2021 m. gegužes 14 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2021-05-07Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną skelbiami prestižinių žurnalistikos premijų laureatai. Vinco Kudirkos premija - Nijolei Jačėnienei, Vytauto Gedgaudo premija - Aurelijai Arlauskienei  (3)

Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos premija paskirta televizijos žurnalistei Nijolei Jačėnienei, o Vytauto Gedgaudo premijos laureate tapo žurnalistė Aurelija Arlauskienė. Šios dvi premijos tradiciškai skelbiamos ir teikiamos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, tačiau šiemet dėl karantino premijų įteikimo ceremonija vyks birželį. Apie tai bus pranešta papildomai.

2021-04-16Vidas Mačiulis išrinktas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininku (30)

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo taryba išsirinko pirmininką. Juo tapo žurnalistas Vidas Mačiulis. Tai paaiškėjo balandžio 15 d. balsų skaičiavimo komisijai susumavus slapto balsavimo rezultatus.
archyvas (824)  
 

2021-05-14Ateiti ir pamatyti. Apie popiežiaus Pranciškaus laišką minint Pasaulinę socialinio komunikavimo dieną

„Kvietimas ateiti ir pamatyti, kuris lydi pirmuosius jaudinančius Jėzaus susitikimus su mokiniais, yra taip pat kiekvieno tikro žmogiško bendravimo metodas, – rašo popiežius Pranciškus kreipimesi, skirtame Bažnyčioje minimai socialinio komunikavimo dienai. – Siekiant papasakoti apie gyvenimą, tampantį istorija, būtina palikti patogią išankstinę nuostatą „jau tai žinome“ ir išjudėti, eiti ir pamatyti, būti su žmonėmis, klausytis jų, stoti akistaton su tikrove, kuri mus visuomet nustebins kokiu nors aspektu“.

2021-05-13Algirdas Kavaliauskas: Lietuvių kalbos saugojimo nacionaliniai ypatumai

Sudėtingas lietuvių kalbos kelias. Ji, kaip didžiausioji vertybė, padėjo suvienyti tautą ir ištverti siaubingas negandas. Patriotiška, didvyriška, gražu. Tačiau grėsmės, pavojai nedingo. XXI amžiaus pradžioje tarp mąstančių lietuvių ir juos suprantančių kitataučių nedingsta nerimas: lietuvių kalba vejama iš Lietuvos aukštųjų mokyklų, gujama iš disertacijų tekstų, viešuose renginiuose stengiamasi jos nebevartoti. Mokslininkų nuomone bendrinė lietuvių kalba prasta ir prastėja.

2021-04-30Ar liežuvis gali tabaluoti be minties rėmelių ir taisyklių varžtelių? (11)

Naršydamas po Facebook‘ą netikėtai randu: “Apie tai galėtume paskelbti ir Lietuvos žurnalistų sąjungos svetainėje www.lzs.lt. Kas parašys?, - klausia kalbininkė Jūratė Sofija Laučiūtė ir pateikia savo komentarą. Kreipiamąsi į mus, todėl jį ir skelbiu. Atleiskit, kad tik dabar, bet jis nei kiek nepaseno, aktualus ir šiandien.

2021-04-18Iš tikrųjų, nepakankamai pakanka... arba pora žodžių apie eterio kalbą (6)

Klausydamas per visas žiniasklaidos priemones - per televizijos kanalus ir radiją (laikraščių, žurnalų neliečiu) - negaliu nesistebėti, kad bet kuris žurnalistų pakalbintas viešas „oratorius“ - Seimo narys, ministras, medikas, pedagogas, įstaigos vadovas, ūkininkas, pagaliau bet kas - visi, reikšdami savo asmeninę išmintį, neapsieina be tų viešąją lietuvių kalbą užplūdusių kalbėsenos ydų - parazitų: iš tikrųjų, pakankamai, išties, nepakankamai...
archyvas (350)Naujienų prenumerata 
 

2021-05-14Valstybinė lietuvių kalbos komisija: Kviečiame žurnalistus stebėti Kalbos forumą

Nuoširdžiai kviečiame Jus stebėti forumą „Kokią kalbą renkamės?“, kurį VLKK rengia gegužės 19 d. (trečiadienį) 15 val. Renginys bus gyvai transliuojamas per Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ką tik sukurtą „Youtube“ kanalą.

2021-05-13Penktadienį Seime dvi spaudos konferencijos

Seime gegužės 14 d., penktadienį 10 val. įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir Lietuvos visuomenės tarybos spaudos konferencija „Kreipimasis dėl valstybės susigrąžinimo“. Dalyvauja Lietuvos visuomenės tarybos valdybos nariai Tauras Jakelaitis ir Stanislavas Ladinskis. Seime gegužės 14 d., penktadienį 12.30 val. įvyks spaudos konferencija „Nacionalinis miškų susitarimas ir medžių teisių deklaracija – miškų vizija gamtai ir žmonių gerovei. Kokios miškų politikos nori bendruomenės, gyvenančios šalia miškų?“ Dalyvauja: Seimo narys Linas Jonauskas, mokslininkas geografas Ričardas Skorupskas, dr. Jurgita Rotomskienė, asociacijos „Gyvo Žalio“ koordinatorės Monika Peldavičiūtė ir Austė Juozapaitytė, arboristas Algis Davenis.

