2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Po įžeidžiančių komentarų žurnalistui teks bylinėtis

2009-07-09
 

Kauno miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti pirmoji iš trijų  „Valstiečio laikraščio“ korespondentui Albinui Čaplikui iškeltų privataus kaltinimo baudžiamųjų bylų. Kaltinamuoju LŽS narys A.Čaplikas pripažintas nustačius, kad nuo 2007-ųjų spalio iki 2009-ųjų kovo tinklalapyje www.lrytas.lt  jis sistemingai šmeižė kolegas iš laikraščio „Ūkininko patarėjas“.  Policijos pateikta medžiaga įrodo, kad įžeidūs ir žeminantys komentarai buvo rašomi iš A.Čapliko namuose esančio kompiuterio. „Valstiečio laikraščio“ žurnalistas komentavimo faktus pripažino ir dėl to gailisi.

 

„Ūkininko patarėjo“ žurnalistai P.Ragožis, R.Jagaitė, J.Adomaitis, A.Aleksandravičius, V.Vasiliauskaitė, V.Baronytė ir V.Neverdauskas, kurių vardu komentarus pasirašydavo buvęs    kolega, prieš šešerius metus savo noru  perėjęs dirbti į „Kauno dieną“, o iš jos - į „Valstiečių laikraštį“, prašė A.Čapliko elgesį įvertinti ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisijos.

 

Komisija, vadovaujama V.Trofimišino, konstatavo, kad LŽS narys A.Čaplikas, komentuodamas „Ūkininko patarėjo“ žurnalistų straipsnius interneto svetainėje,.nusižengė  Lietuvos žurnalistų ir leidėjų Etikos kodekso  22; 23; 26; 54  straipsniams. Komisija pasiūlė LŽS nariui Albinui Čaplikui viešai atsiprašyti įžeistų „Ūkininko patarėjo“ laikraščio darbuotojų. Komisija savo tyrimo išvadas dėl drausminės nuobaudos taikymo  LŽS nariui pateikė svarstyti  Lietuvos žurnalistų sąjungos valdybai.

 

Pateiktas ir dar vienas šio nemalonaus fakto įvertinimas. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija, vadovaujama E. Žiobienės, išnagrinėjusi „Ūkininko patarėjo“ vyr. redaktoriaus ir grupės korespondentų prašymą dėl tinklalapyje parašytų 58 A.Čapliko  komentarų, nenustatė, kad buvo pažeisti atskiri  Etikos kodekso straipsniai. Išsamią  savo nuomonę šiuos klausimu  ieškovams ir atsakovams  Komisija pateiks raštu.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 15:08
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media