2024 m. gegužes 26 d., Sekmadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Knygos “Įsikūrę prie Nemuno" sutiktuvės

2014-11-21
 
 

Gruodžio 5 d., penktadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje IV a. fojė (Radastų g. 2) vyks knygos "Įsikūrę prie Nemuno" sutiktuvės.

KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupės parengtas albumas leidžia pažvelgti į 22 panemunės miestų ir miestelių praeitį.

Kiekvienos vietovės savitumą stengtasi atskleisti kuo vizualiau, todėl didžiąją knygos dalį sudaro iki 1945 m. leistų atvirukų ir fotografijų vaizdai. Senose archyvinėse nuotraukose - laikas, kai Nemunu dar plaukiojo garlaiviai, akmeniniu grindiniu dardėjo arkliais kinkytos karietos ir pirmieji automobiliai, gatvėse ir parkuose švenčių metu grojo dūdų orkestrai, ėjo procesijos, o miestelių aikštėse šurmuliavo turgūs. Fotografai, fiksavę miestelėnų kasdienybę, šventes, svarbius įvykius ar gražų gamtos ir architektūros suformuotą kraštovaizdį - savotiški tų laikų metraštininkai. Senąsias fotografijas (kai kurios publikuojamos pirmą kartą) papildo pluoštas įdomybių iš XX a. pradžios ir tarpukario spaudos. Dabartiniu gyvenviečių vaizdu leidžia pasigėrėti jauno fotografo Pauliaus Spūdžio nuotraukos iš paukščio skrydžio, o su jų istorija ir reikšmingais kultūros paveldo objektais supažindina trumpi tekstai. Leidinys skiriamas plačiajam skaitytojų ratui.

Retro vakaro svečius linksmins ansamblis "Ponios Daivos salionėlis", bus rodoma archyvinė kino medžiaga, lauks daug smagių netikėtumų. Galite atvykti pasipuošę retro stiliaus drabužiais.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Kauno apskrities viešoji biblioteka

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-11-21 09:33
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media