2021-05-12Spaudos konferencija, skirta aptarti Baltarusijos politinių kalinių padėtį ir prasidėjusį Pavelo Severyneco teismą

Seime gegužės 13 d., ketvirtadienį 9 val. įvyks Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio spaudos konferencija, skirta aptarti Baltarusijos politinių kalinių padėtį ir prasidėjusį Pavelo Severyneco teismą. Dalyvauja: Michaelis Galeris (Michael Gahler), Europos Parlamento narys; Jakobas Violenšteinas (Jakob Wöllenstein), Konrad-Adenauer-Stiftung biuro Baltarusijai vadovas; Olga Severynec, žurnalistė, P. Severyneco žmona; Vytis Jurkonis, Freedom House biuro Lietuvoje vadovas.

2021-05-12Spaudos konferencija „Pagyvenusių žmonių skurdui mažinti – vienišų asmenų išmoka“

Seime gegužės 13 d., ketvirtadienį 13 val. įvyks spaudos konferencija „Pagyvenusių žmonių skurdui mažinti – vienišų asmenų išmoka“, kurioje bus pristatoma nauja vienišų asmenų išmoka ir jos poveikis mažinant vienišų pagyvenusių žmonių skurdą šalyje. Dalyvauja: socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė ir Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorė Aistė Adomavičienė.
archyvas (2536)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-14Vis didesnė visuomenės dalis LRT medijų naujienas vertina teigiamai

2021 m. balandžio mėn. rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa „LRT kuriama vertė Lietuvos visuomenėje: turinys, veikla, svarba ir įtaka“ parodė, kad net 78 proc. Lietuvos gyventojų teigiamai vertina LRT naujienų turinį.

2021-05-12Povilas Sigitas Krivickas. Kodėl žiniasklaidoje tebegyvuoja horoskopai ir utopijos? (2)

Pavasaris persirito į antrą pusę, tegul dar ir su šlapdribomis. Kai, astronomų terminais tariant, įveikėme dar vieną žiemos solsticiją arba saulėgrįžą, ėmė nepaliaujamai ilgėti dienos, o praėjusi žiema nebegrįš bei tols mūsų atmintyje. Praeityje pasiliko ir žiniasklaidoje pasirodę gąsdinimai dar viena pasaulio pabaiga. Jai, pasirodo, rimtai rengėsi net vienas buvęs garsus krepšininkas: pirko konservų, ilgai negendančių gaminių, žibalinių lempų ir joms žibalo.

2021-04-19Seimo narys Vytautas Kernagis: „Žurnalistai ir pilietinė visuomenė yra paliekami vieni kovoti su nesibaigiančiu bylinėjimusi“

Balandžio 19 dieną darbą pradėjo Seimo nario Vytauto Kernagio vadovaujama darbo grupė dėl strateginių ieškinių dėl visuomenės dalyvavimo apibrėžties ir atsako į šį reiškinį. Pasak darbo grupės vadovo V. Kernagio, vienas iš pagrindinių darbo grupės tikslų – gebėti atpažinti strateginius ieškinius dėl visuomenės dalyvavimo.
archyvas (467)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-08Prezidentas G. Nausėda žurnalistų su Spaudos diena nepasveikino (10)

Šiemet Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena praėjo karantino sąlygomis, be didelių iškilmių. Bet šventinė nuotaika tikrai išliko. Žurnalistams smagu buvo priimti ir šalies pirmųjų asmenų šventinius sveikinimus.

2021-04-15Seimas įtvirtino žurnalistų teisę nemokamai gauti informaciją iš registrų. Žurnalistų kova baigėsi pergale  (2)

Šiandien, balandžio 15 dieną Seimas galų gale įtvirtino žurnalistų teisę neatlygintinai gauti duomenis iš valstybės registrų. Dabar žurnalistams atsirado geresnės galimybės gauti reikiamą informaciją, labiau plėtoti tiriamąją žurnalistiką. Su pergale, kolegos!

2021-04-13Kolegai Juozui Šalkauskui – tik 70! Sveikiname! (36)

„Kodėl nebegirdime jūsų spaudos apžvalgų? Taip aiškiai viską išdėstydavote, o dabar ne viską suprantame“, – tokių klausimų vis dar sulaukia kolega Juozas Šalkauskas, nors jis LRT jau nedirba keletą metų.

2021-03-13Žinomas fotomenininkas Valerijus Koreškovas pažymi gražią sukaktį (17)

Kartu su gražiu pavasariu gražią 80-mečio sukaktį pažymi ir žinomas fotomenininkas, poetas, leidėjas, sunkumų kilnotojas ir sveikuolis Valerijus Koreškovas.
archyvas (80)  
 

2021-05-082021 metų Kalbos premija skirta redaktorei, vertėjai Donatai Linčiuvienei (4)

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, kaip ir kasmet, skiria žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės atminimą įamžinančią Kalbos premiją. Šiais 2021 m. Kalbos premiją nutarta skirti redaktorei, vertėjai, tekstologei Donatai Linčiuvienei.

