2023 m. balandžio 1 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

2023-03-17VISUOMENĖS INFORMAVIMO ETIKOS KOMISIJOS PAREIŠKIMAS DĖL DOC. DR. JOLANTOS MAŽYLĖS (5)

Visuomenės informavimo etikos komisija susipažino su Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybos pareiškimu dėl doc. dr. Jolantai Mažylei vykdomo spaudimo ir nepagrįsto persekiojimo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto posėdžiuose, kuriuose dėstytoja už akių buvo svarstoma dėl to, kad 2022 m. lapkričio pabaigoje dalyvavo laidoje ,,Sengirė“, kuri transliuojama naudojantis Youtube OpTV kanalu. Toje laidoje, kurią vedė laikraščio „Šiandien“ vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Gintautas Kniukšta, doc. dr. J.Mažylė pristatė savo parengtą knygą pagal JAV lietuvių tautinės minties laikraščio „Dirva“ vyr. redaktoriaus Vytauto Gedgaudo asmeniniame archyve surastus atsiminimų fragmentus, Antrojo pasaulinio karo reportažus ir kitą rastą istorinę faktinę medžiagą.

2023-03-13Asmens persekiojimas Vilniaus universitete dėl įsitikinimų - netoleruotinas  (13)

Lietuvos žurnalistų sąjungos Valdyba kreipėsi į Vilniaus universiteto atsakingus asmenis informuodama apie mobingo situaciją ir nepagrįstą persekiojimą, kurie taikomi LŽS narės, žurnalistės ir šio universiteto dėstytojos doc. dr. Jolantos Mažylės atžvilgiu. Papildomai apie šią situaciją informuota ir LRT Taryba.
archyvas (907)  
 

2023-03-27Kaip žiniasklaida atspindi „vyriškas“ ir „moteriškas“ profesijas ir kodėl tai žalinga patiems vyrams ir moterims?

Žiniasklaidos analizės bendrovė „Mediaskopas“ ištyrė, kaip Lietuvos žiniasklaidoje atrodo profesinis orientavimas ir profesijų bei užimamų pareigų pasiskirstymas pagal lytis. Spaudos bei interneto straipsniuose, radijo ir televizijos naujienose pasimatė aiškiai įtvirtintos „vyriškos“ ir „moteriškos“ profesijos, su jomis susijęs kontekstas bei giluminės problemos, kenkiančios patiems vyrams bei moterims.

2023-03-19Vatikano diplomatas: žurnalistų vaidmuo itin svarbus konfliktuose

„Pastangos remti žiniasklaidos laisvę ir jos teigiamą poveikį taikai ir saugumui turėtų būti grindžiamos bendru supratimu apie jos vaidmenį tarnaujant, remiant ir saugant žmogaus orumą“, – Šventojo Sosto misijos vardu pareiškė kunigas Giuseppe Francone, kalbėdamas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) diskusijoje apie žiniasklaidos laisvę ir saugumą.

2023-03-04Ramutė Šimukauskaitė: Su kalba, kuri augina, saugo ir gina… (1)

Džiaugiuosi, kad viena iš trijų Kalbos komisijos pirmininko padėkų už lietuvių kalbos puoselėjimą, aktyvią šviečiamąją ir kultūrinę veiklą, skirtą lietuvių kalbai populiarinti, jos prestižui kelti atkeliavo ir į mūsų laikraščio redakciją. Tai padėka – ne tik man, bet pirmiausia visai „Gyvenimo“ šeimai ir bendraminčiams, palaikantiems mūsų siekį rūpintis gražia ir taisyklinga lietuvių kalba, krašto istorijos ir kultūros paveldo puoselėjimu. Padėka dalinamės ir su visais šias vertybes puoselėjančiais mūsų žurnalistų bendruomenės nariais.

