2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Radijas

*print*

Archyvas :: LRT radijo stotys kėlėsi į Nidą

2018-07-20
 
Liepos 20 dieną, penktadienį, trys Lietuvos radijo programos - LRT RADIJAS, LRT KLASIKA ir LRT OPUS - kelėsi į Nidą, iš kur nuo 12 iki 16 val. transliavo keturių valandų laidą, o vakare nuo 20 val. pakvietė į koncertą „Šimtmečio muzika: Lietuva, Latvija, Estija" Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečiui.
Tiltas į Neringą, o gal uždara teritorija su brangiu įvažiavimu? Jūros terapijos centras, o gal kurortas su savo veidu? Tokie klausimai, kalbant apie Neringą, keliami jau ne vienerius metus. Taigi, kokią viziją pasirinks Neringa? Apie tai buvo kalbama tiesioginėje transliacijoje. Laidoje taip pat - pokalbiai su naujais ir jau ilgą laiką Nidoje gyvenančiais žmonėmis. „Dabartinėje aikštėje, iš kurios transliuojate, buvo smėlis", - pasakoja nidiškis nuo 1956-ųjų Leonas Zinkevičius.
Thomo Manno festivalis jau 22-ą kartą sukviečia žiūrovus į diskusijas Nobelio premijos laureato vasarnamyje, koncertus Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje ar kino seansus po atviru dangumi. Kaip per šį laiką pasikeitė pats renginys, kiek jis yra atviras visuomenei, ką deklaruoja festivalio programos?
Vakare į Nidą savo klausytojus pakvietė ir LRT KLASIKA: iš evangelikų liuteronų bažnyčios skambėjo festivalio koncertas „Šimtmečio muzika: Lietuva, Latvija, Estija" Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmečiui. Festivalio metu su choru „Aidija" darbavosi kūrybinių dirbtuvių dalyviai, trijų šalių muzikos akademijų chorvedybos studentai Leiu Tönissaar (Estija), Matīss Circenis (Latvija) ir Mantvydas Drūlia (Lietuva). Jie parengė savo šalių chorinės muzikos programą nuo klasikų iki šiuolaikinių autorių, kurią ir pristatė festivalio publikai bei LRT KLASIKOS auditorijai.
Nidoje, beje, LRT OPUS yra girdima dar geriau, negu iki šiol: nuo vasaros pradžios stoties jau galima klausytis naujais dažniais - 97,3 MHz.
Virginija Bunevičiūtė
Atstovė ryšiams su visuomene
S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018-07-20 11:54
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media