2021-05-06Konkursas žurnalistams – apie religijos ir įsitikinimų laisvę Lietuvoje

Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) kartu su partneriais - Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA) - kviečia žurnalistus aktyviai dalyvauti kūrybiniame rašinių konkurse „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje“, kuris startuoja šiandien, t. y. gegužės 6 d. ir vyks iki birželio 16 d.

2021-04-23Kūrybinis konkursas žurnalistikos studentams ir regioninių žiniasklaidos priemonių žurnalistams

Kviečiame sudalyvauti žurnalistikos studentus ir regioninių žiniasklaidos priemonių žurnalistus kūrybiniame konkurse, kuriame lauksime straipsnių ar vaizdo reportažų žiedinės ekonomikos, o plačiąja prasme – mus supančios aplinkos išsaugojimo tema.

2021-04-22Skelbiamas žurnalistų kūrybinis konkursas „Organų donorystei – taip!“

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija skelbia žurnalistų kūrybinį konkursą „Organų donorystei – taip!“ Konkurso dalyviai Komisijai pateikia nuo praėjusiųjų metų rugsėjo 16 dienos iki einamųjų metų rugsėjo 16 dienos šalies žiniasklaidoje skelbtas publikacijas, reportažus ar nuotraukas organų donorystės tema.
archyvas (527)Naujienų prenumerata 
 

2021-05-04Vilniaus rotušėje paroda LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2021 (5)

Šiemet konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ švenčia savo dvidešimtmetį. Nepaisant to, jog praeitais metais nemaža mūsų gyvenimo dalis buvo surakinta pandemijos, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie tarptautinei vertinimo komisijai pateikė arti 3200 nuotraukų. Parodą “Lietuvos spaudos fotografija 2021” galima aplankyti gegužės 4–29 dienomis Vilniaus rotušės antrame aukšte.

2021-05-01Sveikiname LŽS Senjorų klubo narius, gimusius gegužės mėnesį! (15)

"LŽS Senjorų klubo Tarybos vardu nuoširdžiai sveikinu kolegas žinomus žurnalistus, aktyvius klubo narius, gegužės mėnesį švenčiančius savo gimtadienius. Linkiu stiprios sveikatos, prasmingų gyvenimo metų, kūrybinės ir visokeriopos sėkmės, - sako LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.
archyvas (302)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-14Seimas sutarė dėl 2022-ųjų atmintinų metų: viso minėsime 14 atmintinų metų

Gegužės 13 dieną Seimo posėdyje pritarta 13 iniciatyvų 2022-uosius skelbti proginiais metais, skirtais pagerbti žymias asmenybes, pažymėti išskirtinių istorinių įvykių ir kultūrinių reiškinių sukaktis, atkreipti dėmesį į svarbias valstybės gyvenimo sritis. Seimas dar praėjusių metų pabaigoje 2022-uosius taip pat yra nusprendęs paskelbti Lietuvos karaimų metais, nes kitąmet sukanka 625 metai nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimo karaimams įsikurti Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Taigi 2022-aisiais iš viso minėsime 14 atmintinų metų.

2021-05-08Literatų gildija „Vingis“, kur skamba lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių, ukrainiečių kalba  (4)

Baigiame skelbti mūsų kolegos, LŽS ir NŽKA nario Jono Laurinavičiaus rašinį apie Literatų gildiją „Vingis“, kur skamba lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių, ukrainiečių kalba.

2021-05-07Žurnalistė Raimonda Ravaitytė-Meyer: apie almanachą „Dorė“, Neringos šiandieną

Šių metų šalies kultūros sostine tapusioje Neringoje jau beveik dešimt metų leidžiamas kultūros almanachas „Dorė“. Jame aktualizuojama šio krašto istorija, pasakojama apie Kuršių nerijos kūrėjus, išskirtinius paveldo objektus, apžvelgiami kultūros įvykiai. Su šio įdomaus kultūros almanacho sudarytoja ir redaktore, žurnaliste Raimonda RAVAITYTE-MEYER kalbėjomės apie šį leidinį ir gyvenimą Neringoje, šios išskirtinės vietos aktualijas.

2021-05-07Lietuvių kalbos draugija: Išrinkti žurnalistai – kalbos bičiuliai (2)

2021 metais Lietuvių kalbos draugijos Kalbos tvarkytojų skyriaus iniciatyva pirmą kartą surengti Žurnalisto – kalbos bičiulio – rinkimai. Siūlymus teikė Lietuvių kalbos draugijos nariai ir savivaldybių kalbos tvarkytojai.
archyvas (327)  
 

2021-05-14Trakų biblioteka: almanachas „Trakų krašto literatai – 20“, žurnalisto, leidėjo Juozo Vercinkevičiaus 80-metis

Bibliotekoje buvo parengtos dvi kraštotyros parodos: „Trakų viešoji biblioteka 2020 metais“ bei „Lietuvos žurnalistui, leidėjui Juozui Vercinkevičiui – 80“, supažindinančios su reikšmingiausiais pastarųjų metų įvykiais. Pirmojoje – pristatoma Trakų viešosios bibliotekos aštuoniasdešimtmečio proga išleista knyga „80 žingsnių iki šiandien“. Antrojoje – eksponuojami „Vorutos“ ir „Trakų žemės“ redakcijų išleisti nauji leidiniai, skelbtos publikacijos, redaktoriui J. Vercinkevičiui įteikti apdovanojimai.