2022-11-25„LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS“ PRENUMERATA (6)

PRASIDEDA „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS" PRENUMERATA, kurią iki 2023 m. kovo 31 d. organizuoja leidybos įmonė KRIVENTA. Direktorius Kazimieras Matačiūnas. Prenumeratos kaina 79 Eur. su PVM. P R E N U M E R U O K I T E!***Jei kas dar nespėjo pateikti apie save informaciją „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJAI", tai dar galite padaryti. Tik paskubėkite. Žinios lauksiu vzeimantas@gmail.com
archyvas (423)Naujienų prenumerata 
 

2023-03-29spaudos konferencija „Žalia ir auganti Lietuva“, kurioje bus pristatytas žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo planas, numatomi artimiausi darbai ir projektai

Seime kovo 30 d., ketvirtadienį 13 val. įvyks Seimo Laisvės frakcijos spaudos konferencija „Žalia ir auganti Lietuva“, kurioje bus pristatytas žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo planas, numatomi artimiausi darbai ir projektai. Dalyvauja: Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Laisvės frakcijos narys ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis, Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė ir Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

2023-03-27Spaudos konferencija „Pasaulinė Au pair programa: auklių iš besivystančių šalių integracijos galimybės Lietuvoje“

Seime kovo 28 d., antradienį 11 val. įvyks Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Justo Džiugelio spaudos konferencija „Pasaulinė Au pair programa: auklių iš besivystančių šalių integracijos galimybės Lietuvoje“. Dalyvauja: paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ steigėja ir prezidentė Eglė Mėlinauskienė, bendruomenės „Motherhood.is.sexy“ atstovė Lina Krasauskienė.

2023-03-21LIETUVOS DAVOSAS - kovo 23 d. Kviečiame žurnalistus akredituotis

Kviečiame akredituotis ir aktyviai dalyvauti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu. Apie savo ketinimus atvykti ar stebėti forumą internetu prašom informuoti el. paštu almantas@valstybe.eu. Jus užregistruosime arba atsiųsime instrukciją, kaip prisijungti nuotoliniam forumo stebėjimui.
archyvas (2834)Naujienų prenumerataRSS
 

2023-03-29Laukiama piliečių siūlymų dėl atsakomybės už neteisėtą kūrinių platinimą skaitmeninėje erdvėje griežtinimo

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pradėjo Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektų svarstymo procedūrą ir laukia piliečių pasiūlymų ir pastabų šiais klausimais. Svarstomais pakeitimais siūloma Baudžiamojo kodekso 192 straipsnyje nustatyti baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą kūrinio ar gretutinių teisių objekto padarymą viešai prieinamais kompiuterio tinklais (internete).

2023-03-20Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro Pareiškimas „Dėl žodžio laisvės suvaržymų bei persekiojimo už pažiūras ir įsitikinimus“ (4)

Pastaruoju metu visuomenę vis dažniau pasiekia informacija apie Vilniaus universitete (VU) už pažiūras ir įsitikinimus persekiojamus mokslo darbuotojus. 2023 m. kovo 13 d. į VU atsakingus darbuotojus kreipėsi Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) dėl nepagrįsto LŽS narės, žurnalistės bei VU Komunikacijos fakulteto (toliau – Fakultetas) Žurnalistikos ir medijų tyrimų centro docentės, mokslų daktarės Jolantos Mažylės persekiojimo už jos pažiūras ir įsitikinimus.

2023-03-07Liberalų frakcijos pranešimas: „Knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ iškelti klausimai neliks be Seimo dėmesio“ (1)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija sutarė, kad Seimas privalo reaguoti į žurnalistų Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo politinės publicistikos knygoje „Pranešėjas ir prezidentas“ iškeltus faktus apie galimą piktnaudžiavimą Valstybės saugumo departamente ir slaptos informacijos apie Lietuvos piliečius rinkimo pagrįstumą.

