2023 m. kovo 31 d., Penktadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žurnalistų kūryba

*print*

Archyvas :: Česlovas Iškauskas: Kokios mūsų lietuviškumo šaknys?

2022-03-04
 
Česlovas Iškauskas

 

Šiandien kaip niekada svarbu pažvelgti ir į savo šaknis - ar jos būtų lietuviškos, ar kitos tautos, gyvenusios ar tebesančios Lietuvos žemėje. Taip jau sutapo, kad naujų grėsmių akivaizdoje pasirodė nauja - jau šeštoji mano knyga, šį kartą apie 26 likimus, garsių asmenybių gyvenimo vingius, jų išskirtines biografijas.
Ir visai nesvarbu, ar jie patys, ar jų protėviai buvo lietuviai, žydai, totoriai. Svarbu, kad jie tam tikra prasme keitė pasaulį ir Lietuvą, garsino savo kraštą, o kai kurie - neslėpsiu - ir juodino. Bet jie ar jų seneliai bei tėvai vis tiek buvo kilę iš šios žemės art kaip nors kitaip susiję su lietuviškomis šaknimis. Beje, nebūtinai susiję giminystės ryšiais...
Taigi: ar tikrai K. Kolumbas turi lietuviško kraujo? Kodėl galima tvirtinti, kad Julijaus Cezario nurodymu buvo įkurtas Vilnius? Koks lietuvis pradėjo Antrąjį pasaulinį karą? Kas toks seifų plėšikas ir britų karo didvyris Džonis Ramenskis (Jonas Ramanauskas)? Ar yra įrodymų, kad JAV prezidento Joe Bideno protėviai kilę iš LDK, t.y. iš lietuvių? Ar iš tiesų britų premjeras Borisas Johnsonas yra litvakas nuo Žemaičių Kalvarijos? Ką mes žinome apie karvedį Joną Karolį Chodkevičių, į Irano šachą pasikėsinusį Martiną Kurmį, litvaką nuo Seredžiaus Alą Jolsoną, galvanistikos išradėją Teodorą Grotusą?
Knygoje - 26 žymių žmonių likimai, taip pat žydų „sėslumo ribų" analizė, pasakojimai apie Stalino smogiką, Haičio salos karalių, „Raudonąją Emą", Piotrą Vrangelį ir daugelį kitų.
Bus įdomu paskaityti, juo labiau, kad kiekviename straipsnyje nurodyti šaltiniai, iš kur tie faktai arba versijos paimtos, tad jais galima naudotis rašant įvairius darbus.
Knyga buvo pristatyta leidyklos „Obuolys" stende per 22-ąją Vilniaus knygų mugę.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-04-01 11:42
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media