2024 m. gegužes 21 d., Antradienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Naujos knygos, leidiniai

*print*

Archyvas :: Leidykla „Homo liber“ į Vilniaus knygų mugę atsiveža per 20 naujienų

2022-02-24
 
Leidykla „Homo liber" į atsinaujinusią tarptautinę Vilniaus knygų mugę atsiveža per 20 naujienų ir kviečia skaitytojus į susitikimus su 8 lietuvių ir užsienio šalių poezijos, prozos, esė knygų autoriais.
Leidyklos kvietimu iš Latvijos atvyks serijos „Femina Baltica" antros knygos „Gražiosios" autorė Inga Gailė. Šis romanas, kaip geriausias metų kūrinys, pelnė Latvijos literatūros 2019 metų premiją (Laligaba). Romano veiksmas prasideda XX a. penktajame dešimtmetyje (įvykiai Ravensbriuko koncentracijos stovykloje, žmogaus egzistencija totalitarizmo sąlygomis) ir tęsiasi iki mūsų amžiaus pradžios. Knygos pristatyme dalyvaus knygos vertėjas Edmundas Untulis, menotyrininkė Laima Kreivytė, jis vyks vasario 25 d. 16 val. konferencijų salėje 1.3.
Penktojoje rašytojos Loretos Jastramskienės knygoje - romane „Visada, tėve, bus Amerika" - pasakojama istorija apie sūnų, visą gyvenimą laukusį tėvo laiško iš Amerikos. Veiksmas vyksta Lietuvoje ir Sibire. Sunkia širdies liga sergantis Liudvikas Kardelis, atvežtas į ligoninę Vilniuje, pasakoja palatos kaimynui Valerijui apie savo išgyvenimus Sibire. Nors vienas po kito miršta tremtiniai, Liudvikas su motina Elena viliasi išlikti, nes tiki, kad jo tėtis Simonas, išėjęs ginti Lietuvos, bus pasitraukęs į Ameriką ir jie būtinai kada nors susitiks. Romane atskleidžiami žmonių santykiai sudėtingose istorinėse aplinkybėse, gvildenamos išlikimo, pasiaukojimo temos. Knyga bus pristatyta vasario 25 d., 12 valandą Rašytojų kampe. Renginyje dalyvaus autorė, istorikė Ingrida Jakubavičienė, leidėjas Vilius Gužauskis.
Leidyklos kvietimu iš Šveicarijos atvyksta lietuvių skaitytojui iš romano „Prasilenkusios" (2018) jau pažįstama Rūta Baublytė-Kaufmann. Naująjį savo romaną „Šalia pasaulio pakrašty" autorė pristatys vasario 26 d. 12 val. 1.3 salėje. Tai istorija apie dvi valingas moteris - violončelininkę Nidą ir lietuvių kilmės bajoro dukrą Eleonorą, gyvenančias skirtingose epochose. Siužeto peripetijos plėtojasi pirmaisiais Nepriklausomos Lietuvos dešimtmečiais Kaune ir XIX amžiaus pradžios Lietuvoje, Napoleono valdomoje Užnemunėje. Renginyje dalyvaus autorė, literatūrologė Donata Mitaitė, rašytoja Loreta Jastramskienė.
Vasario 26 d. 11 val. Rašytojų kampe skaitytojai susitiks su rašytoju, Nepriklausomybės akto signataru Romu Gudaičiu, kurio esė knygą „Vėlyva malda" pristatys literatūrologė Jūratė Sprindytė, aktorius Rimantas Bagdzevičius, leidėjs Vilius Gužauskis. Naujausioje rašytojo knygoje skaitytojas ras 61 esė apie tai, kaip „prasidėjo mūsų žygis į Atgimimą, į Nepriklausomybę nuo literatūros, nuo iškentėtos žodžio tiesos", apie nepaprastąjį Baltijos kelią, kuriame „neregimas stovėjo su mumis Herkus Mantas..., kaip priminimas neišnykti, nepalikti vien savo vardą", apie buvusį ir esamąjį laiką, įvykius ir žmonių gyvenimus, apmąstomus laikinumo ir amžinųjų vertybių šviesoje.
Islamo mokslininko, filosofo, rašytojo, švietėjo M. Fethullaho Giuleno knyga „Didysis pranašas Muhammadas. Amžinoji šviesa" skirta skaitytojui, besidominčiam arabų - musulmonų civilizacija, religija bei kultūros pasiekimais. Knygos aptarime dalyvaus mokslininkai Algirdas Gaižutis, Egdūnas Račius, Juozas V. Uzdila vasario 26 d. 20 val. konferencijų salėje 5.2.