2023-03-04Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pataria, kaip rašyti apie pedofilijos bylas (5)

Žiniasklaidoje šią savaitę pasklidus informacijai apie tai, iš kur gali būti kilę ar gyvena įtariamoje pedofilijos istorijoje nukentėję nepilnamečiai, dar kartą primename – tokie duomenys, kokie viešinami, sukelia labai daug rizikų ne tik nukentėjusiems, bet ir kitiems vaikams, kurie gali būti susiję su minimu miestu, veikla ar aprašytais įvykiais.
archyvas (564)Naujienų prenumerataRSS
 

2023-01-26Kazimieras Matačiūnas – naujasis almanacho „Žurnalistika“ redaktorius (3)

2023 m. sausio 25 d. Žurnalistų namuose įvykusiame NŽKA valdybos posėdyje naujuoju almanacho „Žurnalistika“ redaktoriumi paskirtas LŽS narys Kazimieras Matačiūnas. Už jį balsavo visi posėdyje dalyvavę valdybos nariai. Taip pat buvo padėkota ir Jolantai Beniušytei, sėkmingai redagavusiai almanachą „Žurnalistika“ nuo 2016 metų. Ji atsisakė redaguoti almanachą dėl padidėjusio darbo krūvio, nes pernai pradėjo dėstyti žurnalistiką Klaipėdos universiteto studentams.
archyvas (115)  
 

2023-03-28Aleksandro Stulginskio žvaigždė skirta Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, žurnalistui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui

Seimas nusprendė 2023 m. Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – skirti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui, žurnalistui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui.

2023-03-20Skelbiamas 2023 metų Kalbos premijos konkursas

Pretendentų kandidatūras turi teisę siūlyti fiziniai ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistruoti juridiniai asmenys, kurie iki 2023 m. balandžio 24 d. privalo Komisijai pateikti motyvuotą rekomendaciją, pretendento gyvenimo ir profesinės veiklos aprašymą, svarbiausių pretendento darbų sąrašą (nurodyti atliktus neatlygintinai).

2023-02-07Skelbiamas konkursas Mato Šalčiaus premijai gauti. Kandidatus galima siūlyti iki balandžio 15 dienos

Žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rašytojo, žurnalisto, keliautojo ir idealisto, kraštiečio Mato Šalčiaus premijos steigėja yra Prienų rajono savivaldybė. Konkursas ir apdovanojimo renginys rengiami kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga. Kandidatų dokumentai iki 2023 m. balandžio 15 d. pateikiami Prienų rajono savivaldybės administracijai adresu Laisvės a. 12, 59126 Prienai arba el. p. administracija@prienai.lt.
archyvas (639)Naujienų prenumerata 
 

2023-03-04Kviečiame žurnalistika besidominčius studentus dalyvauti naujoje mentorystės programoje!

Vilniaus universiteto Jaunųjų žurnalistų draugija kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga subūrė 17 mentorių komandą, pasirengusią motyvuotus jaunuolius supažindinti su darbo žiniasklaidoje užkulisiais. Studentai kartu su profesionalais du mėnesius gilinsis į aktualias visuomenei temas ir paruoš bent vieną pridėtinės vertės turintį žurnalistinį kūrinį.

2023-03-03Žurnalistų kūrybinis projektas „Saga apie Lietuvą“ apsistos Punsko valsčiuje

Paroda "Saga apie Lietuvą" netrukus iškeliaus į Lenkiją! Šio kūrybinio projekto partneriai – Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė Žurnalistų kūrėjų asociacija. Atidarymas kovo 10 d. 11 val. Punsko kultūros namuose. Tai devintoji šio kūrybinio projekto stotelė.
archyvas (371)Naujienų prenumerataRSS
 

2023-03-29Darbo ir poilsio laikui keliami reikalavimai: ką reikia žinoti žurnalistams?

VDI primena, kad dirbant svarbu užtikrinti darbo ir poilsio laikui keliamų reikalavimų laikymąsi. Maksimaliojo darbo laiko ir minimaliojo poilsio laiko nesilaikymas yra darbo įstatymų pažeidimas.

