2024 m. liepos 24 d., Treciadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Žiniasklaida Lietuvoje

*print*

Archyvas :: Bedarbė žurnalistė laukia tik džiugių žinių

2009-07-15
 
Stasio Paškevičiaus nuotrauka

Stasio Paškevičiaus nuotrauka

LŽS narė, šiuo metu neturinti darbo ir laiku negaunanti socialinių išmokų, nestokoja optimizmo. Ji sako: “Šypsausi (ir šypsojausi) plačia šypsena ir širdimi. Todėl laukiu tik džiugių žinių. Labai to trokštu. Kad kas pakeltų nuotaiką, o ne atvirkščiai.”

 

Jos įsitikinimu, “žodžiai yra savotiška magija, palinkėjimas. Netgi labai stipri magija. Pagal Toltekų išmintį, verta negirdėti kito asmens nemalonių žodžių apie tave, nes jis nėra teisus, ir neprivalo tavęs užkoduoti neigiamiems jausmams. Tik kad tų pesimistų priviso per daug. Ir netgi prioritetas žiniasklaidoje: neigiami įvykiai, tarsi kažkam malonu kankinti kitus, jautresnius, visą visuomenę.

 

Netgi būdama visiškoj finansinėj duobėj esu laisva ir laiminga. Moku džiaugtis gyvenimu, pati sau (ne tik kitiems) kelti nuotaiką, gauti malonumų iš gamtos, renginių, tokių, kur nėra piniginės rinkliavos, nes jų neturiu. Jau beveik pusantro mėnesio Darbo birža neperveda menkų mano pinigų (čia tik faktas, o ne skundas), nes niekam tas nerūpi…”

 

Tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiandien išplatino pranešimą spaudai, kad jau trečią savaitę iš eilės mažėja nedarbo socialinio draudimo išmokų gavėjų skaičius. Tokie pokyčiai užfiksuoti net 23-jose teritorinėse darbo biržose. Vien per birželio mėnesį nedarbo išmokų gavėjų skaičius buvo vienas žemiausių – jų buvo paskirta 14,4 tūkst. bedarbių.

 

Pirmosios liepos mėnesio savaitės duomenimis, šis skaičius sumažėjo dar 0,4 tūkst., nepaisant didesnio besikreipiančio darbą praradusių žmonių srauto.

 

„Per pastaruosius tris mėnesius ženkliai išaugo darbo netekusių žmonių skaičius, kurie darbo biržų siuntimu yra remiami per darbdavius, suteikiančius šiems žmonėms laikiną ar pastovų darbą, mokant  jam darbo užmokesčio subsidiją iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų“, - aiškino socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Audra Mikalauskaitė.


Laikinai Lietuvos darbo biržos direktoriaus pareigas einantis Albertas Šlekys sakė, kad didžioji bedarbių dalis, dalyvaujanti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, dažniausiai ir pasibaigus tokiai rėmimo formai, pasilieka dirbti pas tą patį darbdavį. Būtent šie teritorinių darbo biržų veiksmai lėmė, kad padaugėjo bent jau laikiną darbą suradusių  žmonių skaičius ir sumažėjo asmenų, laukiančių darbo pasiūlymų ir gaunančių bedarbio pašalpą. 

 

Kita vertus, A. Šlekio teigimu, tai leido sutaupyti ir 49,5 mln. litų Užimtumo fondo, iš kurio mokamos nedarbo išmokos, lėšų. Per tris mėnesius į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nukreiptų gyventojų dalis išaugo nuo 4 iki 62,8 procentų.

 

Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones įeina bedarbių ir įspėtų apie atleidimą darbuotojų profesinis mokymas, įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimas, viešieji darbai,  parama darbo vietoms steigti, užimtumo projektų įgyvendinimas, savarankiško užimtumo rėmimas.

 

A.Šlekys įsitikinęs, kad nuo rugpjūčio mėnesio, kuomet įsigalios antradienį Seime priimtas Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimo įstatymas, racionaliai naudojant Užimtumo fondo lėšas bus galima padėti dar didesniam skaičiui žmonių, susidūrusių su nedarbo problemomis. Tai leis ne tik darbo netekusiems gyventojams, bet apie atleidimą dar tik įspėtiems žmonėms, kuriems darbdaviai įteikė įspėjimo lapelius, pretenduoti į mokymo stipendiją, darbdaviui leis apsirūpinti tinkamais darbuotojais, padės pertvarkyti įmonės gamybą ir valdymą, taip pat padės taupyti valstybės lėšas. Be to, bus sudarytos sąlygos ekonominių sunkumų patiriančių įmonių darbuotojams jų prastovų metu ir dirbantiems ne visą darbo laiką laikinai įsidarbinti viešiesiems darbams ir už tai gauti finansinį atlygį.

 

 

 

Kornelija Ežerskytė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2009-08-05 14:56
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media