2021-05-11„Headline“ strateginei komunikacijai vadovaus Daiva Ulbinaitė

Prie komunikacijos agentūros „Headline“ komandos prisijungė komunikacijos specialistė, buvusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė. Ji agentūroje eis strateginės komunikacijos direktorės pareigas.

2021-05-01Seimo Žmogaus teisių komitetas išklausė žurnalistų etikos inspektoriaus informaciją – pažeidimai persikelia į socialinius tinklus

Balandžio 28 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas išklausė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos 2020 metų veiklos ataskaitos pristatymą. Ataskaitą pateikė žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė.

2021-04-17Renaldas Malychas: Dviejų dešimtmečių kelionė su „Tauragės kurjeriu“

Kai 2000 metų rugpjūčio 1 dieną pravėriau „Tauragės kurjerio“ redakcijos duris, neturėjau žalio supratimo, ką čia veiksiu. Atėjęs iš pramogų srities ir sėdęs į nediduko laikraščio vadovo kėdę, peržvelgęs finansinę situaciją padariau išvadą, kad užtruksiu čia gal kokį pusmetį. Tačiau gyvenimas įstūmė į du dešimtmečius trukusią žurnalistikos kelionę...
archyvas (93)  
 

2021-05-08Skelbiami tiriamosios žurnalistikos konkurso antrojo etapo rezultatai

Media4change judėjimas už aukščiausių standartų žurnalistiką skelbia žurnalistinių tyrimų konkurso antrojo etapo nugalėtojus.

2021-05-07„Tai, jog lietuviai jaučiasi Europos piliečiais ir jaučia investicijų naudą yra ir žurnalistų kasdieninio darbo nuopelnas“. Paskelbti žurnalistų apdovanojimai už ES investicijų analizę (7)

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną apdovanoti Europos Sąjungos investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės. Apdovanojimų ceremonija vyko Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Ketvirtus metus iš eilės šį konkursą rengia Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

2021-05-05LRTK prisijungė prie Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos projekto WIPO ALERT

Atsiliepusi į Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (toliau – PINO) siūlymą bendradarbiauti autorių teisių apsaugos srityje, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) su PINO 2021 m. gegužės 3 d. pasirašė susitarimo memorandumą.

2021-04-15TILS: Pernai 43 politikai, valstybės tarnautojai ir jų sutuoktiniai valdė 83 žiniasklaidos priemones

43 politikai, valstybės tarnautojai bei jų sutuoktiniai pernai Lietuvoje valdė 83 žiniasklaidos priemones. Iš viso šalyje veikė 1056 skirtingi leidiniai, televizijos, internetiniai portalai, radijai bei naujienų agentūros, rodo atnaujinta žiniasklaidos stebėsenos svetainė STIRNA.info.
archyvas (1057)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-13Važiuokite į Londoną atrasti Gudiją. P. Skorinos bibliotekai - 50 metų

Na, taip, dabar norint atrasti Gudiją, nereikia vykti į Gudiją! Daugumai vakariečių bus lengviau nuvykti į Londoną, į garsiąją Francysko Skarynos (Pranciškaus Skorinos) išeivijos biblioteką (o kartu ir į muziejų). Čia visi norintys galės atrasti labai gausią gudų kultūrai, literatūrai ir kalbai skirtą knygų, periodinių leidinių ir archyvų kolekciją. Tai didžiausias gudų studijų centras Europoje, įkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Šiemet gegužės 15 d. biblioteka švenčia 50 metų jubiliejų. Jos adresas: 37 Holden Road, London, N12 8HS

2021-05-12Kaziui Ėringiui 100 metų – Lietuvos laisvinimo veiklos liudijimai (1)

Nuo 2021 m. gegužės 11 d. iki birželio 18 d. LMA Vrublevskių bibliotekos T. Vrublevskio skaitykloje eksponuojama paroda, skirta garsiam mokslininkui ekologui, visuomenės veikėjui Kaziui Ėringiui „Mūru stokim už nepriklausomą Lietuvą“.