2023-03-24Leidykla „Trys žvaigždutės“: Kūrybingas bendravimas su Tadžikistano žurnalistu ir rašytoju (2)

Tadžikistano žurnalistų sąjungos nariu, rašytoju Mamurali Ahmadali. Vasario mėnesį mūsų leidyklos išleistoje knygoje tadžikų kalba knygoje „Tu – mano pusė“ (tadž. „Ту – ними манӣ“) pateikiami 33 praktiniai patarimai, kurie turi padėti moteriai laimėti vyro meilę ir pasitenkinimą. Ji taip pat gali būti vadovu moterims, norinčioms būti pavyzdingomis žmonomis.

2023-03-20Kaip žurnalistui atskirti, kas yra psichologinis smurtas, ir tinkamai surinkti tą įrodančius duomenis

Kaip pažymi Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja-vyriausioji darbo inspektorė Liudmila Mironovienė, labai svarbu tinkamai surinkti įrodymus, kuriais remiantis būtų galima pripažinti psichologinio smurto buvimą. „Darbuotojų skundai dėl psichologinio smurto ar priekabiavimo bei prašymai, pateikti darbo ginčų komisijoms, laikomi nepagrįstais, kai nėra pateikta objektyvių įrodymų arba jie nepakankami. Darbuotojų teiginiai apie patirtą psichologinį smurtą ar priekabiavimą dažniai yra deklaratyvūs, paremti tik savo subjektyvia nuomone, įsitikinimais ir teiginiais, nepagrįsti jokiais įrodymais.“

2023-02-24Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kviečia teikti paraiškas dėl 2023 m. vykdomų projektų finansavimo

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kviečia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotus juridinius asmenis teikti paraiškas dėl lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektų dalinio finansavimo 2023 metais. Paraiškų bus laukiama iki 2023 m. gegužės 1 d.
archyvas (392)  
 

2023-03-07LŽS Senjorų klubo susirinkimas – kovo 15 dieną

Š. m. kovo mėn.15 d.14val., trečiadienį Žurnalistų namuose (Jogailos g-vė Nr.11, trečias aukštas) įvyks LŽS Senjorų klubo narių susirinkimas. Kviečiame dalyvauti!
archyvas (204)  
 

2023-03-30Alfonsas Kairys: Lentvaryje auga jaunųjų žurnalistų karta

Neskubėdamas ėjo 2010-ųjų gruodis. Tada ir gimė Lentvario pradinės mokyklos laikraštis „Smalsutis”. Jo redakciją sudarė Jaunųjų žurnalistų būrelis. Per tiek metų būrelio pažymėjimus, teikiančius, kad mokinys baigė Jaunųjų žurnalistų būrelio užsiėmimus ir jam, jai suteikiamas Jaunojo žurnalisto vardas, gavo pustrečio šimto vaikų.

2023-03-16Apie lyčių lygybę: žurnalistams, darbdaviams, politikams ir kiekvienam gyventojui

Kas yra seksizmas ir kaip reaguoti į seksistinius juokelius? Kas yra mizoginija (neapykanta moteriai) ir kaip į ją reaguoti? Ką daryti patyrus diskriminaciją, priekabiavimą lyties pagrindu arba seksualinį priekabiavimą darbe? Atsakymai į šiuos ir daug daugiau klausimų pateikiami naujoje informacinėje svetainėje Lygiadieniai.lt, kurioje žurnalistai ir visi žmonės lengvai ras visą koncentruotą informaciją apie lyčių lygybę.

2023-03-09Įgyvendinant ES sankcijas blokuojami IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. kovo 8 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą duoti privalomus nurodymus interneto paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti IP (angl. Internet Protocol) adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Kremliaus propagandos televizijos kanalus „NTV“, „Pervyi Kanal“, „Rossiya 1“, „Rossiya 24“ ir „RTR Planeta“, kuriems Europos Sąjunga (toliau – ES) taiko ribojamąsias priemones – sankcijas.
archyvas (1126)Naujienų prenumerataRSS
 

2023-03-21Dailininkui Archibaldui Bajoraitui -100. Atminimo vakaras Šilutėje

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečio dailininko, pedagogo, meno terapijos idėjų skleidėjo ir propaguotojo Archibaldo Bajorato 100-osioms gimimo metinėms skirtas atminimo vakaras „Esu dėkingas likimui…“.

