2024 m. balandžio 23 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Kolegai Eldoradui Butrimui „Taikliausio metų šūvio“ apdovanojimas už reportažus iš Ukrainos

2023-01-14
 
Eldoradas Butrimas

Eldoradas Butrimas

Daiva Červokienė
Tradicinio „Taikliausio metų šūvio" prizą LŽS Vilniaus skyrius pernai skyrė Lietuvos žurnalistų sąjungos nariui Eldoradui Butrimui už pilietinę poziciją ir reportažus iš kovojančios Ukrainos Lietuvos žiniasklaidoje ir socialinėje medijoje. Karo niokojamoje šalyje kolega lankosi ir prie fronto linijų, ir neseniai iš okupantų išvaduotose teritorijose bei jautriai pasakoja apie Ukrainos žmonių kasdienybę ir išgyvenimus.
2022 metų „Taikliausio šūvio" vertinimo komisijos pirmininkė Angelina Liaudanskienė sakė, kad kolegos E. Butrimo reportažai LŽS svetainėje www.lzs.lt, tiek socialinėse medijose, įvairiose Lietuvos regioninės žiniasklaidos priemonėse savo tikru pasakojimu atkreipė gausių skaitytojų auditorijų dėmesį į paprasto Ukrainos gyventojo būtį karo akivaizdoje. Ji taip pat pažymėjo, kad žurnalistas Eldoradas Butrimas ne tik rengė reportažus iš Ukrainos, bet pasirodė ir kaip pilietiškas, empatiškas žmogus, padėdamas ukrainiečiams.
Vilniuje, Žurnalistų namuose LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius ir LŽS Vilniaus skyriaus vadovė, Vilniaus universiteto docentė, daktarė Jolanta Mažylė kolegai Eldoradui Butrimui įteikė specialų NASA užsakymu gaminamą šovinio formos tušinuką, su kuriuo galima rašyti net kosmose ar po vandeniu, bei perdavė jam tarptautinį žurnalisto pažymėjimą, kuris leidžia apsidrausti ir vykstant į karo zonas.
„Lietuvos ryto" korespondentu dirbantis E. Butrimas pastebėjo, kad į Ukrainą dar praėjusių metų vasario mėnesį panoro važiuoti pats, nebuvo redakcijos komandiruotas. Priešingai, šis jo sumanymas „Lietuvos ryto" nepradžiugino, redakcijos vadovai pastebėjo, kad informacijos apie karą Ukrainoje pilna internete, jiems reikia žinių iš Lenkijos, tad jam honorarus sumažino.
Klausinėjamas apie gyvenimą Ukrainoje E. Butrimas pasakojo, kad dažniausiai nakvoja hosteliuose, po šalį keliauja traukiniais, autobusais, dažnai stabdydamas pakeleivingus automobilius, vis kalbina sutinkamus žmones ir aprašo jų istorijas.
O kokios buvo svarbiausios jo noro vykti į karo siaubiamą šalį priežastys? To klausinėjamas Eldoradas prasitarė norėjęs būti Ukrainoje per Maidano revoliuciją, bet negalėjo, tad šįkart nedvejodamas išvyko. Ir ten tikisi išbūti iki karo Ukrainoje pabaigos. Tiesa, kas keletą mėnesių grįždamas į Lietuvą ar Lenkiją, nes pastaruoju metu jo gyvenimas dalijamas tarp šių trijų šalių.
"Kolegos Eldorado publikacijas iš Rygos, Talino, Varšuvos jau pastebėjau nuo seno. Todėl su malonumu sutikau skelbti LŽS svetainėje ir jo reportažus iš Ukrainos. Mane intriguoja jo požiūris į karą. Jis nepuola spręsti globalinių karo problemų. Jis keliauja po grobikiško karo alinamą Ukrainą, beldžiasi į eilinių žmonių namus ir rašo apie juos, jų gyvenimą, karo paveiktą buitį, viltis, vis atrasdamas tame juodulyje kažką šviesaus. Tuo kolega Eldoradas ir įdomus, tuo jo reportažai ir vertingi, laukiami Lietuvoje," - sako LŽS svetainės www.lzs.lt redaktorius Vytautas Žeimantas.
Eldoradas Butrimas gimė 1963 metais vasario 26 dieną Salantuose. 1981 metais baigė 34 Vilniaus vidurinę mokykklą, 1987 metais - Vilniaus universitete žurnalistiką.
1987-90 metaus buvo laikraščio „Lietuvos pionierius" korespondentas. 1989-1991 metais - laikraščio „Jaunoji Lietuva" redaktorius ir leidėjas, 1990-1991 metais ir laikraščio „Atgimimas" korespondentas. 1993-1994 metais laikraščio „Respublika" korespondentas Rygoje. 1994-2002 metais - laikraščio „Lietuvos rytas" korespondentas Taline. 2002-2022 metais - laikraščio „Lietuvos rytas" korespondentas Varšuvoje. Daugiausia rašė politikos, ekonomikos, gyvenimo būdo temomis.
2022 vasario 24 prasidėjus karui Ukrainoje kovo pradžioje savo noru išvyko į Ukrainą ir rašo iš ten reportažus Lietuvos spaudai.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2023-01-14 18:59
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media