2021-05-06Algirdas Butkevičius: Gimtosios kalbos takais. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai  (1)

Baigiame skelbti kolegos biržiečio Algirdo Butkevičiaus straipsnį "Gimtosios kalbos takais", skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

2021-05-06Literatūrologui, rašytojui, leidėjui Viliui Gužauskiui – 70! Sveikiname! (16)

Gegužės 6 dieną žinomam kritikui, literatūrologui, rašytojui, leidėjui, geram spaudos bičiuliui Viliui Gužauskiui sukanka graži sukaktis – 70-metis.
archyvas (364)  
 

2021-05-12Juozas Stasinas: Šišioniškių likimas (5)

Kolega Juozas Stasinas toliau siunčia ištraukas iš spaudai ruošiamos autobiografinės knygos „Gyvenimo pynė“

2021-05-09Ipolitas Skridla: PAVASARIO SENTIMENTAI (3)

„Gal šie posmai tautiečiams pakels pavasarinę nuotaiką? Būkime sveiki,“ sako kolega Ipolitas Skridla.

2021-05-07Česlovas Skaržinskas: Knyga (2)

Gegužės 7-oji – spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Sveikinimai visiems Bičiuliams! Ta proga porą žodžių apie knygą.

2021-05-01Jeronimas Laucius: Gegužės mėnesio vaistažodžiai (6)

Kolega Jeronimas Laucius, linkėdamas pavasarinės atgaivos, atsiuntė savo Gegužės mėnesio vaistažodžių.
archyvas (524)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-14Vrublevskių bibliotekoje: fotografijų paroda „Lietuvos bažnyčios“

Iki birželio 28 d. Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje, prie Bendrosios skaityklos, ant molbertų pirmą kartą eksponuojama Lietuvos fotografų mėgėjų asociacijos „Fotoexpress.lt“ parodos „Lietuvos bažnyčios“ mažesnioji dalis, kuri prieinama bibliotekos skaitytojams. Didesniąją dalį ekspozicijos visiems norintiems lankytojams atversime bibliotekos renginių salėje jau pasibaigus karantinui.

2021-05-07Fotografijų konkurse – kvietimas pažvelgti į religijos ir įsitikinimų laisvę

Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) kartu su partneriais - Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Nacionaline žurnalistų kūrėjų asociacija (NŽKA) – skelbia fotografijų konkursą.

2021-05-04Vilniaus rotušėje paroda LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2021 (1)

Šiemet konkursas „Lietuvos spaudos fotografija 2021“ švenčia savo dvidešimtmetį. Nepaisant to, jog praeitais metais nemaža mūsų gyvenimo dalis buvo surakinta pandemijos, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie tarptautinei vertinimo komisijai pateikė arti 3200 nuotraukų.Parodą “Lietuvos spaudos fotografija 2021” galima aplankyti gegužės 4–29 dienomis Vilniaus rotušės antrame aukšte.

2021-05-01Vilniaus fotografijos galerijoje: Sauliaus Slavinsko personalinė paroda „Popierius“

Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4) gegužės 4 – 22 d. veiks menininko Sauliaus Slavinsko personalinė paroda „Popierius“. Naujame fotografiniame cikle autorius pristato geometrinės abstrakcijos kūrinius, sukurtus nenaudojant fotokameros.
archyvas (525)  
 

2021-05-02Delfi TV: Aktorė A. Žirgulytė siunčią žinutę visoms moterims

Aktorės Daivos Rudokaitės gražuolė dukra Akvilė Žirgulytė dar dirbdama užsienyje modeliu puikiai suprato, kokia svarbi moterims yra išvaizda. Visgi šiandien mamos keliu pasukusi ir pati aktore tapusi mergina pripažįsta, kad tikrasis moters grožis slypi kur kas giliau ir Motinos dienos proga visoms dailiosios lyties atstovėms siunčia svarbią žinutę.

2021-05-01TV 3: Motinos dienos proga... receptai iš vaikystės

TV3 televizijos kulinarinės laidos „Virtuvės istorijos“ virtuvės šefai – tradicinės lietuviškos virtuvės puoselėtoja Ilona Juciūtė-Čibirkienė ir šrilankietis Dilanas Dampella Gamage – mamos dienos proga gero maisto mėgėjams paruošė malonią staigmeną – savo pačių mamų firminių patiekalų iš vaikystės receptus.
archyvas (686)  
 

2021-05-08Susisiekimo ministerija apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF). Viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė užtikrina, kad ministerijos politinė komanda dės pastangas, kad suinteresuotoms šalims nekiltų jokių abejonių dėl efektyvaus RRF lėšų panaudojimo ir jomis planuojamų finansuoti susisiekimo ministerijos projektų.

2021-04-24Nežinomi istorinės nakties faktai: Sausio 13-osios naktį iš Sitkūnų visam pasauliui sklidusi informacija smarkiai sujaukė okupantų planus (2)

Nors nuo lemtingųjų visai Lietuvai Sausio 13-osios įvykių praėjo keli dešimtmečiai, tačiau iki šiolei mažai kas žino, kad Sitkūnų radijo stotis buvo pirmoji ir vienintelė, nutrūkus televizijos ir radijo transliacijai iš Vilniaus, savo galingais viduriniųjų ir trumpųjų bangų siųstuvais perdavinėjusi žinias apie kraupius įvykius Lietuvai ir pasauliui. “Pastaruoju metu per įvairias medijos priemones kuriamos vis naujos istorijos, gerokai iškreipiančios istorinę tiesą ir net siekiančios sumenkinti istorinę Sitkūnų radijo stoties svarbą tą, lemtingą visai Lietuvai, Sausio 13-osios naktį. Istorinė tiesa turi būti atstatyta,- sako televizijos režisierė Dzintra Varžgalienė, tą naktį dirbusi Sitkūnų radijo stotyje kartu su žurnaliste Jolanta Šarpnickiene. Šiuo metu gyvenanti Airijoje moteris atidžiai stebi Sausio 13-osios įvykių interpretacijas ir todėl jaučia pareigą pasidalinti tuo, ką jai teko patirti tą įsimintiną naktį.”