2023-03-07Istoriko Alfonso Eidinto knygos „Pūga prie Mėmelio. Atvadavimo saga“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato pristato 2023 metų naujieną – istoriko Alfonso Eidinto knygos „Pūga prie Mėmelio. Atvadavimo saga“ trečiąjį leidimą, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms.
archyvas (477)  
 

2023-03-27Stasio Lozoraičio premijos laureatė Regina Pupalaigytė – “Tikros žurnalistikos horizontai atsivėrė įsibėgėjus sovietijoje M. Gorbačiovo „perestroikai“

Žurnalistei, knygų redaktorei Reginai Pupalaigytei neseniai istorinėje Prezidentūroje Kaune buvo įteikta Lietuvos žurnalistų draugijos Stasio Lozoraičio premija „Kelyje į Vilties Prezidento Lietuvą“. Kaip pranešė Lietuvos žurnalistų draugija, premija R. Pupalaigytei skirta už viso gyvenimo profesionalią žurnalistinę veiklą, ištikimybę savo profesijai, ilgametę veiklą draugijoje. Ta proga norėtųsi išsamiau pristatyti laureatę.

2023-03-14Stanislovas Balčiūnas: Tiesos troškimas genuose užkoduotas

Ką tik iš spaustuvės gavau savo naują knygą „Tiesos troškimas genuose užkoduotas“, Joje skaitytojams pateikiau, mano nuomone, tik didžiausius ir skaniausius trupinius iš savo biografijos, apmąstymus apie rašytojo, ypač žurnalisto darbo ypatumus

2023-03-13Paremkime kolegų Virgilijaus Juodakio ir Reginos Jakučiūnaitės knygos „FOTOŽURNALISTIKOS ŽANRAI“ leidybą (3)

Knyga „FOTOŽURNALISTIKOS ŽANRAI“ jau pakeliui. Labai prašome jūsų paramos, kad knyga greičiau pasiektų tuos, kurie mokosi fotožurnalistikos, ir mūsų vaizdžioji žiniasklaida taps įvairesnė ir įdomesnė. Kiekvienas euras mums brangus. Knygos leidybai remti atidaryta sąskaita, visi rėmėjai bus įvardyti: Nr. LT 23 7300 0101 7504 3708, Swedbankas, Reginos Kubertavičienės vardu. Dėkingi autoriai: Virgilijus Juodakis, Regina Jakučiūnaitė.
archyvas (607)Naujienų prenumerataRSS
 

2023-03-20Paaiškėjo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2023“ finalininkai

Džiaugiamės galėdami pristatyti jums konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2023“ finalininkus. Šiemet iš daugiau nei 3000 konkursui pateiktų kadrų vertinimo komisija išrinko arti 80 pavienių nuotraukų bei 5 fotoreportažus ir fotoistorijas.

2023-03-09Aleksandro Ostašenkovo personalinė fotografijų paroda „Kelias į atmintį"

Kovo 15 d. (trečiadienį) Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Aleksandro Ostašenkovo personalinė fotografijų paroda „Kelias į atmintį". Paroda veiks iki balandžio 15 d.
archyvas (605)  
 

2023-03-28Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba. Jaan Tätte knygos „Pjesės“ pristatymas

Kovo 30 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks vakaras „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba. Jaan Tätte knygos „Pjesės“ pristatymas“. Renginyje dalyvaus knygos autorius Jaan Tätte, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, vertėja Danutė Sirijos Giraitė, pjesių ištraukas skaitys aktoriai Dalia Michelevičiūtė ir Darius Gumauskas, renginį ves ir autorių kalbins Lietuvos rašytojų sąjungos tarptautinių projektų koordinatorė Indrė Valantinaitė.
archyvas (1017)Naujienų prenumerata 
 

2023-03-31Mirė žurnalistas Aleksandras Januškis (4)

Grigiškėse kovo 29 dieną, eidamas 85 metus, mirė žurnalistas Aleksandras Januškis.

