2023 m. vasario 7 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Tylos minutė

*print*

Archyvas :: Mirė žurnalistė Vida Kazlauskienė

2020-10-01
 
 Vida Kazlauskienė

Vida Kazlauskienė

Vytautas Žeimantas
 
Vilniuje rugsėjo 30 dieną mirė žurnalistė Vida Kazlauskienė
„Žurnalistikos studijas pasirinkau 1954 metais, kai buvau dar Povilaitytė, Grinkiškio vidurinę mokyklą baigusi aštuoniolikmetė, - prieš gerą dešimtmetį rašė kolega Vida. - Mes buvome šeštoji Vilniaus Universiteto žurnalistų laida. Mūsų akyse iš griuvėsių kėlėsi pokarinis Vilnius, kūrėsi Vilniaus televizija, įvyko dvidešimtasis SSKP suvažiavimas, pasmerkęs Stalino kultą ir sugrąžinęs iš kalėjimų bei tremčių tūkstančius išvežtųjų, pasmerktųjų mirti Sibiro tolybėje. Mes skaudžiai pajutome, kas galima ir ko dar negalima rašyti, juk buvome žurnalistai... Gal todėl mus taip stipriai sujungė žurnalistinė vienybė".
Kolegė Vida gimė1936 metų vasario 29 dieną Kaune. 1959 metais baigė Vilniaus universitete žurnalistiką. Nuo1957 metų pradėjo dirbti VU laikraštyje.
„Dirbti pradėjau studijų metais, nuo trečiojo kurso vidurio, atsakingąja sekretore Vilniaus Universiteto savaitraštyje „Tarybinis studentas," - rašė kolega Vida. - Konfliktas, atrodytų dėl menkniekio, su tuometine cenzūra - taip vadindavome „Glavlitą" - man baigėsi vos ne išlėkimu iš Universiteto ir pakvietimu dirbti į „Valstiečių laikraštį", kuriame likau dirbti ir pagal paskyrimą. Tačiau paskyrą butui gauti čia galėjau tikėtis tik po kokių penkiolikos metų. Tad po trejų metų išėjau dvejiems metams dėstyti stenografijos Ministrų Tarybos organizuojamuose kursuose, nes gavau kambarį, tiesa, name be jokių patogumų. Kai grįžau į žurnalistiką, priėmė į „Komjaunimo tiesą", dabar virtusia „Lietuvos rytu." Ten man nesisekė, nemokėjau rašyti taip, kaip norėjo valdžia, nemokėjau prisitaikyti. Vėl ieškojau darbo ir per atsitiktinumus gavau jį „Tiesoje", išdirbau ten aštuonerius metus ir ten man netgi sekėsi. Galbūt todėl sekėsi, kad buvo leista rašyti apie mokslininkus, redaguoti jų straipsnius, jų vedamus skyrelius. Man buvo įdomu, nors kartais ir sunku, net mintimis negalėjau aprėpti mokslo įvairovės. Baigėsi tuo, kad 1971 metų rudenį buvau pakviesta dirbti mokslinio darbo į filosofijos ir sociologijos barus. Taip laikinai baigėsi mano gyvoji žurnalistika".
Nuo 1963 metų ji dėstė Vilniaus Universiteto žurnalistikos studentams stenografiją, vėliau - ir kitus dalykus. Tai truko iki 1985 metų rudens.
1971-1973 m. ir 1985-2001 m.ji buvo MA Filosofijos, sociologijos ir teisės skyriaus prie Istorijos instituto mokslo darbuotoja. 1990-1991 m. buvo savaitračio „Dienovidis" literatūrinė. darbuotoja. Be to bendradarbiavo „Moksle ir gyvenime", „Literatūroje ir mene", „Švyturyje", „Personalo vadyboje". Metraštyje "Žurnalistika" paskelbė publikacijų iš tyrinėtos disertacinės temos „Jonas Karosas - visuomenės veikėjas, žurnalistas". Paskelbė straipsnių iš kalbų mokėjimo, kaimo problematikos.
2018 m. išleido knygą "Prie Šušvės ir Žadikės". 
„Pensininkės dalia vėl suartino mane su žurnalistais. Čia, LŽS Senjorų klube mano artimiausi draugai, čia jaučiuosi turinti profesinio patyrimo, kartais atrodo, kad galėčiau įnešti į žurnalistiką to, ką man davė sociologijos mokslas ir apskritai mano žurnalistika mokslo baruose. Gal ir daugiau būčiau pasiekusi, jei ne tas sovietinis sunkmetis..." - rašė kolega Vida.
„Lietuvos žurnalistų šeima neteko gabios ir talentingos kolegės, geros draugės. Reiškiame nuoširdžią užuojautą kolegės Vidos šeimai ir artimiesiems", - sako LŽS Senjorų klubo pirmininkas Ipolitas Skridla.
Atsisveikinti su kolege Vida galima spalio 1 dieną nuo 16 val. ir spalio 2 dieną 8-10 val. Pilaitės koplyčioje esančioje šarvojimo salėje. Laidotuvės vyks spalio 2 dieną 10 val. Bus palaidota Radviliškio rajono Pašušvio kapinėse šalia tėvų ir senelių.
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020-10-08 10:18
 
 

Komentarai (3)

Jūsų el. paštas

Janina

2020-10-06 20:07

Ilsėkis ramybėje miela Vidute. Mes Tave labai,labai mylėjome.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Emilija Pajauta Šiaučiūnaitė Garbonienė

2020-10-02 14:23

Amžiną atilsį kukliai, darbščiai Lietuvos žurnalistei ir rašytojai Elenai Vidai Kazlauskienei. Vida daug nuveikė, bet niekada tuo nesididžiavo, visada buvo kukli, nuoširdi, užjaučianti. Stiprybės Jos artimiesiems: vyrui Romui Kazlauskui, seseriai Dalei Daugaravičienei, broliui E. Povilaičiui ir visiems, kas ją mylėjo. Tegul būna lengva Pašušvio žemelė.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Jurgis

2020-10-01 20:10

Keistokai atrodo "kolegA Vida". Reikėtų tyliai pataisyti į "kolegĖ Vida". Tikrai nuoširdi buvo Kolegė. Amžiną Jai atilsį.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media