2021-04-24Skaitmeninio radijo diegimas Lietuvoje. Kokios čia kyla problemos? (5)

Galų gale Vyriausybė išslaptino ekonomikos gaivinimo planą, o tai jau galvojau, kad jei planas slaptas tai ir ekonomika atsigaus slaptai. Šiame plane randame punktelį "Skaitmeninis radijas". Įdomiausia tai, kad kiek kalbu su regionų radijo žmonėmis nei vienas jo matyti nematęs... Visi pinigai atiduodami LRT, sukuriamas tinklas, kurį valdo LRT o kaip galės tuo pasinaudoti kiti, ypač regionų stotys – viskas ore.

2021-04-17Giedrius Masalskis LRT atstovaus Europos transliuotojų sąjungos Radijo komitete

LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis išrinktas į Europos transliuotojų sąjungos (EBU) Radijo komiteto narius: kartu su 2021–2023 m. kadencijos nariais bus atsakingas už EBU audiopolitikos formavimą. Nuo šiol pirmą kartą LRT bus atstovaujama tokio lygmens pozicijoje – EBU komitete.
archyvas (250)  
 

2021-05-11Gintaro Kaltenio knygos apie Pikselį iliustracijų paroda. Kviečiame

LŽS narys Gintaras Kaltenis su dailininke Rita Anskaitiene surengė savo knygos apie Pikselį iliustracijų parodą (toks beveik naujas žanras - iliustracijos su trumpomis teksto ištraukomis). Iki gegužės 15 d. ši paroda bus eksponuojama Kaune, vaikų literatūros muziejuje, o nuo birželio 28 d. iki liepos pradžios ją bus galima apžiūrėti Seime (globėjas Emanuelis Zingeris). Kviečiame aplankyti.

2021-05-04Vrublevskių bibliotekoje paroda „Senosios žoliaknygės“

Nuo 2021 m. gegužės 3 dienos visą mėnesį LMA Vrublevskių bibliotekos fojė veikia nauja mažoji paroda apie senąsias vaistažolių knygas (iš serijos Bibliopolio žvaigždynas). Jos centre – rankraštinė, vadinamoji Vilniaus, žoliaknygė – Maskvos kunigaikštystėje rengto Lečebniko pagal Liubeke 1492 metais išspausdintą Sveikatos sodą (sveikatos žinyną, enciklopediją) XVII a. pabaigos–XVIII a. pradžios nuorašas.

2021-04-24Paroda „Sakralusis Vilnius: piligrimų kelias nuo Aušros vartų iki Kalvarijų“

Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) ir Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) pradėjo veikti paroda „Sakralusis Vilnius: piligrimų kelias nuo Aušros vartų iki Kalvarijų“. Paroda sudaryta iš dviejų dalių ir eksponuojama dviejuose muziejuose.

2021-04-18Vrublevskių bibliotekoje paroda „Dirbti lietuviškai knygai“

Ar žinote, kiek Vaižgantui atsiėjo 1931 metų narystė „XXVII knygos mėgėjų“ draugijoje? O kiek kainavo ąžuolinė knygų spinta XX a. ketvirto dešimtmečio Kaune? Daugiau ar mažiau nei Paryžiuje 1300 egzempliorių tiražu išspausdinti medžio raižinį? O gal smalsu, kaip Vytautas Steponaitis rinkosi popierių „XXVII knygos mėgėjų metraščio“ trečiam tomui? Šie ir dar daug kitų klausimų bei atsakymų – naujoje parodoje apie XXVII knygos mėgėjus – elitinę bibliofilų organizaciją, veikusią Kaune 1930–1940 metais.
archyvas (882)Naujienų prenumerata 
 

2021-05-06Mirė žurnalistė, daktarė Danutė Kadžiulytė (15)

Vilniuje 2021 metų gegužės 5 dieną mirė žurnalistė, daktarė, LŽS narė Danutė Kadžiulytė. Jai ėjo 85-ji metai.

2021-05-05Mirė žurnalistas Vidmantas Putelis (26)

Vilniuje gegužės 5 dieną, eidamas 87-us metus nuo infarkto mirė ilgametis radijo darbuotojas, Baltijos kelio dalyvis, buvęs ELTOS direktorius Vidmantas Putelis.

2021-04-25Mirė LŽS narys Džiugas Paršonis (21)

Vilniuje balandžio 24 dieną staiga, po infarkto mirė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas, IT ekspertas, LŽS narys Džiugas Paršonis.