2023-03-17Mirė LŽS ir NŽKA narys, TV žurnalistas, poetas ir dailininkas Jonas Jackevičius  (13)

Vilniuje kovo 17 d. eidamas 86-usius metus, mirė LŽS ir NŽKA narys, TV žurnalistas, poetas ir dailininkas Jonas Jackevičius.

2023-03-11Londone mirė žurnalistas, litvakas, populiarių BBC radijo laidų vedėjas Semas Josmanas (12)

Semas Josmanas, knygos "Šaltojo karo samdinys" autorius, žurnalistas, litvakas, buvęs populiarių BBC radijo laidų vedėjas mirė šiandien (kovo 10 d. – red.) staiga savo namuose Londone.

2023-02-17Mirė LŽS narys, fotomenininkas Algimantas Žižiūnas (11)

Vilniuje eidamas 84-uosius metus, po ilgos ir sunkios ligos mirė LŽS narys, fotomenininkas Algimantas Žižiūnas.
archyvas (336)Naujienų prenumerata 
 

2015-06-06Prasidėjo „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijos" prenumerata (4)

Prasidėjo „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJOS" prenumerata, kurią iki 2023 m. kovo 31 d. organizuoja leidybos įmonė KRIVENTA. Direktorius Kazimieras Matačiūnas. Prenumeratos kaina 79 Eur. su PVM. P R E N U M E R U O K I T E! ***Jei kas dar nespėjo pateikti apie save informaciją „LIETUVOS ŽINIASKLAIDOS ENCIKLOPEDIJAI", tai dar galite padaryti. Tik paskubėkite. Žinios lauksiu vzeimantas@gmail.com

2015-06-05Kas dar gali patekti į “Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją”? Pateikiame ir NEPILNĄ sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į šią enciklopediją (7)

Tokių žmonių Vardyną dabar sudaro 2074 žmonės. Jis, aišku, dar negalutinis. Gali būti tikslinamas. Leidėjai yra nutarę, kad kolegos patys save pristatys Enciklopedijai. Jeigu jūsų veikla atitinka bent vieną iš aukščiau išvardintų kriterijų, sėskite ir rašykite. Norėdami paspartinti informacijos rinkimą, skelbiame sąrašą žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų, kurie galėtų patekti į dabar spaudai ruošiamą „Lietuvos žiniasklaidos enciklopediją".

2015-06-04Kaip parašyti straipsnį „Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“? (36)

Tai tik gairės, kurios turėtų padėti geriau suprasti enciklopedinį rašymą. Mums pavyzdys - neseniai išėjusi „Visuotinė lietuvių enciklopedija“ (25 tomai). Prieš sėdant rašyti, galite joje pasidairyti. Jei ką nors svarbaus praleidau – duokite žinią. Draugaukime.

2015-06-03„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąraše - jau daugiau kaip 1820 pavardžių  (29)

„Lietuvos žiniasklaidos enciklopedijai“ paruoštų spaudai personalinių straipsnių sąrašas. Jame jau yra daugiau kaip 1820 pavardžių. O enciklopedijai planingai ruošti sudarytame Vardyne yra 2080 pavardžių. Taigi, kolegos, pajudėkite. Gyvi - patys prisistatote. Dėkingi būsime jei parašysite už mirusius kolegas. Laukiame. Informaciją teikite šiuo adresu: vzeimantas@gmail.com.
archyvas (0)  
 

2023-03-28Knygos „Tarp pašaukimo ir profesijos. Evangelikų reformatų dvasininkai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII amžiuje“ sutiktuvės.

Kovo 28 d. 18.00 val. Rašytojų klube įvyks knygos „Tarp pašaukimo ir profesijos. Evangelikų reformatų dvasininkai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI–XVIII amžiuje“ sutiktuvės. Dalyvauja knygos autoriai – istorikai profesoriai Raimonda Ragauskienė, Deimantas Karvelis, Aivas Ragauskas.

