2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Sukaktys, jubiliejai

*print*

Archyvas :: Kolegai Dainiui Ručinskui – tik 80 metų!

2018-06-10
 
Kolegai Dainiui Ručinskui – tik 80 metų!

Kolegai Dainiui Ručinskui – tik 80 metų!

Vytautas Žeimantas

 

 

Šiandien, birželio 11 dieną, nuoširdžiai sveikiname mūsų kolegą Dainių Ručinską su gražia sukaktimi - 80-mečiu.
Beveik visas kolegos Dainiaus gyvenimo kelias yra susietas su žurnalistika. Dar neseniai dažnoje žurnalistinėje kelionėje sutikdavau Dainių. Visada ne tik žingeidų, kažką užsirašantį į bloknotą, bet ir draugišką, linksmą, suprantantį gerą humorą. 
Kolega Dainius pasaulį išvydo Kelmėje, paštininko ir kulinarės šeimoje. Jo vaikystė prabėgo Žeimelyje, Kuršėnų rajono Gedinčių kaime. Vėliau gyveno Šiauliuose, ten pradėjo dirbti, baigė darbo jaunimo vidurinę mokyklą.
Nuo Jaunystės jį traukė žurnalistika. Dar besimokydamas mokykloje pradėjo dirbti rajono laikraštyje. Drąsiai kibo ir rimtesnį žurnalistikos žanrą - apybraižas. Veržėsi ir iš rajono ribų. Rašė apybraižas respublikiniams žurnalams "Jaunimo gretos", "Mūsų žodis", kitur. 
Studijuodamas Vilniaus pedagoginiame institute pradėjo rengti reportažus "Vakarinėms naujienoms", "Tarybiniam mokytojui", lenkų laikraščiui "Červony štandar". Tada už apybraižą apie kaimo mokytoją konkurse laimėjo pirmą vietą. Kurį laiką dirbo Vilniaus pedagoginio instituto laikraščio "Tarybinis pedagogas" atsakingu sekretoriumi.
Parvykęs gyventi į Šiaulius, penketą metų dirbo miesto laikraštyje "Raudonoji vėliava", buvo kultūros skyriaus vedėjas.
Sugrįžęs į Vilnių, dirbo Vietinės pramonės ministerijos leidybos biure vyr. redaktoriumi. Išleido apie 60 leidinių apie šalies kultūros įstaigas, pramonės įmones. Vėliau dirbo Laikraščių ir žurnalų susivienijime "Periodika".
"Dainius Ručinskas buvo geras, iniciatyvus darbuotojas. Gaila jį buvo išleisti į ELTĄ", - tuos laikus prisimena buvęs "Periodikos" direktorius Ipolitas Skridla.
Kolega Dainius ELTAI atidavė net 34 savo gyvenimo metus. Daugiausia rašė žemės ūkio, gamtosaugos, susisiekimo ir teisėsaugos temomis. Yra gavęs Susisiekimo, Aplinkos, Žemės ūkio ministrų padėkas, laimėjęs keliuose respublikiniuose konkursuose .
Kolega Dainius - ilgametis Žurnalistų sąjungos narys, į ją įstojęs 1980 metais. 2008 metais už žurnalisto profesinio vardo prestižo stiprinimą ir garsinimą asmeniniu pavysdžiu buvo apdovanotas medaliu "Už nuopelnus žurnalistikai".
Išėjęs į užtarnautą poilsį, kolega Dainius nepalieka žurnalistikos ramybėje. Būdamas LŽS internetinio laikraščio redaktoriumi, labai džiaugiuosi, kad jis aktyviai mums rašo. skelbia žurnalistinio gyvenimo prisiminimus, rašo naujų knygų recenzijas ir anotacijas, atsiunčia įdomių nuotraukų iš žurnalistinės praeities. 
Nepamiršta kolega Dainius ir smagaus humoro, satyros. Antai taip jis suprantą dabar sumanytą kai kurių ministerijų iškėlimą iš Vilnaius: "Įsivaizduoju, kaip tūkstantinė minia valdininkų iš sostinės ankstų rytą su sumuštiniais ir kavos termosėliais grūdasi i traukinius, vežančius į Kauną arba kokį rajono miestelį, o vakare pavargę šnopuoja atgal...
Beje, manau, kad kai kuriuos ŽŪM padalinius galėtų priimti, pavyzdźiui, Širvintų merė Pinskuvienė. Juk ši nerimastinga politikė turi patirties, dirbo žemes ūkio viceministre.
Kiti ŽŪM skyriai galėtų rasti vietų Kaišiadorių paukštyne, Kietaviškių šiltnamiuose.
Savo plačius evakuacinius planus į Kauno erdves aptaria ir Aplinkos ministerija. Ir ji turi nemažai atsarginių variantų. Šios ministerijos žmonės juokauja, kad jų dalis galėtų įsikurti Kauno Zoologijos muziejuje, ten labai patogu tyrinėti sukauptas gausias drugelių kolekcijas arba gilintis į nykstančias gyvūnų rūšis. Beje, nemažai aplinkosaugininkų galėtų įsitaisyti Žuvinto rezervate, ten ya nemażai ir valčių.
Jeigu jau pradėjome kalbėti apie ministerijų perkėlimus, yra nemažai svarstytinų pasiūlymų. Antai, Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijoms labai pritiktų persikelti į Trakus, į tem stūksančią daugiakorę pilį. Įsivazduoju kaip mūsų užsienio ministras didingose jos menėse priiminėtų diplomatus ar šiaip svarbesnius veikėjus. Tuo tarpu kultūros ministrė galėtų plačiau reprezentuoti senovinius meno dirbinius...
Tuo tarpu aišku, kad Krašto apsaugos ministerija galėtų dirbti Rukloje, Teisingumo bei Vidaus ministerijos- Pravėniškėse. Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ministerijos galėtų įsikurti kurio kurortinio miesto - Druskininkų ar Palangos poilsio namuose.
Tik štai Finansų ministerijos nevalia judinti. Pinigai turi būti centre ir patikimai saugomi.
Na, pagyvensim - pamatysim, kuo baigsis šalies valdininkų kraustymasis ir po rinkimų vėl grįźimai atgalios".
Kaip matote, kolega Dainius turi gerų patarimų dabartinei valdžiai.
Linkiu mielam Dainiui tvirtos sveikatos, geros nuotaikos ir sėkmės kūryboje.
Rubrika Sukaktys, jubiliejai yra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo projekto dalis. 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-06-27 12:54
 
 

Komentarai (2)

Jūsų el. paštas

Grazina viktorija

2018-06-22 11:17

Šimto metų, Dainiau! Gražius laikus bendradarbiavimo prisimenant...keliu simbolinę taurę.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

A klubas

2018-06-21 12:31

Nuoširdžiai sveikiname A klubo narį Dainių su gražia sukaktimi.

Pranešti apie netinkamą komentarą | Žymėti kaip pažeidžiantį įstatymus

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media