2023 m. gruodžio 7 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų namuose

*print*

Archyvas :: Virtuali Alfonso Čepausko paroda "Neįrėmintas palikimas"

2020-12-18
 
Mieli kolegos,
Kviečiame Diskusijų dalyje pažiūrėti pokalbį su autoriumi ir keletą vaizdų iš jo NEĮRĖMINTI PALIKIMO parodos.
Spausti šią nuorodą
https://fb.me/e/cDEcAb96D
Virtualus parodos atidarymas vyksta rubrikoje Diskusija. Ten rasite video su autoriumi ir keletą nuotraukų iš jo leidinio.
Parodos rengėjai - Dainius Radzevičius ir Žurnalistų namai.
Dailininkas Alfonsas Čepauskas kilęs iš Tauragės krašto 1962 m. Kaune baigęs Taikomosios dailės mokslus ir įsigijęs Poligrafijos dailininko specialybę, savo gyvenimą ir kūrybą susiejo su meninio redaktoriaus darbu žurnalų redakcijose. Pradėjęs eiti meninio redaktoriaus pareigas „Mokslo ir technikos" redakcijoje, po dešimties metų perėjo į „Mūsų sodų" redakciją. Lygiagrečiai kelis metus formavo savaitraštį „Gimtasis kraštas", o vėliau „Statybos ir architektūros" žurnalą. Laikinai teko padirbėti „Mokslo ir gyvenimo", „Buities", „Kooperatininko" redakcijose.
Veržlus dailininkas ne tik išradingai ir estetiškai kūrė žurnalo veidą - maketą, bet ir kūrė viršelius, iliustracijas rašytojų prozai ir poezijai publikuojamas: „Jaunimo gretose", „Moksleivio", „Mokslo ir technikos", „Švyturio" ir kituose to laikotarpio žurnaluose.
Jo kūryba žurnaluose tūkstančiais egzempliorių keliavo į skaitytojų rankas ir teikė vizualines literatūrinių kūrinių interpretacijas. Nekartą bendradarbiavo ir su „Minties", „Spaudos", „Periodikos" ir kt. leidyklomis. Dalis šio taikomojo meno dabar eksponuojama Žurnalistų namuose.
Kūryba žurnaluose buvo paskata kurti ir vaizduojamąją grafiką, kuri išsiliejo šimtais ekslibrisų, mažosios ir lakštinės grafikos atspaudais, skaitlingais „Karšuvos poringės", „Trapėnų kronikos", „Išlikimo kelias", „Lizdeika", „Karšuvos mitas", „Mūsų karaliai" ir kitais istoriniais, būties, legendų, mitologijos ciklais.
Dailininką patraukė ir kiti meno žanrai. Sukūrė skaitlingus tapybos, asambliažų, instaliacijų, fotokoliažų ir kt. ciklus. Sukūrė per du šimtus kamerinių medžio, mažosios metalo plastikos skulptūrų, raižyto akmens miniatiūrų. Sukūrė skulptūrų parkams, kapinėms, privatiems asmenims.
Dalyvavo per 300 bendrų šalies ir užsienio parodų. Tarptautiniuose konkursuose pelnė apie 60 įvairių apdovanojimų. Surengė daugiau kaip 50 personalinių parodų Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Danijoje, Suomijoje ir Lietuvoje.
jis gyvena Vilniuje, yra Lietuvos dailininkų ir Lietuvos žurnalistų sąjungų narys, jam suteiktas Meno kūrėjo statusas, suteiktas Tauragės Garbės piliečio vardas. Skaudvilėje (Tauragės r.) įkurta nuolatinė „Alfonso Čepausko dailės galerija". Jis aktyvus LŽS Senjorų klubo narys.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-12-18 11:36
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Ipolitas

2021-01-02 16:57

Šaunuolis kolega Alfonsas. Sveikinu!

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Albertas

2020-12-22 10:04

Visa, kas sudėta į Alfonso Čepausko knygą, aprėpia vienas žodis - reminescensija. Tai knygos autoriaus sugrįžimas į kūrybinės jaunystės metus. Tai - jo akistata su įvairių kultūrų žmonėmis, religijomis, papročiais, architektūra ir kitomis realijomis. Dailininkas piešiantis "iš natūros" tampa dialogo su daiktais ir supančia aplinka dalyviu. Taip atsiranda dvasinis ryšys, kuris paverčiamas linijų ir formų kalba. Alfonso jaunystės kūryba darniai įsikomponuoja į jo didelį ir įvairialypį kūrybinį palikimą. Linkiu tau, Alfonsai, sveikatos ir tolesnio kūrybinio džiaugsmo.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media