveiki, įbridę į žalią pievą...

Kolega Jonas Paulauskas atsiuntė naują pluoštą anekdotų.
archyvas (400)  
 

2021-08-02Artėja trim jubiliejais paženklintas ralis „Aplink Lietuvą“

Lygiai mėnuo beliko iki rugpjūčio 27-osios, kai Kaune bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą‘21“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus - šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

2021-07-23Geriausioje birželio sporto nuotraukoje – efektingas beisbolo rungtynių momentas

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ šeštuoju 2021 metų konkurso laureatu tapo Saulius Čirba.
archyvas (284)Naujienų prenumerata 
 

2021-01-21Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugija ,,Nemunas”: Šokių šventė Argentinoje „Ten, kur Nemunas banguoja“

Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugijos „Nemunas” valdyba ir Pasiruošimo komitetas informuojame, kad jau galite aplankyti mūsų atnaujintą „Nemuno” draugijos svetainę, kurioje pateikiama visa reikalinga informacija apie Šokių Šventę Argentinoje „Ten, kur Nemunas banguoja“: Ši šventė, organizuojama tautinių šokių kolektyvo „Nemunas“ 50-mečiui paminėti, įvyks 2021 m. gruodžio mėn. 18 d.
archyvas (267)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-07-21Geruta Paleckytė: MAMULIS

Tęsiame kolegės Gerutos Paleckytės prisiminimus apie motiną.

2021-07-17Povilas Šimkavičius: Noras rašyti atėjo su genais

Labai reikšmingas įvykis mano gyvenimo kelyje – 2016 m. įstojimas į Lietuvos žurnalistų sąjungos gretas, paskatinęs gausą straipsnių, kurių tikslas supažindinti skaitytojus su įdomiais, talentingais, gimtajam kraštui ir Lietuvai nusipelniusiais žmonėmis, jų veikla, pasiekimais, skleisti ir puoselėti krašto paveldą, istoriją, kultūrą, etnokultūrą.
archyvas (145)  
 

2021-08-05LRT: kviečia radijo programų vedėjų grupės vadovą (-ę)

LRT – gilias tradicijas turinti didžiausia ir moderniausia žiniasklaidos grupė Lietuvoje prie radijo naujienų komandos kviečia prisijungti radijo programų vedėjų grupės vadovą (-ę).
archyvas (191)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media