2019-05-03Algirdas Matulevičius: keliaujantiems po Mažąją Lietuvą (6 dalis)
Keliolika kilometrų palei Nemuną, per Paskalvius (Paskalwen – vietovardis liudija skalvių genties vardą; dab. Dubki), ir mes Mažosios Lietuvos vadinamojoje sostinėje Tilžėje. Viename gražiausių Rytų Prūsijos miestų (teises gavo 1552 m.). Tilžė garsėjo popieriaus ir celiuliozės fabriku (nuo Rambyno matosi kaminai), spaustuvėmis, leidusių daug lietuviškos spaudos.
2019-05-02Bronius Čekanauskas: Kaip aš pražilau Sirijoje... (2)
Buvo 1987-ųjų rugsėjis. Tais laikais tarp taip vadinamų socialistinių ir joms prijaučiančių šalių buvo madingi specialistų mainai. Vieni pas kitus padirbėti kelis mėnesius ar metus vykdavo inžinieriai, mokslininkai, režisieriai, o, pavyzdžiui, žurnalistus siųsdavo pasižmonėti savaitei ar dviem. Aštuonioms dienoms į paslaptingą Artimųjų Rytų šalį Siriją, į Viduržemio jūros šalių X sporto žaidynes, „Sovetskij sport“ laikraščio buvau pasiųstas ir aš, tuo metu dirbęs to leidinio korespondentu Lietuvai.
2019-04-17Jonas Aistis: “Užeina ilgesys kaip viesulas į mišką...”
Šiomis elegiškomis eilutėmis iš lietuvių literatūros klasiko Jono Aisčio lyrikos LŽS narys, rašytojas Stasys Lipskis pradeda savo knygą “Ilgesio elegijos”. Tai biografinė knyga apie žymaus lietuvių poeto Jono Aisčio gyvenimo dramą, ją išleido vilniškė leidykla “Žuvėdra”.
2019-04-03Jonas Laurinavičius: „Virš tuščio kaimo vieversiai negieda…“
Tėvynės pažinimo draugija išleido draugijos pirmininko, žurnalisto ir tautotyrininko Jono Laurinavičiaus knygą „Virš gimtinės nutilo vieversiai“. Tai jo atsiminimai, mintys, taip pat medžiaga, surinkta iš archyvų, spaudos. Pats autorius sako, kad šis leidinys – visos jo tautotyrinės veiklos apvainikavimas.
2019-03-17Česlovo Skaržinsko esė apie laiką (1)
Knyga „Kvepiantis, skambantis laikas“ (Česlovas Skaržinskas, „Kvepiantis, skambantis laikas: eseistika“. Vilnius: „Žuvėdra“, 2019 m.) – apie kaime įrengtą palėpę ir visur esantį laiką. To ir reikėjo sulaukti, nes tos palėpės laikas – neatsiejamas knygų ir daiktų atributas. Pirmoje esė tokiu pat pavadinimu, kaip vadinasi ir knyga, autorius ir pradeda „sakmę“ apie Lietuvos sostinę Vilnių, joje gyvenančius rašytojus. Netikėtai patekęs į vaikų rašytojo Jeronimo Lauciaus, vadinančio save pozityvistu, paskaitą „Įšok į laiko vežimą!“ ir apsidžiaugęs, nes ta paskaita užkrėtė ir juoko bacilomis.
2019-03-08Kolegos Vytauto Leščinsko knygos „Vampyras iš 33-osios palatos“ pristatymas
Kovo 22 dieną, 18 valandą Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) įvyks kolegos Vytauto Leščinsko naujos knygos „Vampyras iš 33-osios palatos“ pristatymas.
„Tai apysaka, kurios svarbiausi veikėjai - žurnalistai, tad būtų malonu išvysti daugiau kolegų žurnalistų ir ją aptariant,ir ją apkalbant...“ – sako knygos autorius.