2021-04-25Mirė buvęs žurnalistas, redaktorius, rašytojas Vytautas Bubnys (10)

Vilniuje balandžio 24 dieną po ilgos ir sunkios ligos, eidamas 89-uosius metus, mirė buvęs žurnalistas, redaktorius, rašytojas Vytautas Bubnys.
archyvas (266)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Įsibėgėja „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" leidimas (3)

Žurnalistų namuose įvyko Enciklopedijos rengėjų gamybinis pasitarimas, kuriame buvo aptarti tolesni „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" ruošimo ir leidimo klausimai. Šio pasitarimo sušaukimą paskatino paskutiniajame LŽS Tarybos posėdyje priimtas sprendimas aktyvinti šios Enciklopedijos rengimo darbus.

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (6)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutinis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kriterijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (31)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1820 pavardžių  (27)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1820 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2080 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2021-05-08Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro leidžiamų prisiminimų serijoje – išduoto tarpukario Lietuvos vidaus reikalų ministro likimo istorija

„Atėjo ir mano eilė (...). Mane nuvedė į mažytį kambarį, išrengė nuogai, rūbus išnešė ir, užlaipinę ant taburetės, liepė daryti pritūpimus – pasilenkę žiūrėjo į ten, kur niekados niekas nežiūri... Aš ne pirmą sykį buvau areštuotas, tardomas lenkų, bet čia man buvo naujiena... Palaikytas nuogas, gavau rūbus ir buvau nuvestas į kupė,“ – tokia į atmintį įsirėžusia persodinimo iš vieno traukino į kitą Molodečno (Baltarusija) stotyje scena dalinasi suimtasis, keliavęs viename kupė kartu su į mirtį vežtu Kazimieru Skuču. Šį ir kitus liudijimus į vieną pasakojimą surinko išduoto Lietuvos ministrų kabineto nario dukterėčia, žurnalistė Virginija Skučaitė, kurios knygą „Traukinio į mirtį pėdsakais: Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“ išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

2021-04-27Ieva Švarcaitė: Geografijos terminai - ir esperanto kalba

Liko beveik nepastebėtas prieš porą metų Kelmės kraštietės geografijos mokslų daktarės Ievos Švarcaitės parengtas ir VŠĮ „Grunto valdymo technologijos“ išleistas „Dešimtkalbis gamtinės geografijos terminų žodynas“ ( 2019 m., 287 psl. ). O tai yra pirmasis tokio pobūdžio žodynas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

2021-04-19Jono Jackevičiaus „Kokteilio iš spinduliuotės“ alchemija (7)

Prieš kelias dienas pasaulį išvydo žurnalisto, poeto, dailininko Jono Jackevičiaus poezijos ir abstrakčios tapybos knyga „Kokteilis iš spinduliuotės“. Beje, šią puikaus dizaino knygą išleido „Trijų žvaigždučių“ leidykla, kurios direktorius taip pat mūsų kolega, žinomas žurnalistas ir poetas Jeronimas Laucius. Jonas Jackevičius žinomas kūrėjas Lietuvos meno padangėje - dailininkas, rašytojų ir žurnalistų sąjungų narys, turintis valstybės pripažintą meno kūrėjo statusą. Meno bendruomenei bene labiausiai žinomas kaip šiuolaikiškos modernios poezijos atstovas, išleidęs jau devintąją poezijos knygą, o taip pat surengęs dailės darbų parodų, kuriose vyrauja abstrakti tapyba.

2021-04-17Zita Buržaitė-Vėžienė: Meilė gyvenimui, Lietuvai, žmogui, gimtinei...

Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, „Tremtinio“ ir kitų laikraščių bendradarbė, buvusi ilgametė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Pakruojo tarybos pirmininkė Zita Buržaitė-Vėžienė savo knygos „Saulėlydžio aura“ (2020) įvade taip rašo: „Žmogaus gyvenimo saulėlydis, kaip ir gamtoje vykstantis, turi įvairių nuostabiausių spalvų ir atspalvių. Kuo saulelė arčiau horizonto, tuo daugiau šešėlių, pagaliau ir jie išnyksta. Taip ir su žmogaus gyvenimu [...] Tokios nuotaikos vyrauja ir šios knygos eilėraščiuose. Pasidžiaugiama gyvenimo darna ir grožiu, šiek tiek pasišaipoma iš savęs, paliūdima dėl palaipsniui nykstančio kelio bei vis mažėjančio draugų rato...“
archyvas (588)  
 

2021-05-09Horacijus Drapakas: KUR SAIKAS? (4)

Horacijus Drapakas mano, kad per karantiną yra ypač geras laikas prisiminti... saiką.

2021-04-17Horacijus Drapakas: PAVASARĖJANT (5)

Pavasariui įsibėgėjant, Horacijus Drapakas pastebimai atkuto ir siunčia naujas eiles...