Prozininko Danieliaus Mušinsko knyga „Vainiko pynimas" bus sutikta vasario 27 d. 16 val. Rašytojų kampe. Originalias ir patrauklias, savito žemaitiško humoro ir išminties kupinas istorijas perskaitys skaitovas Juozas Šalkauskas, apie lakoniškos novelės ypatybes kalbės literatūrologė Jūratė Sprindytė, leidėjas Vilius Gužauskis.
Poezijos gerbėjai turės galimybę pabendrauti su poetu Liutauru Leščinsku jo antrosios knygos „Skilusio akmens bliuzas" sutiktuvėse. Autorių kalbins ir jo eiles aptars poetas Dainius Dirgėla, menotyrininkė, poetė Laima Kreivytė. Renginys vyks vasario 25 d. 18 val. Rašytojų kampe, jį filmuos LRT studija.
Knygą „Kaligrafijos eskizai" poetė ir dailininkė Daiva Molytė-Lukauskienė rašė ir kaligrafijas kūrė ne vienerius metus. Jos poetinis pasaulis susijęs su išskirtine pajūrio aura, nepakartojamu peizažu ir šio krašto gyventojais. Skaitytojai turės galimybę pabendrauti su poete vasario 26 d. 16 val. konferencijų salėje 1.3, pristatyme dalyvaus literatūrologė Dalia Kuizinienė, poetė Nijolė Kliukaitė-Kepenienė.
Su kitų poetų (Stasės Lygutaitės-Bucevičienės, Jono Jakšto, Edmundo Atkočiūno, Algimanto Kaminsko, Pranciškos R. Liubertaitės) naujomis knygomis skaitytojai galės susipažinti leidyklos stende Nr. 5.C15 (5 salė).
Dėmesio verti kiti naujausi „Homo liber" leidiniai, nors dėl įvairių priežasčių šioje knygų mugėje ir nebus pristatomi:
Žinomo šachmatų teisėjo, šio žaidimo organizatoriaus ir populiarintojo Henriko Puskunigio knyga „Šachmatai. Nuo Indijos iki Lietuvos" panardins skaitytoją į šachmatų pasaulį su jo taisyklėmis, personažais, aistromis ir nuotykiais. Šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen apie šią knygą parašė: „Knyga žadina fantaziją ir aštrina protą. O svarbiausia - ji be galo elegantiška, taip tarsi darsyk primindama, kad būtent elegancija sudaro šachmatų, šio išties karališko žaidimo, esmę."
Knygoje „Kapas be paminklo, arba dramatiškas Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio likimas" prozininkė, eseistė, vertėja Tatjana Maceinienė ėmėsi nelengvo uždavinio - pasitelkus daugybę šaltinių, dokumentikos, laiškų ir prisiminimų pateikti nešališką Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio paveikslą tam, kad žmonės patys galėtų spręsti apie šį Lietuvai svarbų žmogų ir turėti savo nuomonę, kurios neveiktų jokios politinės konjunktūros.
Naujas prozininko, dramaturgo ir skulptoriaus, daugelio knygų autoriaus Juozo Šikšnelio aštraus siužeto romanas „Jautrumo slenkstis" - politinis trileris apie nūnai vykdomą hibridinį karą prieš Europos Sąjungą. Autorius ir naujausiame romane išlieka ištikimas savo stiliui ir pamėgtam istoriniam siužetui su detektyvo intriga.
Raimos Zander (tikr. Raimonda Canderienė) knyga „Bohema neis į dangų" apie Kauną, kuris liks jau tik atsiminimuose, apie netolimos praeities menininkų gyvenimą, kuris šių dienų jaunajai kartai jau matysis kaip egzotiški, beveik nerealūs gyvenimo kadrai. Prisiminimai pasižymi savitu rašymo stiliumi, aštriu humoru ir sodria kalba.
Daugiau informacijos:
Vilius Gužauskis,
tel. +370 650 23184,
e. p. leidykla@homoliber.lt
2022 m. vasaris

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-02-24 14:40
 
 

Komentarai (0)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media