2024 m. liepos 25 d., Ketvirtadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: LŽS valdybos posėdyje – ir pagyrimai, ir įspėjimai

2009-07-13
 
Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: (iš kairės) valdybos nariai Stanislovas Pleskus, Jūratė Sobutienė ir Virginija Motiejūnienė

Kornelijos Ežerskytės nuotraukoje: (iš kairės) valdybos nariai Stanislovas Pleskus, Jūratė Sobutienė ir Virginija Motiejūnienė

Liepos 10 d. posėdžiavusi LŽS valdyba svarstė svarbiausius klausimus ir priėmė į Žurnalistų sąjungą 7 naujus narius.

 

Pirmiausiai LŽS valdybos nariai priėmė sprendimą pakoreguoti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos kasmetinės Vytauto Gedgaudo premijos nuostatus. Esminiai pakeitimai yra šie: jeigu konkursui teikiamas darbas ar darbų ciklas yra tęstinis, jis turi būti baigtas ar paskelbtas tais metais, už kuriuos teikiama premija. Dar viena naujovė ta, kad kandidatams šiai premijai gauti teks pateikti dvi rekomendacijas – LŽS (skyriaus, klubo, pirminės organizacijos arba nario) ir NŽKA.

 

Žurnalistų sąjunga pasipildė dar septynetu narių. Valdyba pritarė, kad tikraisiais LŽS nariais būtų priimti: Rūta Vilčinskaitė, Irina Kučinskė (abi pageidavo dalyvauti LŽS kelionių ir pramogų klubo veikloje), Renaldas Malychas ( į LŽS spaudos fotografų klubą), Vida Gasperavičienė, Tomas Kavaliauskas ir Dovilė Stadalninkaitė (į LŽS Vilniaus skyrių); nariu korespondentu – Romualdas Vaitkus (į LŽS spaudos fotografų klubą).

 

LŽS nariais taip pat norėjo tapti dar 5 asmenys, tačiau dėl neatitikimo LŽS įstatuose keliamiems reikalavimams jų priėmimui nebuvo pritarta. Be to, valdybos posėdyje buvo konstatuota, kad dėl tų kolegų, kurie šiuo metu neturi nei darbo, nei autorinės sutarties su žiniasklaidos priemone, priėmimo į LŽS reikėtų turėti principinę poziciją. Ji bus išsakyta ir suformuota kitame valdybos posėdyje.

 

LŽS valdyba taip pat svarstė ir Žurnalistų sąjungos etikos komisijos pateiktą siūlymą dėl LŽS nario Albino Čapliko, kuris pagarsėjo nederamais, įžeidžiančio turinio komentarais kitų kolegų atžvilgiu.

 

Pasak valdybos nario Vido Mačiulio,  pirmiausiai pagyrimų nusipelno LŽS etikos komisija. Per trumpą savo veiklos laiką  ji pagarsėjo aktyvumu ir principine pozicija. O kalbant apie A.Čapliko elgesį, žurnalisto etika tikrai pažeista.

 

LŽS valdyba pritarė LŽS etikos komisijos sprendimui ir konstatavo, kad etikos pažeidimai gali būti kaip pagrindas šalinimui iš LŽS narių. Valdybos sprendimu, A.Čaplikas turės atsiprašyti įžeistų kolegų. Šis LŽS valdybos sprendimas su įspėjimu dėl galimo pašalinimo iš LŽS narių bus išsiųstas ir pačiam A.Čaplikui.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 15:00
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media