2021-04-15Jonas Paulauskas: anekdotai karantino nuotaikai praskaidrinti

Kolega Jonas Paulauskas atsiuntė žiupsnelį anekdotų, kad praskaidrėtų karantininės nuotaikos.
archyvas (387)  
 

2021-05-03Paroda „KGB sulaikyti užsienio žvalgai ir jų įranga“

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras parengė virtualią parodą „KGB sulaikyti užsienio žvalgai ir jų įranga“, kurioje demonstruojamas propagandiniams ir mokomiesiems tikslams KGB parengtas fotografijų ciklas apie sugautus užsienio žvalgus, iš jų atimtą įrangą ir ginklus.
archyvas (460)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-04Poetas Kazys Binkis aktyviai dirbo ir kaip žurnalistas

Kazys Binkis sudarė ir redagavo ne tik literatūros žurnalus „Veja“, „Keturių vėjų pranašas“, „Keturi vėjai“, bet ir visuomenei skirtą laikraštį „Kauno naujienos“ (1925 – 1926 m.) bei žurnalą „Mūsų dienos“ (1927 – 1928 m.).
archyvas (149)  
 

2021-05-12Geriausioje balandžio sporto nuotraukoje – netradicinis gynybos veiksmas

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rengiamo„Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso ketvirtuoju 2021 metų laureatu tapo Saulius Čirba. Vilniečio fotografo nuotrauka iš „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynių tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ komandų nugalėjo geriausios balandžio mėnesio sporto fotografijos rinkimuose.

2021-05-05Įvyko nuotolinis LSŽF metinis susirinkimas. LSŽF rinkiminis susirinkimas - rugsėjo 30 d

Gegužės 4 dieną nuotoliniu būdu surengtas Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) metinis susirinkimas. Jame dalyvavo 42 nariai.

2021-05-05Geriausias sporto žiniasklaidos darbas – apie atrastą pripažinimą ir laisvę mylėti

„Lietuvos ryto֧“ korespondentės Ritos Stankevičiūtės straipsnis apie Amerikoje šaknis įleidusią garsių tėvų atžalą Miglę Muraškaitę „Lietuvoje nurašyta garsių tėvų dukra Amerikoje rado pripažinimą ir laisvę mylėti“ išrinktas geriausiu Lietuvos sporto žiniasklaidos kovo mėnesio darbu.

2021-04-17Geriausioje kovo sporto nuotraukoje – nesuvaidintos krepšininkės emocijos (1)

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) rengiamo „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkurso trečiuoju 2021 metų laureatu tapo dienraščio „Lietuvos rytas” žurnalistas, fotografas Gintaras Šiuparys.
archyvas (275)Naujienų prenumerata 
 

2021-05-08Užsienio šalių žiniasklaidoje – išskirtinis dėmesys Lietuvos kultūrai

Lietuvos įvaizdžio grupės parengta šių metų pirmojo ketvirčio Lietuvos matomumo užsienio šalių žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose analizė parodė, kad kultūros sritis išsiskyrė teigiamų pranešimų gausa - palankumo indekso atžvilgiu ji pasiekė aukščiausią įvertį, o bendrai pagal paminėjimų skaičių kultūros sritis buvo trečia. Lietuvos kultūros naujienomis labiausiai domėjosi JAV, Vokietijos ir Lenkijos žiniasklaidos portalai, o iš viso buvo pasiekta 2,645 mlrd. auditorija.

2021-01-21Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugija ,,Nemunas”: Šokių šventė Argentinoje „Ten, kur Nemunas banguoja“

Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugijos „Nemunas” valdyba ir Pasiruošimo komitetas informuojame, kad jau galite aplankyti mūsų atnaujintą „Nemuno” draugijos svetainę, kurioje pateikiama visa reikalinga informacija apie Šokių Šventę Argentinoje „Ten, kur Nemunas banguoja“: Ši šventė, organizuojama tautinių šokių kolektyvo „Nemunas“ 50-mečiui paminėti, įvyks 2021 m. gruodžio mėn. 18 d.
archyvas (262)Naujienų prenumerataRSS
 

2021-05-05Bronius Čekanauskas: žurnalistas ar humoristas? (4)

Martyno Mažvydo bibliotekoje vartau 1989 metų "Vakarines naujienas" ir štai pirmame puslapyje... ir vėl atradimas - randu mūsų bičiulį, žurnalistą, humoristą, įvairių sporto periodinių leidinių redaktorių, garsų įvairios sporto atributikos kolekcionierių Bronių Čekanauską...

2021-04-29Česlovas Skaržinskas: Sostinėje ir provincijoje...

Šį kartą kolega Česlovas Skaržinskas atsiuntė savo pamąstymus, kilusius rytais vaikštant po parką...
archyvas (138)  
 

2021-04-29 Lietuvos statistikos departamentas ieško komunikacijos specialisto / žurnalisto

Lietuvos statistikos departamentas ieško komunikacijos specialisto/žurnalisto.

2021-04-22Nacionalinis transplantacijos biuras ieško Komunikacijos skyriaus vyriausiojo specialisto

Nacionalinis transplantacijos biuras ieško Komunikacijos skyriaus vyriausiojo specialisto.
archyvas (182)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media