2024 m. gegužes 25 d., Šeštadienis

Tyrimų fondas

Senos interneto svetainės versijos

Kitu kampu

*print*

Archyvas :: Stabdomas „NTV Mir Lithuania“ programos dalių retransliavimas

2014-03-20
 
 

Trečiadienį Lietuvos radijo ir televizijos komisija vėl svarstė Lietuvoje retransliuojamų Rusijos televizijos programų šiomis dienomis skleidžiamos neteisėtos informacijos ribojimo galimybę. Didžiausias dėmesys buvo skirtas „NTV Mir Lithuania" laidos „Pasmerktieji. Spąstai grupei „Alfa" aptarimui.

Š. m. kovo 11-osios išvakarėse retransliuotoje „NTV Mir Lithuania" laidoje buvo paskleista melaginga informacija apie 1991 m. sausio 13 d. įvykius Lietuvoje, užgauliai ir įžeidžiančiai neigiamas ir šiurkščiai menkinamas SSSR agresijos prieš Lietuvos Respublikos gyventojus faktas, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių bei niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

Komisija vienbalsiai nusprendė įpareigoti Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančius televizijos programų retransliuotojus laikinai - 3 mėnesiams sustabdyti programų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą „NTV Mir Lithuania", retransliavimą Lietuvos teritorijoje

Posėdyje dalyvavo ir savo išvadas dėl minėtoje laidoje paskleistos neobjektyvios ir šališkos informacijos, laisvės gynimo aukų niekinimo bei nesantaikos kurstymo pateikė Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė.

Anksčiau - 2013 m. spalį, komisija buvo priėmusi analogišką sprendimą dėl tam pačiam BMA (Baltic Media Alliance) koncernui priklausančio „PBK" kanalo paskleistos dezinformacijos apie Sausio 13-osios įvykius.

Š. m. kovo pradžioje komisija taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Lietuvoje retransliuotų programų „RTR Planeta" laidoje „Savaitės žinios" bei „PBK" laidoje „Laikas" pateiktos melagingos informacijos apie Ukrainos įvykius, tačiau Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo nepradėjo. 

 

 

Kontaktams:

Birutė Keršienė

Patarėja viešųjų ryšių ir užsienio klausimams

El. paštas: birute.kersiene@rtk.lt

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014-03-20 07:18
 
 

Komentarai (1)

Jūsų el. paštas

Rašyti komentarą

Vardas
Tekstas
Apsaugos kodas
secimg
2007 © “Lietuvos žurnalistų sąjunga” - žurnalistams, mediadarbuotojams ir visuomenei - įvykiai, analizė, kūryba.
Sprendimas: Fresh media