2023-03-07Britų autoriaus Simon Jenkins knyga „Trumpa Anglijos istorija“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato britų autoriaus Simon Jenkins leidinį „Trumpa Anglijos istorija“ (iš anglų kalbos vertė Elena Belskytė).

2023-03-07Tautinių bendrijų namuose - Halinos Kobeckaitės knygos „Prie Lietuvos tautinės politikos ištakų 1988–1994“ pristatymas

Kovo 9 d., ketvirtadienį, nuo 16:00 iki 18:00 val. Tautinių bendrijų namuose (Raugyklos g. 25, II a., Vilnius), vyks ambasadorės, pirmosios Tautybių departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinės direktorės dr. Halinos Kobeckaitės knygos „Prie Lietuvos tautinės politikos ištakų 1988–1994“ pristatymas. Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidos atstovus.
archyvas (675)  
 

2023-03-18Horacijus Drapakas: LEMTINGI OBUOLIAI (7)

Žiema aiškiai baigiasi. Visuomenė greitai vėl sugrįš į sodus, kolektyvinius bei pavienius. Prasidės žemės kapstymo, vaismedžių priežiūros darbai iki naujo derliaus. Apie tris jo pavyzdžius šios Horacijaus Drapako eilės.

2023-03-16Jonas Laurinavičius: B R Ū K Š T E L Ė J I M A I (6)

Kolegos ir rašytojo Jono Laurinavičiaus "B R Ū K Š T E L Ė J I M A I" iš rengiamos spaudai naujos Jono Laurinavičiaus aforizmų knygos.

2023-03-05HORACIJUS DRAPAKAS. PAVASARIOP (5)

Ant pavasario slenksčio, kai "užgieda" katinėliai, nenuoramai poetui Horacijui Drapakui sustiprėja meilinga nuotaika ir potraukis gražiajai lyčiai, nežiūrint didėjančios metų naštos...
archyvas (476)  
 

2023-03-28Trys būsimos žurnalistės... prieš 65 metus  (15)

Trys būsimos žurnalistės Teklė Virpšaitė - Mačiulienė, Ieva Jakubavičiūtė - Chovanienė ir Irena Jurevičiūtė - Krivickienė (dešinėje) - Vilniaus valstybinio universiteto istorijos fakulteto studentės 1958 -taisiais. Jas prieš 65 metus nufotografavo ir iki šių dienų nuotrauką išsaugojo kolega, žinomas vilnietis žurnalistas Sigitas Povilas Krivickas.
archyvas (177)  
 

2023-03-28Eldoradas Butrimas. Reportažai iš Ukrainos. Keturių protestantų bažnyčios narių nužudymo Pasaulis iki šiol tinkamai nepasmerkė (2)

"Okupantai visą mėnesį melavo, kad mano vyrą, diakoną Volodimyrą bei tris jo kolegas nusiuntė į miesto pakraštį kasti apkasų, nors jau pirmą arešto dieną juos sušaudė ir sudegino" - pasakė 46 metų Lena Veličko.

2023-03-16Eldoradas Butrimas. Reportažai iš Ukrainos: "Azovstalio" gynėjas Rusijos nelaisvę prisimena kaip nesibaigiantį sadistinį košmarą

Su Rusijos nelaisvėje pusmetį išbuvusiu Mariupolio "Azovstal" gynėju, 23 metų Andrejumi Milleriu keturias paras dviese gyvenome viename hostelio kambaryje Dniepre...
archyvas (295)Naujienų prenumerataRSS
 

2023-03-29LRT ieško informacinių programų vedėjo (-os)

LRT – gilias tradicijas turinti didžiausia ir moderniausia žiniasklaidos grupė Lietuvoje kviečia prie TV Naujienų tarnybos laidos „Labas rytas, Lietuva“ komandos prisijungti informacinių programų vedėją (0,5 etato).
archyvas (235)Naujienų prenumerataRSS
 
archyvas (0)  
 
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media